Autor Téma: Hlavní bojové tanky součastnosti  (Přečteno 75775 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
  • старший лейтенант - Staršij Lejtenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 31. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 15. března 2009
Hlavní bojové tanky součastnosti
« Odpověď #30 kdy: Červenec 16, 2007, 12:08:12 »
a patere :D neda mi :D pozrel som si aj abrams, a uz davnejsie mam o abramse jeden pekny dokument :D a toto som skakat nevidel :D:D:D

ale to uz prosim ta nechajme tak  :roll:

mne sa v tom dokumente najviac pacilo a s tymi amikmi drzim sympatie, ze cela posadka bola biela  :lol:  :lol:  :lol: iba nabijac bol cernoch, yop a oni idu tvrdit, ze nie su rasisti
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,
odchádzaj rýchlo. (Peter Veľký)

Páter

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
« Odpověď #31 kdy: Červenec 16, 2007, 12:10:29 »
Citace
iba nabijac bol cernoch, yop a oni idu tvrdit, ze nie su rasisti

To vis, delba prace.

Este jedno video: http://www.youtube.com/watch?v=O6A7fKcotyM&mode=related&search=  je to Abrams... resp. bol  :D
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

Smokey

• Francouzská cizinecká legie
  • Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
« Odpověď #32 kdy: Červenec 16, 2007, 01:20:46 »
Těžko se dá hovořit o tom, který tank je lepší. Zatím se nestřetly v rovnocenném souboji. Něco jiného bude až se střetne M1A2 Abrams s Merkavou Mk.IV...... Challanger s T-90...... Leclerck s M1A2 Abrams.....

Teď můžem porovnávat jen podle technických dat a podle osvědčení dnešních tanků na bojišti.

U mě vede jak Merkava, tak Abrams. Nemůžu si pomoct, každý z těch tanků má něco do sebe a co chybí jednomu, může mít ten druhý  8)
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

RABO

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
« Odpověď #33 kdy: Červenec 16, 2007, 05:27:56 »
Už som sa zľakol, že  na tejto stránke sa vedú vášnivé debaty iba o zbraniach WWII.  Je síce pravda, že fóra : ktorý tank je najlepší na svete sú hádam vo všetkých jazykoch a všetkých krajinách sveta.  Všade je to presne to isté čo tu, každý tank má svojho zástancu a zároveň odporcu. Je to dané tým čo sa od tanku čaká a v poslednom období sa čaká elektronika. Ak tank prešpikovaný elektronikou tak je to momentálne najskôr M1A2, Leo 2 impr  a jeho  Švédska verzia, príp. Merkava mk 4. Západná posadnutosť elektronikou a obrazovkami je povestná, no čo to spraví pri napr. pri EMP / elektro magnet puls ale u nás asi impuls /  s elktr. obvodmi  a tým pádom s celým MBT to je už otázne.  Američania, keď skúmali v 70 rokoch prelietuvší   Mig-25 a smiali sa na tom, že sú tam použité elektrónky tak najstarší s nich im povedal či vedia čo sa stane s tranzistormi čo sú použité v amerických lietadlách ,keď dôjde k atom. výbuchu čoho sekundárnym javom je práve EMP? Zlikviduje ich. Elektronika sa stal modlou dnešnej doby , ale tá ju hlavne pri vojenskej technike, môže práve zlikvidovať. Rušičky GPS, EMP, ale aj veľkorážne odstreľovačky atď sú pre tanky s obrovskou závislosťou na elektronike smrtelnejšie,ako nepriateľský tank. S vyradenou elektronikou je západný tank na bojisku v lepšom prípade  len delo. Čo je najnebezpečnejšie pre dnešné tanky na dnešnom bojisku? Žiadne tanky, pešiaci s RPG a PTRS a bude to stále výraznejšie. Už nebudú stáť proti sebe armády,ako počas WWII.  Tak, ktorý tank je najlepšie pripravený pre dnešné bojisko? Zabudnite na čelné panciere a super prieraznosť projektilov. To je minulosť. Dobrý tank musí byť malý, rýchly,  primerane pancierovaný, nie úplne závislý na elektronike, odolný proti zbraniam pechoty a PTRS a mať univerzálnou zbraňou so schopnosťou strieľať na veľkú vzdialenosť.

Páter

• Wehrmacht
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
« Odpověď #34 kdy: Červenec 16, 2007, 07:58:00 »
Haha, ale vysvetli to cloveku, ktory bezmedzne veri elektronike a nadradenosti zapadnej techniky. Na fore elektronickej verzie dennika Pravda je jeden, ma nick JaM. Je to produkt propagandy. Navstevuje nejake military fora a ma na vsetko patent... napr. na to, ze APFSDS ma dostrel 40km a bezne dosahuje zasah na 8km, ze uz Izraelci v '67 mali standard zasah prvou ranou na 3000m(!), etc. Vobec neberie do uvahy fyziku, iba stale omiela strelecky system. Rozptyl dela, municie a posobenie vonkajsich faktorov mu nic nehovori... vsetko je o elektronike, ktora je dokonca imunna voci EMP... ale inak je sranda  :lol:
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

RABO

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
« Odpověď #35 kdy: Červenec 16, 2007, 11:16:16 »
Citace: Páter
Haha, ale vysvetli to cloveku, ktory bezmedzne veri elektronike a nadradenosti zapadnej techniky. Na fore elektronickej verzie dennika Pravda je jeden, ma nick JaM. Je to produkt propagandy. Navstevuje nejake military fora a ma na vsetko patent... napr. na to, ze APFSDS ma dostrel 40km a bezne dosahuje zasah na 8km, ze uz Izraelci v '67 mali standard zasah prvou ranou na 3000m(!), etc. Vobec neberie do uvahy fyziku, iba stale omiela strelecky system. Rozptyl dela, municie a posobenie vonkajsich faktorov mu nic nehovori... vsetko je o elektronike, ktora je dokonca imunna voci EMP... ale inak je sranda  :lol:

To máš svätú pravdu takých borcov čo sú pod vplyvom propagandy  sú naozaj plné servery. Niekedy mám pocit,že im stačí vidieť pár fotiek nejaké video a už fantazírujú, lepšie povedané "presne vedia" čo tá zbraň dokáže. S tou elektronikou máš samozrejme pravdu už sú naozaj systémy  čo sú plne odolné voči EMP. Ale na každú zbraň je proti zbraň. A tá elektronika sa mi zdá citlivá. Viď príklad dnešné autá, keď tam toho bolo málo jazdili 20 rokov bez výraznejšej poruchy a teraz Ti to prešpikujú elektronikou a beháš po servisoch. Už nestačí ani zvučné meno. Mor na ich rody.

RABO

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
« Odpověď #36 kdy: Červenec 16, 2007, 11:29:30 »
Hodnotiť ktorý tank je najlepší je už iba taká rozlúčka s týmto druhom zbrane. Som presvedčený, že vyspelé armády  od tankov, tak ako ich poznáme dnes, v relatívne krátkom čase ustúpia. Budú ich používať, ale už nie ako jednu z hlavných zbraní. Je mi to ľúto,lebo tanky sú moja obľúbená voj. technika,ale už pre ne   nebude miesto. Čo je/bolo úlohou tankov? V drvivej väčšine ničiť druhé tanky. Teraz to zvláda a budú zvládať letectvo,vrtulníky,delostrelectvo, pechota s PTRS atď. pripravované špeciálne protitankové zbrane  : chrizantema, hermes a tá hypersonická priebojná americká zbraň na hummery/ nechce sa mi  hľadať názov/, bezpilotné systémy atď. Neverím  ani v príchod T-95. Rusi vedia odhadnúť situáciu na bojisku. Teraz len zahmlievajú. Nebudú míňať peniaze na niečo neperspektívne. V jednej časti ruského dokumentu "úderná sila" bol ukázaný v akcii bezosádkový tank, čo na polygóne strieľal. To je budúca podoba "tanku". Dokonca ani najväčší míňač peňazí  -  USA, neplánujú do budúcna nový osádkový tank. Všetko nové sú len modernizácie starého/šieho.  Pre obdivovateľov izraelských tankov: V čase vojny v Libanone prebleskli správy,že Merkave mk 3 a aj skúšanej mk 4, čo sú pokladané za najodolnejšie tanky, sa až tak dobre neviedlo. Vojna  v meste je pre tanky pohroma.  USA má od začiatku druhej fázy v Iraku tiež obdobné skúsenosti a Rusko v Čečensku tak isto.A tieto  štáty sú lídri v moderných tankoch. / samozrejme chýba ešte Nemecko,ale ich tanky by v meste skončili rovnako / . Väčšina obyvateľstva žije v mestách a ich počet sa zväčšuje. Nové zbrane by mali zvládať práve takéto prostredie. Zaujímvý projekt je BMPT: dobre pancierovaný,účinný proti pechote,ale aj zodolneným cieľom a to aj na veľkú vzdialenosť, malý s dobrou priechodivosťou. A v budúcnosti z toho vypadne ešte aj posádka, aspoň vätšina.

RABO

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
« Odpověď #37 kdy: Červenec 17, 2007, 10:25:00 »
Pozrite si páni to to video je to fakt super.

http://www.youtube.com/watch?v=Zl6uaq7DTdg&mode=related&search=

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #38 kdy: Červenec 18, 2007, 09:26:57 »
Jo Jo Jo !!!!! Vidíte to tam? Jak se tankista občerstvuje? SKLÁDACÍ PLASTOVÝ POHÁREK ŠVÉDSKÉ ARMÁDY!!!! :-) Moje oblíbená část výstroje. Nevděčníci s kterými jsem kraje české s batohem brázdil vždy se mu posmívali. A tady vidět mohou, jak je úžasný :-) :-)
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
« Odpověď #39 kdy: Červenec 18, 2007, 12:17:49 »
Citace: Bambi
Jo Jo Jo !!!!! Vidíte to tam? Jak se tankista občerstvuje? SKLÁDACÍ PLASTOVÝ POHÁREK ŠVÉDSKÉ ARMÁDY!!!! :-) Moje oblíbená část výstroje. Nevděčníci s kterými jsem kraje české s batohem brázdil vždy se mu posmívali. A tady vidět mohou, jak je úžasný :-) :-)
Jo to je dobrý 8)
A taky ten dědek u konci se stopkama. Uplný strom :D  zajímavé by bylo, kdyby o něm někdo nevěděl a šel se k němu vyto..... 8)  :lol:
A co říkáte na tohle?  8)
 :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=OeuB2buacMg
tady máte merkavu 4
 :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=_T-GKplzI0k&mode=related&search=
a nějakou stránku o ní
 :arrow: http://www.israeli-weapons.com/weapons/vehicles/tanks/merkava/MerkavaMk4.html
 :shock: to teda čumím... nikdy by mě nenapadlo, že bojový tank může převážet uvnitř i pěchotu....

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
  • старший лейтенант - Staršij Lejtenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 31. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 15. března 2009
« Odpověď #40 kdy: Červenec 19, 2007, 12:11:54 »
Citace: Smokey
:shock: to teda čumím... nikdy by mě nenapadlo, že bojový tank může převážet uvnitř i pěchotu....
ved vravim vychatavky, ktore su pre vitazstvo napomocne a dobre prevedene, treba v hladat v krajinach, ktore su maximalne skusene modernym bojom, najlepsi trening je boj a armada izraela si ho teda uziva hojne
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,
odchádzaj rýchlo. (Peter Veľký)

Páter

• Wehrmacht
« Odpověď #41 kdy: Červenec 19, 2007, 12:13:43 »
Len si zabudol dodat, ze je to na ukor municie, ktora je normalne vozena v danom pristore...
vyzerá ako klinec.

Tommy[Nau]

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #42 kdy: Červenec 19, 2007, 12:27:41 »
Citace: "Páter"
Len si zabudol dodat, ze je to na ukor municie, ktora je normalne vozena v danom pristore...

Merkava ma zasobu munice jenom cca 48 naboju. Zapadakum by to mozna stacilo ale Izraelci radsi vozi vic munice pac vedi kolik je toho v bitve potreba. Takze misto pesaku radsi vozi vic munice.
"Jen mrtví se dočkají konce války." Platón

Smokey

• Commandant
« Odpověď #43 kdy: Červenec 19, 2007, 12:37:33 »
Podle toho co jsem se dočetl na military.cz a s mou skromnou angličtinou na israeli-weapons.com, tak Merkava Mk.3 vozí zásobu munice 50 nábojů, zatímco Mk.4 vozí 48 nábojů.

Citace

V tom máš pravdu, ale všechno zlé je k něčemu dobré.

Vyplatit se to může například ve městě, kde bezpečně převeze a vyloží pěchotu, nebo v případě nebezpečí ji může zase naložit.

Horší to už je, když se střetne v otevřeném terénu proti jiným tankům.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Páter

• Wehrmacht
« Odpověď #44 kdy: Červenec 19, 2007, 12:40:19 »
Iste, v meste je to mimoriadne vykonne a dobre pancierovane "BVP", sice s obmedzenou kapacitou vysadku, ale predsa.
vyzerá ako klinec.