Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 34640 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Smokey

• Francouzská cizinecká legie
  • Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Co čtete ?
« Odpověď #30 kdy: Květen 27, 2007, 06:17:10 »
Kessler taky dobře píše. Asi nejlepší se mi od něj zdá: Směr Moskva:Pal!...Charkov-pochod smrti.....Únik z Berlína...

Četl si od Hasslela Monte Cassino a Gestapo? Taky zajímavé a zábavné počtení :wink:
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Co čtete ?
« Odpověď #31 kdy: Květen 27, 2007, 06:23:34 »
Kessler (pravým jménem Whiting) v knize IKEOVA POSLEDNÍ BITVA dost křivdí Ikeovi a ukazje Američany skoro jen jako barbary, takže ho nepovažuji za moc seriósního autora.

Jinak, dobře napsaná je Pěchota útočí... a pravou lahůdkou je humoristická kniha Jak jsem vyhrál válku (v originále How I won the war) od Patricka Ryana.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #32 kdy: Květen 27, 2007, 08:00:09 »
Jediné co jsem od Kesslera četl byl "Ďáblův pancíř", a i tam to občas zavánělo fantazií.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Re: ..
« Odpověď #33 kdy: Květen 27, 2007, 08:07:23 »
Citace: "m!|_An"
Jediné co jsem od Kesslera četl byl "Ďáblův pancíř", a i tam to občas zavánělo fantazií.

Já jsem od něho četl Ardeny - operace Lítice, kde autor popisuje, že ardenský útok měli Američané celou dobu pod kontrolou a z počátku jenom Němci nechávali vyhrát, aby je později lépe a snáze porazili. A ten konec byl napsaný tak neuvěřitelně mizerně, že to celý román hodně srazilo. Za smrtí toho německého velitele stálo asi 350 velmi nepravděpodobných náhod. Zlatá deux ex machina :D
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Co čtete ?
« Odpověď #34 kdy: Květen 27, 2007, 08:11:10 »
Já se do těch Arden nějak nemohl začíst.

A četl sem od něj Trevír:Útěk z lágru :arrow: tam popisuje jak němci zajali amerického generála, ten byl v lágru, poslali za ním na vysvobození jednu skupinu, ta ho sice zachránila, ale uplně na konci si ho vyhlédl von Dodemburg a trefil ho sniperkou

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Co čtete ?
« Odpověď #35 kdy: Květen 28, 2007, 08:52:34 »
Citace: "Hans"
... a pravou lahůdkou je humoristická kniha Jak jsem vyhrál válku (v originále How I won the war) od Patricka Ryana.

Hände hoch! Ich habe Sie na mušce pod burnusem. Hände hoch oder ich pic pic! Wir müssen essen die tajné kódy, Fujbody!

:D  :D Jo, jedna z nejlepších......................
"пуля дура, штык молодěц!!!"

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #36 kdy: Květen 30, 2007, 04:30:52 »
Citace
Já jsem od něho četl Ardeny - operace Lítice, kde autor popisuje, že ardenský útok měli Američané celou dobu pod kontrolou a z počátku jenom Němci nechávali vyhrát, aby je později lépe a snáze porazili.

SVATÁ PROSTOTO.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
« Odpověď #37 kdy: Květen 30, 2007, 04:39:27 »
Citace: "von.erzgebirge"
SVATÁ PROSTOTO.

:D Asi tak. Tahle kniha je částečně vyprávěná z pohledu Němců, ale američtí hrdinové a hloupí Němci v ní rozhodně nescházejí. Mnohé pasáže mají nelogický děj, ale jak se říká, stokrát opakovaná lež se stává pravdou.... Třeba tomu bude někdo věřit :D
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Co čtete ?
« Odpověď #38 kdy: Květen 30, 2007, 04:49:51 »
Teď se budu chystat na knížku Up Front (Na frontu) od Billa Mauldina a pak Sven Hassel - Generál SS a ještě pár dalších knížek od něj.

Smokey

• Commandant
Co čtete ?
« Odpověď #39 kdy: Květen 30, 2007, 11:01:54 »
Citace: "Hamerinski"
a pak Sven Hassel - Generál SS a ještě pár dalších knížek od něj.

Generál SS je od Hassela zajímavé počtení :wink:

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Co čtete ?
« Odpověď #40 kdy: Září 30, 2007, 09:10:28 »
Od Hassela jsem četl téměř všechny jeho knihy. Je to můj oblíbenej autor. Ačkoliv spousty jeho zážitků mi značně nesedí. Stačí základní znalosti za druhé světové války, aby člověk viděl, co snad ani nemohla být pravda :wink:  Občas se tam vyskytují triviality na zasmání, např. 60 tunový T-34, či 80tunový KV-1. Ale když toto pominu, tak jeho díla čtu velice rád :)
Teplé pivo je horší, než-li studená Němka!

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Co čtete ?
« Odpověď #41 kdy: Září 30, 2007, 09:22:09 »
Ale jak tady říkali ostatní, je tam sice spousta nesmyslů, ale jeho styl psaní se mi fakt líbi! :D  Ten jeho černej humor, srandovní zážitky Porty, Drobečka a ostatních. Zrovna čtu Krvavou cestu na smrt a málem jsem se udusil smíchy, když jsem četl, jak Porta prodal svýmu plukovníkovi tři kožešiny plný blech :D  :D  :D  A ještě mám rozečtený Dvojníky od Hugha Thomase a Hitler a Stalin od Alana Bullocka a taky zde mám ten Trevír-Útěk z lágru, tak jsem zvědavej, jak píše Kessler :P

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Co čtete ?
« Odpověď #42 kdy: Září 30, 2007, 09:28:05 »
Jinak ještě to Smokey : Ten Generáll SS je taky dobrá knížka a pokud by někoho zajímalo, jak dopadli hlavní hrdinové jeho románů, tak jsem kdesi četl, že údajně měli všichni zemřít (asi až koncem války, protože na podzim 1944 ve Varšavě jsou ještě všichni), kromě Legionáře a Drobečka, kteří měli údajně po válce nastoupit do cizinické legie. Ale v žádné knize jsem ještě nečet, že by někdo z nich padl...možná to bude v Druzi ve smrti, Legie prokletých, Válečný soud, Vojenská káznice a Komisař, tyto jsem ještě nečet.

Smokey

• Commandant
Co čtete ?
« Odpověď #43 kdy: Září 30, 2007, 09:51:25 »
Citace: "Tiny"
Jinak ještě to Smokey : Ten Generáll SS je taky dobrá knížka a pokud by někoho zajímalo, jak dopadli hlavní hrdinové jeho románů, tak jsem kdesi četl, že údajně měli všichni zemřít (asi až koncem války, protože na podzim 1944 ve Varšavě jsou ještě všichni), kromě Legionáře a Drobečka, kteří měli údajně po válce nastoupit do cizinické legie. Ale v žádné knize jsem ještě nečet, že by někdo z nich padl...možná to bude v Druzi ve smrti, Legie prokletých, Válečný soud, Vojenská káznice a Komisař, tyto jsem ještě nečet.

No v některé z těch knížek zůstane Hassel sám jen s Dědkem, kterého nakonec taky zabijou, takže Sven zůstane sám..... ale nechápu to, protože se to odehrává někde na východní frontě a potom, když jsem četl další jeho knížky, které se odehrávaly v pozdější době, tak všichni najednou vstali z mrtvých, zas začali chlastat, mlátit se, obchodovat a střílet.... zajímavé  8)

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Co čtete ?
« Odpověď #44 kdy: Září 30, 2007, 09:53:34 »
Četl někdo od Ludvíka Svobody z Buzuluku do Prahy? Známá knížka...to je něco jak ten Fomičov tady (nečetl jsem ho, jenom se řídím příspěvky o něm), taky tam barvitě popisuje to fantasy hrdinství Rudé armády a zbabělý Němce jako vrahy, zbabělce atd...Každej voják Německa je pro změnu hitlerovec a vraždí ženy a děti. Neříkám, že to je špatná knížka, ale co by člověk chtěl od vysoké vojenské a politické šarže komunistickýho Československa :D  Samý prokomoušký žvásty. Musel jsem se smát, když jsem četl, jak se jakejsi stařík u Sokolova proděravěnej asi sto kulkama z Mp40tek připlazil k Ferdinandu a hodil na něj nálož, až se vozidlo převrátilo :D  A to pokud vím, se Ferdinandy poprvé použily při operaci Zitadelle.