Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
0 (0%)
20% - 40%
1 (3.3%)
40% - 55%
2 (6.7%)
55% - 70%
7 (23.3%)
70% - 90%
14 (46.7%)
90% - 100%
6 (20%)

Celkem hlasů: 1

Autor Téma: Rytíři nebes  (Přečteno 14188 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sepp dietrich

• Host
Rytíři nebes
« Odpověď #15 kdy: Červen 30, 2007, 09:51:36 »
Citace: "Peter Steindl"
Citace: "bubák"
já myslel že dr1 přišli až na začátku roku 1918, a todle se odehrává 1916/17

První Fokkery Dr. I přišli na frontu na konci srpna 1917, masově nasazeny na podzim 1917.

Souhlas byli až koncem 1917, ale přesto film byl úžasný a to lovestory

tam docela ušlo.

A že film úpně neodpovídá skutečnosti ........ podívejte se na Bitvu v

Ardenách jaký divný tanky tam němci mají ...............

PS: Když ty Fokkery sou tak krásný tak je tam rejža chtěl, a hodně.

Hany

• ČSR
  • Desátník
Rytíři nebes
« Odpověď #16 kdy: Srpen 12, 2007, 10:07:14 »
Viděl jsem to v angličtině ve škole, docela to ujde jsou tam pěkný letadýlka :twisted:

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Rytíři nebes
« Odpověď #17 kdy: Duben 20, 2008, 12:33:35 »
Prave som to dopozeral v HD kvalite (720p rip) a musím povedať, že je to len priemerný snímok. Scenárista čosi obšmahol zo spomienok Cecila Lewisa, čosi zo zápisov dobovej tlače čosi z letového denníka príslušnej letky, ale poväčšinou plával iba po povrchu a často aj jednou nohou mimo. Zobrazenie dobovej atmosféry je úplne mimo, rasový konflikt je úplne smiešny, letová fáza je síce príjemne vymodelována, lenže keď si to porovnám s dobovými Hells Angels, tak vidno prílišnú počítačovosť. Výkony lietadiel sú občas prehnané, lietadlá stúpajú kolmo hore ako by mali neuveriteľný prebytok výkonu, ani raz nepadnú do vývrtky. Všade lieta červený Dr.I, pritom najbežnejšie nemecké stíhacie lietadlo Albatros (D.III a D.V) sa neobjaví ani jedno. Proste je to priemerný film,  ani po stránke umeleckých kvalít (herecké výkony sú miestami úplne smiešne viď Jaen Reno) ani po stránke technickej hodnovernosti (rýchlosť vzducholode je naprv urputne rýchla, potom setsakra pomalá atď) špičku nedosahuje.

PS: Na druhú stranu filmov o 1. svetovej vojne je málo, takže som v podstate rád, že vznikol. Takže ak budete chcieť zabiť nudné popoludnie vkľude pozerajte.

bubák

• Host
Rytíři nebes
« Odpověď #18 kdy: Květen 01, 2008, 11:44:32 »
bohužel v tomhle filmu byl skoro každej Dr1 red.

bubák

• Host
Rytíři nebes
« Odpověď #19 kdy: Červen 15, 2008, 06:58:11 »
Tak v porovnání s Blue max co šel teď na Primě je tenhle film propadák. Co je podle vás důležitější? Reálná technika s neoříliš silným příběhem co se dá předvídat dopředu, nebo použitá technika co alespoň trochu připomíná to co má a zajímaví příběh? Já jsem Modrému maxovi odpustil že všechny letadla měli stejný motor a několikrát jsem poznal Tiger Moth. Snad se to tak menuje..ten dvojplošník na výcvik pilotů z anglie.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Rytíři nebes
« Odpověď #20 kdy: Červenec 02, 2008, 06:49:36 »
Pánové, toto je citát z netu (Palba). Není to můj názor, i když s některými výtkami souhlasím, mě se ten film líbil.

Zde je citát : Když pominu, že jsou amíci zase úplně nejlepší a svět by se bez nich zbořil, tak i ve zbytku je strašně neskutečných kravin. Třeba neustálý souboje mezi Nieuporty 17 a Fokkery Dr.1 (jiný souboje tam nejsou), taky třeba to, že ony Fokkery lítají už v roce 1916 (co na tom, že se s produkcí začalo v polovině 1917., stejně tak je tam hláška, že spojenci létají SE5tky a Camely- oh god), letecký souboje, to je něco jako Forgotten physics, vše na bázi počítačový animace, samozřejmostí jsou super výkony hodných a bezchybných spojenců (není problém donutit 2 nepřátele srazit se, když přestane střílet kulomet, nebo jiného němce sejmout svým podvozkem), krajina při leteckých soubojích je...mně osobně to šíleně moc připomínalo snímky z Google Earth, fakt si nemůžu pomoct, jako celek to vypadá opravdu náramně, ostrý letadla a rozmazaná zem Green Crazy Celkem mne překvapilo, že v tom filmu nebylo tolik lásky, kolik jsem očekával, žádnej Pearl Harbor se naštěstí nekoná, ovšem o to víc se rozmazávají rozvleklý vztahy jednotlivých pilotů mezi sebou. Děj se dá odhadnout celkem v pohodě už na začátku, přítelkyně třeba naprosto přesně předpověděla, jak chcípne hlavní zlej němec Green Crazy

Jo, a připravte se na to, že každý německý letadlo je červenej Dr.1, jiný letadlo má pouze nejzlejší belzebub, kterej lítá černou Dr.1čku...

Prostě do kina na to nechoďte, vyhozený prachy (a při dnešních cenách to není zas tak málo) za neskutečnej blábol. Amíci zkrátka vykradli pár notoricky známých příběhů od jiných jednotek (samozřejmě nesmí chybět legendární zaseklý kulomet a násedný "salute" od nepřítele a přerušení souboje). My šli na www.leschevaliers-lefilm.com , bohužel jsme netušili, jak doslova debilně se u nás překládají názvy distribuovaných filmů, takže jsme cca. 2 hodiny čuměli na nechutnou slátaninu, kde se akčnost scén dosahovala jen rychlým střihem, takže člověk za pár sekund neví, kde mu stojí hlava...

jen pro upozornění:

Les chevaliers du ciel = SkyFighters (Přičemž "SkyFighters" je distribuční název pro USA a znamená všechno jiné než Rytíři nebes)

FlyBoys = Rytíři nebes (bez komentáře)
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Stor_mer

• Finská armáda
  • Vääpeli - Praporčík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. ledna 2009
Re: Rytíři nebes
« Odpověď #21 kdy: Srpen 09, 2008, 07:47:52 »
Mě by zajímalo co dělali amící v roce 1916 ve Francii když nebyli s Německem ve válečném stavu. Podle mě to je porušení nějakých dohod.(Nevím jakých:)

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
« Odpověď #22 kdy: Srpen 09, 2008, 10:44:59 »
Podle mě ve skrácené verzi: Krásný a celkem pěkně udělaný film z I. světové války ve vzduchu, snad žádný film z I. války jsem ještě neviděl.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #23 kdy: Srpen 09, 2008, 10:48:50 »
Počítačové triky
Ty hodnotím na 100%, mládenci zase dokázali co umí a za to jim patří uznání.
Vlastní film
Tam už je to horší. Kde byl dříve představován rus jako nesmrtelný hrdina je nyní američan. Děj je celkem zajímavý. Nejhezčí z celého filmu byl stejně začátek jak byl hlavní hrdina uvítán "pejskem". K tomu mě tam chybí co se s ním po smrti páníčka stalo. Souboje jsou pěkné to je pravda, ale takové monotónní. Start za potlesku pušek, jak krásná klasika ze sovětských filmů :D, sakra ono to je americké  :-[.
Závěr filmu no ehm. To že se spolu utkala dvě esa, to pochopím, ve skutečnosti si dávali také výzvy. Ale ten odstřel pistolí to už je silná káva.
Zlatý Modrý Max.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #24 kdy: Srpen 09, 2008, 10:49:53 »
Takže jsem se na film díval s velkým očekáváním a jako mnoho jiných amerických žvástů mě sklamal.
Lovestory řešit nebudu, ani dementní německé pěšáky, kteří všechny ostatní trefí a jen hlavní hrdiny ne.
Nepříliš povedené triky spojené se zvláštní kamerou, vše podřízené akčnímu záběru = hrůza
To že "černého fokkera" zabijí bylo jasné už od začátku, ale že dostane "headshot " revolverem tak tomu jsem se hodně zasmál...
Takže celkový výsledek je počítačový film o nefalšovaném, nesmrtleném, čestném hrdinovi, který zase porazil zákeřné němce (jinak všimněte si i "hodného" stihače - aby zase z němců nedělali úplné záporáky )
Ampulle !!!

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #25 kdy: Srpen 09, 2008, 10:58:43 »
Mölders: No co, ty jsi v I. světové nebyl, takže nemůžeš vědět jaké to bylo tam nahoře, a když říkají "Podle skutečné události" tak to asi bude pravda ne?

bubák

• Host
« Odpověď #26 kdy: Srpen 09, 2008, 11:01:13 »
Jaká část je pravda? ŽE se trefil v letu pistolí do hlavy několika ranami? Pravda je že existovala nějaká letka kde byli piloti z USA

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #27 kdy: Srpen 09, 2008, 11:06:33 »
Zkus se zeptat režisérů a historiků a máš v tom jasno, nevím co tu chcete řešit.

bubák

• Host
« Odpověď #28 kdy: Srpen 09, 2008, 11:08:44 »
JÁ V TOM JASNO MÁM. REŽISÉŘI EVIDENTNĚ NE, ALE TO NEVADÍ NEJSOU TO HISTORIKOVÉ.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #29 kdy: Srpen 09, 2008, 11:16:23 »
Mölders: No co, ty jsi v I. světové nebyl, takže nemůžeš vědět jaké to bylo tam nahoře, a když říkají "Podle skutečné události" tak to asi bude pravda ne?
Podle skutečné události je to Odtial po tial ;). Stejně jako tomu je u Perl Harboru. Slovo skutečná událost u amerického filmu je stejné jako u sovětského z 50.let, tam také bylo něco podle pravdy a něco podle přání Moskvy, tady jsi to zase měl na přání produkce.
Jedno je, ale pravda, to jak si vzájemně pokynuli a pak se rozletěli domů, stávalo se to. Soupeři si tak prokázali úctu, ale ta se s koncem války vytrácela. Přeci jen jakási rytířskost tam ještě byla. Zvrhlo se to až za Druhé světové.