Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 23383 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

superb

• ČSR
  • Četař
  • Za hrdost se platí samotou.
Re: Co čtete ?
« Odpověď #105 kdy: Listopad 09, 2016, 10:01:47 »
Osobně mám s četbou problém. Teda... ne tím způsobem, že nerad čtu, ale že zatímco bych si rád přečetl něco, jako román, se k tomu nedostávám s tím, jak mě vždycky zaujme nějaká odborná knížka. :D Tak osobně mám z autorů rozhodně rád Maria Puzza a jeho Kmotra, u kterého lituju akorát toho, že jsem si ho sehnal až po shlédnutí filmu. Kromě toho mám od něj ještě Omertu a Posledního kmotra a jednoho dne si chci sehnat ještě Siciliána :D Kromě toho ještě nelituju toho, že jsem dal kdysi šanci Kladivu na čarodějnice od Kaplického, což mě zase přimělo sehnat Malleus Maleficarum.
Co se války týče, mám za sebou Na západní frontě klid a taky Pianistu od Szpilmana. Z těch, které i hrdě vlastním, mám Děla od Cassina a Bojoval jsem u Berlína od Helmutha Nowaka. Taky tu zmíním Zápisky odstřelovače od Zajceva. Co se odbornějších knížek týče, mám Lehké a Těžké tanky od Pejčocha.
A teď, co čtu... no, prakticky mám rozečteny 3 knihy. :D Před pár měsíci jsem rozečetl zmíněný Malleus Maleficarum, ovšem tam jsem se poněkud... zasekl a ztratil jakoukoliv chuť v tom pokračovat. O něco úspěšněji mám teďka rozečtenou Hitlerovu první válku od Thomase Webera a dnes jsem si do toho sehnat Umění války.
Asi tak k mému čtenářskému životu. :D
od Thomase Webra Hitlerova první válka, četl jsem již na jaře když jsem se léčil, nicméně špatně se mi četla, přišlo mi to takové "utahané" trochu jsem se ztrácel, nyní mám rozečteny dvě: Šumava krásná i smrtící od Jana Lakosila (zatím parádní ale ta vazba! V posteli se ten obdélník blbě drží) a Wervolfové od Romana Cílka, nicméně čekám na operaci, tak než přijde její termín doufám že je doťuknu,  po operaci budu asi číst víc než dost, nějaké nepřečtené zásoby mám.
Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten kdo má jen malý cíl.