TOPlist

 

 

Rovněž manuál pro posádky tanků Panther byl vytvořen v podobném stylu jako ten pro tanky Tiger. Stránky byly plné humorných kreslených obrázků a text byl psán ve verších. Chyběla sice erotika a obdoba krásné Elvíry z manuálu tanku Tiger, ale ani tak nebyl tento manuál nudným technickým čtením.

Oficiální vojenský název dokumentu byl D655/27. Do povědomí tankistů se však zapsal jako Pantherfibel.

Chtěl bych čtenáře upozornit, že překlad jednotlivých stran není v žádném případě doslovný, je to jen stručné shrnutí jejich obsahu.

Str. 5

 

Str. 6

 

Str. 19

 

Str. 26

 

Str. 39

 

Str. 43

 

Str. 52

 

Str. 73

 

Str. 84

 

Str. 86

 

Str. 88

 

Str. 101

Sovětský tank T-34/76, jeho výzbroj, posádka, síla a sklon stěn a zejména potom vyznačení palebných zón, na které je nutno zaměřit střelbu aby byla efektivní.

Str. 102

Grafické znázornění minimální bezpečné vzdálenosti od tanku T-34 a maximálních vzdáleností pro vedení efektivní palby na něj.

Str. 107

Americký tank Lee, jeho výzbroj, posádka, síla a sklon stěn a zejména potom vyznačení palebných zón, na které je nutno zaměřit střelbu aby byla efektivní plus názorné obrázkové ponaučení o významu hodnoty měrného tlaku na půdu.

Str. 108

Grafické znázornění minimální bezpečné vzdálenosti od tanku Lee a maximálních vzdáleností pro vedení efektivní palby na něj.

Str. 111

Britský tank Churchill, jeho výzbroj, posádka, síla a sklon stěn a zejména potom vyznačení palebných zón, na které je nutno zaměřit střelbu aby byla efektivní plus názorné obrázkové ponaučení o poměru síly motoru k hmotnosti stroje.

Str. 112

Grafické znázornění minimální bezpečné vzdálenosti od tanku Churchill a maximálních vzdáleností pro vedení efektivní palby na něj.

 

DOPORUČUJEME:

Přečtěte si úplně nový článek o bitvě v průsmyku Kaserín!

Další aktualizace naleznete v sekci NOVINKY!

 

 

 
     

přejímání textů ze stránek Panzernet.net bez písemného souhlasu provozovatele je zakázáno; Ochrana soukromí; Copyright; Zdroje