Autor Téma: Hlavní bojové tanky součastnosti  (Přečteno 75845 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Páter

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
Hlavní bojové tanky součastnosti
« Odpověď #15 kdy: Červenec 15, 2007, 12:05:12 »
Tak zlyhat by nezlyhal, ma svoje kvality, nie je to prepadak. Ma velmi dobry celny pancier, najvykonnejsiu PT municiu, mimoriadne vykonny strelecky system, dobru pohyblivost... nesklamal by.

Mne sa ale najviac paci Challenger.
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

Tommy[Nau]

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #16 kdy: Červenec 15, 2007, 12:50:13 »
Citace: KoB@
Izrael, ale ten tvoj ma uz pokracovatela a to tento moj) Merkava IV.

http://mainbattletanks.czweb.org/Tanky/Merkava4.htm

Jo vim o nem ale nechtel se mi hledat clanek tak sem tam mrsknul ten o Mk. 3 o ktery uz jsem mel precteny....
Docela dost ji vylepsily musim rict.
Kam se hrabe Abrams, Leopard, Challenger, T-90 proti MERKAVE MK.4
"Jen mrtví se dočkají konce války." Platón

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
  • старший лейтенант - Staršij Lejtenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 31. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 15. března 2009
« Odpověď #17 kdy: Červenec 15, 2007, 07:45:20 »
Citace: Páter
Tak zlyhat by nezlyhal, ma svoje kvality, nie je to prepadak. Ma velmi dobry celny pancier, najvykonnejsiu PT municiu, mimoriadne vykonny strelecky system, dobru pohyblivost... nesklamal by.

Mne sa ale najviac paci Challenger.

strelecky system je nemecky a dobru pohyblivost by som pripisal skor T-90S ako Abramsovi

som rad ze aj niekto iny vie ocenit kvality izraelu, pani je to najskusenejsia krajina a podobne vychytavky treba hladat tam, ked nieco urobia, ma to rozum, nie ze machroviny a potom pride boj a je to na ho..o
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,
odchádzaj rýchlo. (Peter Veľký)

Páter

• Wehrmacht
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
« Odpověď #18 kdy: Červenec 15, 2007, 07:50:09 »
Citace
dobru pohyblivost by som pripisal skor T-90S ako Abramsovi

Pozri si najzakladnejsi udaj - pomer vykon:hmotnost...
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 31. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 15. března 2009
« Odpověď #19 kdy: Červenec 15, 2007, 08:39:14 »
Citace
dobru pohyblivost by som pripisal skor T-90S ako Abramsovi
Pozri si najzakladnejsi udaj - pomer vykon:hmotnost...
nehovorim o udajoch, hovorim o skuskas v terene a nie udajoch a o tom co s nim posadka dokaze urobit a prekonat, nie ze abrams si do vypeka po pustach iraku, to dokaze kazdy tank, treba brat do uvahy co dokaze tank v ozajstnom terene
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,

Páter

• Wehrmacht
« Odpověď #20 kdy: Červenec 15, 2007, 08:55:42 »
Presne, T-90 sa v pohyblivosti prakticky nelisi od T-72M, ktoru Abrams daleko prekonava v akomkolvek terene...
vyzerá ako klinec.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
« Odpověď #21 kdy: Červenec 15, 2007, 09:37:33 »
Len aby všetky stredné tanky neboli už v tejto chvíly zastarané. Od kedy sa objavil T-95 a ak sa ukážu informácie o ňom pravdivé, tak to vidím tak že tu máme novú generáciu tankov.

Tommy[Nau]

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #22 kdy: Červenec 15, 2007, 10:36:37 »
Citace: stevosk
Len aby všetky stredné tanky neboli už v tejto chvíly zastarané. Od kedy sa objavil T-95 a ak sa ukážu informácie o ňom pravdivé, tak to vidím tak že tu máme novú generáciu tankov.
T-95 a T-2000 Cerny orel jsou zatim jenom v prototypech a zkouskach. Ano nejspis to budou tanky pate generace s mnoha revolucnimy prvky ale jeste nejsou nikde v provozu. Az je Rusove zavedou do vyzbroje pak teprv bude muset Francie USA Izrael i Nemecko zacit uvazovat o vyvoji srovnatelnych tanku protoze si myslim ze nove ruske stroje ty zapadni v mnohem predci.....
"Jen mrtví se dočkají konce války." Platón

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #23 kdy: Červenec 15, 2007, 10:51:35 »
Presne, T-90 sa v pohyblivosti prakticky nelisi od T-72M, ktoru Abrams daleko prekonava v akomkolvek terene...
:lol: nic viac nemozem, len usmev

myslim, ze pojekty T-2000 a T-95 su uz dalej ako len vo faze testovania, niekde som sa vydozvedel, ze ministerstvu obrany ruskej federacie (nieake priame vyjadrenie ministerstva, nie spekulacie) boli predlozene uz "hotove" (teda konecne fazy) projekty oboch tychto tankov a na ich zaklade sa mali rozhodnut aku variantu zvolia pre ozbrojene sily ruskej federacie, ministerstvo sa viac naklonilo na stranu T-95, kedze to je asi hlavny projekt pre domace vyuzitie, T-2000 bolo udajne objednane Juznou Koreou
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,

Páter

• Wehrmacht
« Odpověď #24 kdy: Červenec 15, 2007, 10:58:21 »
Citace
Asi preto, lebo ti chybaju argumenty... T-90 je odvodeny od T-72, je to prakticky ten isty podvozok, ma trochu vyssiu hmotnost, trochu silnejsi motor (1000k miesto 840k...), co mu dava vykonovu hmotnost 21,5k/t, co je rovnaky udaj ako ma M-1A2, ktory vsak ma daleko vyvinutejsi podvozok. Este nieco?

Problem je v tom, ze nepoznas zakladne TTD, iba zijes v iluzii, ze ruska skola stavia lahsie tanky a z nejakeho dovodu sa ti zdaju pohyblivejsie... Na Youtube si videl skakajuceho T-90 a ucarovalo ti to... zial, co sa tyka pohyblivosti, nie je to ziadny borec, ovela lepsie je na tom Leopard 2.
vyzerá ako klinec.

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #25 kdy: Červenec 15, 2007, 11:30:11 »
Citace

Asi preto, lebo ti chybaju argumenty... T-90 je odvodeny od T-72, je to prakticky ten isty podvozok, ma trochu vyssiu hmotnost, trochu silnejsi motor (1000k miesto 840k...), co mu dava vykonovu hmotnost 21,5k/t, co je rovnaky udaj ako ma M-1A2, ktory vsak ma daleko vyvinutejsi podvozok. Este nieco?

Problem je v tom, ze nepoznas zakladne TTD, iba zijes v iluzii, ze ruska skola stavia lahsie tanky a z nejakeho dovodu sa ti zdaju pohyblivejsie... Na Youtube si videl skakajuceho T-90 a ucarovalo ti to... zial, co sa tyka pohyblivosti, nie je to ziadny borec, ovela lepsie je na tom Leopard 2.

:shock:     :lol:  :lol:  :lol:

skakajuca T-90, od kial to ty pre boha beries, ale ak tam take nieco je :D urcite sa idem kuknut :D:D:D

nikdy som nepocul o daleko vyvinutejsom podvozku abramsu

to ze T-90 ma lepsiu priechodnost ako abrams, o tom sa da na zaklade prosteho sedliackeho rozumu, 60t nemoze prejst to co 45t (nejake tie tony hore dole :D:D:D)

clovece ukludni sa, nemusis sa tu za kazdu cenu hadat, sedliacky rozum nepresvedcis, mne nejde o to, ze ty tu mas nastudovane TTD hadam vsetkych tankov sveta :D, udaje udaje udaje, nechaj aj inym nazor, pre mna za mna si nechaj svojho abramsa, a mne nechaj moju :D:D:D "iluziu" o T-90

hin si spominal Lea, myslim ze niekde som zapocul take drby, ze Challanger 2 je na tom s terenom dost dobre, nehovorim ze Leo nie, ale vraj chall je vraj borec :D, tu by som uz nehovoril o dobrej pohyblivosti, skor o vynikajucej alebo taky Leclerk (alebo ako sa to pise :D:D:D)
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #26 kdy: Červenec 15, 2007, 11:35:41 »
do ri.. ono tam ta T-90 vazne skace :D:D:D

http://youtube.com/watch?v=mKc11_VQOXM

nikdy ma nenapadlo hladat T-90 na youtube :D dik za radu patere

PS: mne sa paci ako si ho okupali v bahne, to musela byt radost, ked ho posadka umyvala :D a hudba je tiez super  :roll:
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,

Páter

• Wehrmacht
« Odpověď #27 kdy: Červenec 15, 2007, 11:48:44 »
Nuze, vidis, a predsa leti  :wink:

Tak podvozok Abramsa je naozaj dost dobry a dost sofistikovany ale aj citlivy na zasah.

Tu nejde ani tak o tonaz, ako o merny vykon, merny tlak na podu, o krutiaci moment motora a vlastnosti prevodovky. Challenger je trochu podmotorovany, ale s novym motorom o 1500k je znova v prvej lige. Leopard je vsak s rovnakym vykonom lahsi, takze vyhoda vyssieho vykonu zostava. Ono moderne tanky maju prakticky vsetky maximalku okolo 70km/h ale lisia sa dost v zrychleni...

Inak na Youtube mas plno peknych videi vojenskej techniky - modernej aj historickej.
vyzerá ako klinec.

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #28 kdy: Červenec 15, 2007, 11:59:03 »
:D aj tak som niekde pocul ze Chall ma najlepsie perovanie zo vsetkych sucastnych tankov :D

pridavam dalsie video :D sa mi to zapacilo, mozete v nom vidiet aj T-2000 a na T-90 behaju vacsi manici ako v tom prvom videu

http://youtube.com/watch?v=4F89YnN5tEc

historicke mam odpozerane :D, ale T-90 ma fakt nenapadlo :D je tam aj merkava :D:D:D
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,

Páter

• Wehrmacht
« Odpověď #29 kdy: Červenec 16, 2007, 12:05:14 »
Davnejsie som cital, ze Rusi vyvijaju 1200k motor pre T-90... s tym by to uz bola riadena strela... 20% vykonu navyse urobi svoje.
vyzerá ako klinec.