Autor Téma: Snaha EU o zákaz držení zbraní.  (Přečteno 1928 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

  • ČSR
  • Podplukovník
  • Příspěvků: 811
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Snaha EU o zákaz držení zbraní.
« kdy: Prosinec 27, 2015, 07:24:53 »
Možná jste zaregistrovali snahu EU o zákaz držení zbraní občany. Proto si dovoluji sem dát názor jednoho kolegy z jiného fóra.
Milé kolegyně a kolegové, přátelé a kamarádi,
věnujte prosím několik minut svého času svým dětem.
Mnozí z vás se možná narodili ještě v době komunistické totality, většinu života jsme ale všichni prožili ve svobodné společnosti. Považujeme to za samozřejmé. Svoboda přitom zdaleka samozřejmá není, za svobodu se platí, a to mnohdy cena nejvyšší. Jestliže my nyní žijeme ve svobodě, pak jedině díky statisícům odbojářů, politických vězňů, duchovních, skautů, a mnohých dalších, kteří obětovali svůj život v boji proti totalitním režimům. Díky jejich oběti si můžeme dnes užívat výsad a práv, která jsou mnohým lidem v mnoha nesvobodných zemí odepřena. Nemusíme mít strach o svůj život ani o život svých blízkých. Naši dnešní svobodu nám předplatili naši předkové a je nyní na nás, abychom totéž učinili pro své děti.
Pokud sahá lidská paměť, všechny totalitní režimy měly jednu věc společnou, a tou byl jejich postoj ke zbraním. Nejlépe jej charakterizují výroky jejich vůdců:
• „Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti!“ (Adolf Hitler, 1935)
• „Němci, kteří chtějí používat zbraně, by měli vstoupit do SA nebo SS - obyčejní občané zbraně nepotřebují, protože v jejich rukou státu k ničemu nejsou.“ (Heinrich Himmler)
• „Veškerá politická moc pochází z hlavně pušky. Veškerými zbraněmi musí vládnout komunistická strana, aby takto žádné zbraně nemohly nikdy být použity k vládnutí straně.“ (Mao C´Tung)
• „Jeden člověk s puškou je schopen kontrolovat sto neozbrojených. Provádějte plošné prohlídky a za nalezené zbraně popravujte.“ (Vladimir Iljič Lenin) [1]
O významu zbraní v rukách občanů pro zachování svobodné společnosti velmi dobře věděli otcové zakladatelé Spojených států amerických. George Washington například říkal, že svobodní lidé by nejen měli být ozbrojeni a disciplinovaní, ale měli by mít dostatek zbraní a munice, aby uhájili svou nezávislost před kýmkoliv, kdo by je chtěl utlačovat - včetně jejich vlastní vlády. Právě proto vznikl druhý dodatek Ústavy USA, který říká, že občané mají právo držet zbraně, vytvářet milice a pokud by nastoupila tyranská vláda, kterou by nebylo možno odvolat skrze politický proces, mají občané právo na ozbrojený odpor. Ze druhého dodatku Ústavy USA vychází článek 23 Listiny základních práv a svobod, který říká, že „občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“ [2]
Po teroristických útocích v Paříži přichází Evropská komise s návrhem směrnice, která má výrazně omezit práva občanů evropských zemí na držení zbraní [3]. Jedná se velmi nebezpečný krok, který může vést k nastartování procesu postupného odzbrojení civilního obyvatelstva evropských států, podobně, jako k tomu došlo ve Velké Británii [4]. Skutečné nebezpečí terorismu přitom směrnice prakticky neřeší, protože nelegálním držením zbraní se prakticky nezabývá. Naopak omezuje právo řádného občana na efektivní obranu, ohrožuje funkčnost stávajícího systému registrace a evidence zbraní a v neposlední řadě představuje významné ohrožení některých historických zbraní, které jsou součástí kulturního dědictví [5][6].

Přátelé, nejedna historická zkušenost nás učí, že pokud někdo usiluje o odzbrojení občanů, nevěstí to pro ně nic dobrého. Proto je třeba mít se na pozoru a každému takovému pokusu zabránit hned v zárodku.
Dnes můžete přispět svým dílem k zachování svobodné budoucnosti pro sebe i své děti:
• Na adrese www.gunban.eu můžete podepsat celoevropskou petici proti nesmyslné a nesvobodné direktivě EU.
• Můžete se s problematikou seznámit, například na webu sdružení LEX ( www.gunlex.cz )
• Můžete tento mail poslat svým známým a kamarádům.
• Pokud je někdo z vašich známých či kamarádů držitelem zbrojního průkazu, můžete si pod jeho dohledem na střelnici vyzkoušet, co to znamená držet v ruce střelnou zbraň.
• Můžete objevit zajímavého a užitečného koníčka a stát se jedním z více než 300 000 držitelů zbrojního průkazu.
Cokoli z toho učiníte, bude váš malý příspěvek k tomu, aby vaše děti mohly žít ve svobodné zemi.

„Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: Nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.“
(George Orwell)
Hezký den

Takže se nad tímto, prosím, zamyslete. Děkuji za přečtení.
Pokud se hodláte o tuto tématiku zajímat, tak níže uvádím jednu adresu.
http://www.armed.cz/petice-proti-regulaci-soukromych-zbrani-ze-strany-eu/t-262/
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Thor Herman

  • ČSR
  • Podplukovník
  • Příspěvků: 811
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Snaha EU o zákaz držení zbraní.
« Odpověď #1 kdy: Leden 31, 2016, 05:35:05 »
Jedno video k výše uvedenému příspěvku.
https://youtu.be/XzW1Ul4OxtE
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ