Autor Téma: Polní jednotky Luftwaffe  (Přečteno 16413 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Max Hanke

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
Re: Polní jednotky Luftwaffe
« Odpověď #15 kdy: Srpen 13, 2009, 01:10:34 »
 Já nepopírám že mezi pozemními jednotkami Luftwaffe byli kvalitní oddíli ale v době když byl zapotřebí každý voják tak mi připadá jako luxus aby je bylo obětováno, jako například 3. pěchotní divize u Narwy která nevydržela první útok sovětů a její pozici musel zachrańovat germánský sbor SS v čele s 11. divizí SS Nordland.....
Je jen naší zásluhou že bolševické hordy nemohou omývat své tanky na březích Atlantiku

heinrich

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 13, 2009, 11:52:13 »
Měli pozemní jednotky luftwaffe i tanky?
,,Čekal jsem až silueta lancestru vyplní zaměřovač a vypálil jsem krítkou dávku'' noční stíhač

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 13, 2009, 10:24:21 »
Souhlasím s kolegou, polní jednotky Luftwaffe tanky podle mého názoru tanky nedisponovaly. Byly to pěší jednotky a ty tanky ve výzbroji neměly (výjimkou byla dočasná „integrace“ tanků do divizí - v zimě 1943/44 disponovala 44. Reichsgrenadier Division Hoch und Deutschmeister 8 Tigery z Panzergruppe Meier, které byly k divizi přifařeny).
Kdybychom to vzali trochu šíře, tak nějakou obrněnou technikou pár divizí určitě mělo. Těch několik divizí, které se dožily druhé poloviny roku 1944 s největší pravděpodobností obdrželo pár baterií StuGů.
O důvěře, kterou OKW a Waffenamt chovaly k těmto divizím svědčí i to, že polní letecké divize neobdržely žádné Hetzery, i když jimi byly granátnické a pěší divize od srpna 1944 masově vyzbrojovány (standardně po 14 kusech, později méně).
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

RedDwarf_Cz

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #18 kdy: Únor 26, 2011, 01:21:04 »
No ale taková tanková divize Herrmana Goringa, válčila v Itálii, to zase žádný ořezávátka nebyli:-).

Můj soused Ernst Kocur byl v Herman Goring tankové divizi. Byl dobrovolníkem u tankspitze. Čest jeho památce, válku přežil a byl z něj dobrý chlap. Spousty věci vyprávěl mému otci, když jsme k němu chodili na besuch :)

edit: Pokusím se získat nějakou jeho fotku.

RedDwarf_Cz

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #19 kdy: Únor 27, 2011, 01:43:07 »
Tak jsem sehnal jedinnou fotku, co po něm zbyla. Scener nemám, takže smůla.