Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 37142 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
Re: Co čtete ?
« Odpověď #90 kdy: Leden 24, 2014, 01:50:57 »
Čtu Washingtonovo náměstí od Henry Jamesa (po Portrétu dámy). Objevila jsem tohoto vynikajícího vypravěče a doporučuji ho tomu, kdo už je unaven vizuálním vnímáním, knížky ho ale moc nelákají a chtěl by něco nového. Sice jde o knihy, ale James byl mistrem ve vytváření plastického obrazu děje. Opisuje něco z více uhlů a jenom na první pohled se zdá, že je příliš rozvláčný. Opak je pravdou. Když se necháte vtáhnout do děje a vydržíte první nápor jakoby nekonečných opisů, vyvstane před vámi svět Henryho Jamesa - lépe zobrazen, než by to dokázal film.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

sandoslap

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #91 kdy: Září 30, 2014, 02:45:06 »
Právě jsem dočetl Húrinovi děti (The Childerns of Hurin) od Tolkiena (nedávno vyšlo zbrusu nové vydání) a nemohu než konstatovat....skvostné. Tolkienova síla netkví v propracovanosti světa (vytvořit detailní fiktivní svět je velmi jednoduché), ale v hloubce díla. Troufl bych si tvrdit, že Húrinovi děti jsou sami o sobě, ač je sám Tolkien nikdy zcela nedokončil, přinejmenším silnější a hlubší než Pán Prstenů, což je ovšem do jisté míry přirozeně dáno i tím, že děj se odehrává v samém ústředí hlavní (paradoxně jen rozpracované) části díla, shrnuté v Silmarillionu. Opravdu úžasné. Za zmínku pak stojí, že se jej autor dvakrát pokoušel napsat ve verších po vzoru Béowulfa (jen mé přirovnání, nejsem odborník a nedokáži si vybavit druh verše), ovšem pokaždé dospěl jen do cca 1/3 příběhu.
Že máte dřevěnou nohu? Nevadí, nemusíte utíkat, jste li statečný.

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
  • ст.сержант - Staršij seržant
« Odpověď #92 kdy: Říjen 01, 2014, 08:13:59 »
já jsem dočetl od pejčocha Lehké tanky i Težké tanky a mám v plánu koupit Stíhače tanků a jak vyjdou Střední tanky (doufám že vyjdou) a ještě bych chtěl si postupně pokupovat všechny díli Obrněné techniky taky od pejčocha  ;D (doufám že na vánoce dostanu 1 a 2 díl) :)     :P
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #93 kdy: Říjen 01, 2014, 08:33:10 »
já jsem dočetl od pejčocha Lehké tanky i Težké tanky a mám v plánu koupit Stíhače tanků a jak vyjdou Střední tanky (doufám že vyjdou) a ještě bych chtěl si postupně pokupovat všechny díli Obrněné techniky taky od pejčocha  ;D (doufám že na vánoce dostanu 1 a 2 díl) :)     :P
  Moc nevěřím, že "Střední tanky" vyjdou, to by Pejčoch částečně dubloval všechny knihy edice "Obrněná technika". Tak s tím asi nepočítej, a pomalu nakupuj (tak jak uvádíš) 1 až 10 díl "Obrněné techniky"  :) . Podle oznámení má do konce tohoto roku vyjít "Obrněná technika 11". o obrněné technice Spojených států amerických a příští rok pak "Obrněná technika 12" bude věnována Velké Británii a dalším zemím Commonwealthu.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

sandoslap

• Wehrmacht
« Odpověď #94 kdy: Říjen 01, 2014, 08:51:25 »
S Obrněnou technikou je to těžké. Po prvních dílech se vždycky jen zapráší, dotisk v nedohlednu a antikvariáty zejí prázdnotou. Osobně považuji za malý zázrak, že jsem shodou okolností vůbec Německo získal. Osobně bych radil spíš než pomalý nákup strategii: "Ber co můžeš!"

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #95 kdy: Říjen 01, 2014, 09:09:42 »
Máš pravdu, ale dá se sehnat. Byl jsem tento týden v knihkupectví a Obrněnou techniku 1 tam měli, dvojku však ne. Co jsem četl, tak Německo mělo už čtvrtý dotisk.
Já mám naštěstí všechny díly.  :)

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #96 kdy: Říjen 02, 2014, 07:10:28 »
Škoda ze nevyjdou střední  :'(  na ty jsem se těšil nejvíc
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #97 kdy: Říjen 02, 2014, 07:01:54 »
Škoda ze nevyjdou střední  :'(  na ty jsem se těšil nejvíc
Já netvrdím na 100%, že nevyjdou střední tanky, třeba si to tady p.Pejčoch přečte a kvůli Tobě je vydá.  :D
Ale nedokáži si je vybavit v jedné knize jako třeba lehké tanky.  :D

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #98 kdy: Říjen 02, 2014, 07:34:01 »
No jo to by melo tak 700-750 stran :) no já budu doufat a třeba vyjdou třeba ve dvou částech ;D

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #99 kdy: Říjen 03, 2014, 11:09:52 »
Aktuálně čtu knihu od Dušana Hamšíka - Heinrich Himmler: druhý muž Třetí říše.

I přes poněkud až moc nápadnou antifašistickou ideologii v knize (co lze čekat od tohoto autora: Redaktor Obrany lidu, pracoval v té době v Ústavu pro teorii a dějiny hromadných sdělovacích prostředků - za komunistů to byl jeden z prostředků propagandy).

Jednoduše řečeno - autor komunista, pracoval v mediálních útvarech podporující komunistický režim a všude přítomné komunistické poznámky a antifašistická hesla (hold doba se nemění) se podařilo autorovi vytvořit docela přesný životopis Himmlera a když si odpustíte občasné tyto názory (jež do seriózní historické knihy zcela určitě nepatří), dočkáte se kvalitního popisu života Himmlerova od jeho dětství, jím prošenou a nedočkanou světovou válku (procházel výcvikem, když skončila), od vstupu do Freikorps, NSDAP, seznámení s Hitlerem, počátky SS až po konec války.

Zcela určitě doporučuji :)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

sandoslap

• Wehrmacht
« Odpověď #100 kdy: Říjen 04, 2014, 11:21:47 »
Nevím, zda tu již někde není téma s nějakým starším vydáním, avšak velmi působivé jsou vzpomínky Josefa Alerbergera, odstřelovače Wehrmachtu, nedávno po čtvrté vyšlé pod názvem Na mušce lovce. Vzhledem k tomu, že knihu sestavoval poválečný životopisec lze tu a tam narazit na velmi drobně nepřesné interpretace vzpomínek, avšak vesměs nejde o nic většího, než několik nejistých dat a údaj o šířce průřezu mechanických mířidel sovětské odstřelovačské pušky, jíž sám veterán v prvním čase své vojenské "kariéry" používal. Jak se dá čekat od literatury z východní fronty, velmi často vyráží dech. Součástí je i jistá fotografická příloha, tu a tam docela vzbuzující úžas nad tím, že v takových chvílích někdo byl schopen užívat fotoaparát (šíleným hostinským sekerou rozsekaný rudoarmějec, který předtím znásilnil a zavraždil jeho ženu...).

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #101 kdy: Říjen 27, 2014, 10:03:47 »
Tak vím že to sem nepatří(ale už jsme to tady rozebírali)  ted mám v planu kupovat obrněnou techniku 1 díl je v poho ale 2-6 nemůžu nikde sehnat všude je jen VYPRODÁNO nebo tato kniha není dostupná (ještě jsem nebyl v místním knihkupectví hledal jsem jen na internetu ale pochybuju že by tam něco takového měli a když jsem tam byl naposled tak jsem nic takového neviděl)  Poradí mi někdo kde mám tedy sehnat tyto díli ? ?    A proč jsou tyto knihy vyprodány to je o ně takový zájem ?

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #102 kdy: Říjen 28, 2014, 11:22:43 »
Doporučuji osobně objíždět "zapadlá" knihkupectví. Já tak sehnal téměř všechny díly Obrněné techniky. Jinak, co jsem někde četl, 1 a 2 (Německo) byl pro velký zájem proveden další dotisk. O ostatních jsem to nečetl. Mohu se Ti podívat u nás, takže 1-čku máš, ano? Dále komunikace přes SZ.

karpaCZ

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #103 kdy: Srpen 11, 2016, 09:04:40 »
Osobně mám s četbou problém. Teda... ne tím způsobem, že nerad čtu, ale že zatímco bych si rád přečetl něco, jako román, se k tomu nedostávám s tím, jak mě vždycky zaujme nějaká odborná knížka. :D Tak osobně mám z autorů rozhodně rád Maria Puzza a jeho Kmotra, u kterého lituju akorát toho, že jsem si ho sehnal až po shlédnutí filmu. Kromě toho mám od něj ještě Omertu a Posledního kmotra a jednoho dne si chci sehnat ještě Siciliána :D Kromě toho ještě nelituju toho, že jsem dal kdysi šanci Kladivu na čarodějnice od Kaplického, což mě zase přimělo sehnat Malleus Maleficarum.
Co se války týče, mám za sebou Na západní frontě klid a taky Pianistu od Szpilmana. Z těch, které i hrdě vlastním, mám Děla od Cassina a Bojoval jsem u Berlína od Helmutha Nowaka. Taky tu zmíním Zápisky odstřelovače od Zajceva. Co se odbornějších knížek týče, mám Lehké a Těžké tanky od Pejčocha.
A teď, co čtu... no, prakticky mám rozečteny 3 knihy. :D Před pár měsíci jsem rozečetl zmíněný Malleus Maleficarum, ovšem tam jsem se poněkud... zasekl a ztratil jakoukoliv chuť v tom pokračovat. O něco úspěšněji mám teďka rozečtenou Hitlerovu první válku od Thomase Webera a dnes jsem si do toho sehnat Umění války.
Asi tak k mému čtenářskému životu. :D
"Zvláště, když se zdálo - abych poněkud předběhl události -, že mi nové podmínky nabízejí podstatně větší a zajímavější možnosti. Kupříkladu se mělo ukázat, že v průběhu uplynulých šedesáti šesti let podstatně klesl počet sovětských vojáků nacházejících se na území Německé říše."
                                 -Už je tady zas

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #104 kdy: Srpen 13, 2016, 06:22:47 »
Tak to jsi borec, dnes se čte velice málo. Chválím i výběr. Když máš rad akční zkus třeba takhle Den pro šakala (Forsyth), Dvacet tisíc zlodějů (Lambert), Doktor Živago (Pasternak) - jaké to bylo v Rusku po revoluci...
A nejsou k zahození ani povídky u nás na Panzernetu... Třeba takový Bílý sníh se k zemi tiše snáší...  ;D (samozřejmě Žert). Ale jsou tam hezké věci od Filipa, Raseho, Pospece....
Přeji hodně hezkých zážitků s knihou! Sláma