Autor Téma: Letecké muzeum Kbely  (Přečteno 12456 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Letecké muzeum Kbely
« kdy: Duben 29, 2007, 02:44:28 »
Letecké muzeum Kbely

Otevřeno: 10:00 - 18:00

Vstup: zdarma

Tuto sezónu je otevřené od 28.dubna 2007

Takže jsem si hned první víken nalezl čas na návštěvu a o proti dřívějšku je tam dobře rozšířená expozice jetů. Bohužel jí kazí moc vysoký ohradní plot, takže nejde venku dost dobře fotit.

Tu 104 vypadá po té renovaci dobře a je tam věnována i část expozice zakufrovaným západním stíhačům za železnou oponu, včetně vystaveného motoru z jednoho havarovaného stroje.

Oproti dřívějšku je krásně přepracovaná expozice z předválečného období.

____

Docela mě tam pobavil výrok jednoho návštěvníka, že Arado Ar-96 byla nejrychlejší u nás stavěná německá stíhačka. Raději jsem se zdržel komentáře, ale smíchy jsem se málem udusil :D

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2007, 03:31:36 »
No tak to už radši neřikat nic ...

Ale jinak dobrý muzeum, jenom mě naštvalo ,že když jsem tam byl minulej rok tak otvírali různý hangáry vždy po hodině ... :?
Ampulle !!!

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #2 kdy: Květen 15, 2007, 07:42:46 »
Citace: "Werner Mölders"
No tak to už radši neřikat nic ...

Ale jinak dobrý muzeum, jenom mě naštvalo ,že když jsem tam byl minulej rok tak otvírali různý hangáry vždy po hodině ... :?

Ano to platí, kvůli nedostatku personálu muzea.

Chtěl bych se zeptat Hamerinskiho jestli krom výše zmíněných novinek tam je ještě něco nového, byl jsem tam naposledy loni v létě, a přemýšlím, že bych se tam vydal znovu.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #3 kdy: Květen 15, 2007, 08:14:10 »
Můžeme se dohodnout a vyrazit spolu, tj,. asi pražáci a středočeši

Hamerinski

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #4 kdy: Květen 15, 2007, 09:00:56 »
Nového tam něco je. Brzy dám takovou malou galerii na web tak si bude možné udělat představu co je tam nového, ale předem upozorňuji, že MiG-17 a MiG-19 jsem nefotil páč tam překáželi nějací angláni a němci.

Jako nevím já jsem se dostal všude a bez nějakého čekání a žádné hodinové časy tam nebyly.

Hamerinski

• Čestný moderator
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #5 kdy: Květen 15, 2007, 09:04:59 »
Citace: "pan.sup"
Můžeme se dohodnout a vyrazit spolu, tj,. asi pražáci a středočeši

Nebyl by problém. Ale...  :D 26.května - Čáslav letecký den takže to asi nebudu moc.

Možná se mě tam povede dostat někdy v pondělí kdy maj zavřeno :D a to bude ráj pro fotografa neomezen dozorem a překážejícími čumily :D

Heinrich Reimers

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. srpna 2008
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #6 kdy: Září 22, 2007, 10:37:15 »
To TU-104A vypadá fakt dobře a stojí za návštěvu celého muzea,dokonce má ůplně přesné odstíny zabarení :D

Hamerinski

• Čestný moderator
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #7 kdy: Březen 18, 2008, 06:53:57 »
Takže pánové a dámy ač nerad oznamuji pár nemilých věcí.

Muzeum opustil stíhací letoun Supermarine Spitfire jehož majitelem je NTM, takže je otázka zda bude v budoucnu vystaven v Technickém muzeu nebo jen skončí v depozitáři.

Další ranou je pravděpodobný prodej Aero C-3. důvod je prostý muzeum nemá peníze. Armáda nemá peněz na zbyt a současná ministryně obrany do muzea nehodlá dát ani korunu.

Takže jako milovník těchto starých strojů mám rád naši vládu za takovouto podporu našeho největšího leteckého muzea jako osinu v zadku.

Na západě by si považovali za čest mít v muzeu unikát jako je C-3, ale v tomto státě jde jen a jen o prachy a jak je dostat do své kapsy. Muzea nikoho z nich nezajímají.

Je otázka co bude jako další stroj na řadě. C-199, CS-199? Také unikáty.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #8 kdy: Březen 18, 2008, 09:02:30 »
Aj tak to zamrzí to bych radši zaplatil stokorunu při další návštěvě než aby to bylo zdarma a za chvíli všechno rozprodali  :cry:
Ampulle !!!

Hamerinski

• Čestný moderator
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #9 kdy: Březen 18, 2008, 09:08:34 »
Přesně divím se, že tam nebylo alespoň nějaké dobrovolné vstupné. Člověk by na takovouto záslužnou činnost rád přispěl, přeci jen jde o naší historii a tímto by jsme její kus zase prodali někam do zahraničí.

Dzarda

• Host
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #10 kdy: Březen 19, 2008, 05:43:10 »
Doufám že je to fáma ... muzejní zdroje zatím mlčí ...

Hamerinski

• Čestný moderator
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #11 kdy: Březen 19, 2008, 06:00:26 »
Nevím, zda fáma nebo ne. Takto jsem se to dozvěděl od člověka co tam léta pracoval jako brigádník a zná se tam s lidmi co dělají rekonstrukce mašin. Každopádně si také přeju aby to byla jen fáma a ne trpká pravda.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #12 kdy: Březen 19, 2008, 06:54:58 »
Citace
Přesně divím se, že tam nebylo alespoň nějaké dobrovolné vstupné.

To museum patří pod armádu a ta jest nevýdělečná.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #13 kdy: Březen 19, 2008, 06:59:56 »
Citace: "Hans"
Citace

Toho si jsme všichni vědomi, ale na výběr dobrovolného vstupného to nemá vliv. V Lešanech bylo (snad ještě i je) něco podobného.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Hamerinski

• Čestný moderator
Letecké muzeum Kbely
« Odpověď #14 kdy: Březen 19, 2008, 07:43:21 »
Citace: "Hans"
Citace

Jde jen o hru se slovíčky  :wink:.

Pokud by tam dali příspěvek na renovaci veteránů je to prakticky to samé co dobrovolné vstupné. Ono by totiž i takových 50 000 pomohlo v práci. Když už na to ta naše ministryně obrany z vysoka kašle.