Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 37150 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
Re: Co čtete ?
« Odpověď #75 kdy: Červenec 09, 2010, 08:51:11 »
Promiň Rase, ale vidím dobře? Ty si četl něco od sestry Nietzscheho? Větší antisemita než ona byl snad už jenom Himmler. Možná mám mylné informace, ale pokud vím v Paraguayi zakládala antisemitskou německou kolonii. Knížku jsem nečetla, možná je zajímavá /bohužel na Slovensku nejsou dostat všechny v Čechách vydané knihy/, a její názory a obdiv vůči nacistům  ji také neberu. Ale že zneužila bratrovo jméno na své špinavé účely, že dokonce upravila nějaké jeho rukopisy atd., aby ho nacistický režim chápal jako svého vizionáře, to ji odpustit nemohu. On - podle mě jeden z největších filozofů všech dob - by s nacisti nechtěl mít nic společného a nebyl antisemita. Jeho odkaz její zásluhou utrpěl na dlouhé léta. Jeho jméno bylo pošpiněno a jeho dílo bylo  špatně chápáno. Očištěn byl až dlouho po skončení války. Z jeho díla byly vyňaty její bláboly a konečně bylo vyloženo správně. Jenom tak primitivní, zatrpklá a ubohá osoba jakou byla jeho sestra mohla v jeho nadčlověku vidět rasizmus a nadřazenost. On byl pan Filozof a ona byla nic, nula, která se na něm přiživila a totálně pokřivila jeho čistý odkaz lidstvu. Pro mě, i kdybych byla něměcký nacista, by dnes bylo nemyslitelné spájet jeho jméno s filozofií nacizmu. A kdybych byla před válkou nacista, tak bych díky ní - té hlupačce - věřila, že Nietzsche stál u zrodu mé filozofie a tím by ze mě  udělala totálního blba.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #76 kdy: Březen 15, 2013, 10:05:42 »
Velice dobře řečeno.....Jinak aby tu byla trochu změna. Já čtu hodně sci-fi a fantazy vřele mohu doporučit jakékoliv dílo od Dana Abnetta (hlavně gauntovy duchy). Pak knihy ze světa Warhammeru a Warhammeru 40 000. Dále doporučuji od Timothy Zahna Dědic impéria, Temná síla na vzestupu a Poslední povel.  Dále je výborná knížka Hvězdná Pěchota (POZOR NEMYSLÍM FILM) od Roberta A. Henleina. Jinak jsem si přečetl i Machaveliho a ten mě velmi zaujal.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #77 kdy: Březen 15, 2013, 10:21:33 »
Zdivočelá země (ale velmi, velmi pomalu, takže někdo mezitím 2x dočte Vojnu a mír), Vladaře od Machiaveliho jsem také četl (ono hodně materiálu na toto téma co se kde najde), ale především díky loňské maturitě mi k srdci přirostly Zbabělci od Škvoreckého (dá se říci téměř po jeho smrti...)

Rád bych si přečetl Stát ve třetím tisíciletí (od Hanse Adama, knížete z Lichtenštejnu). Četl jste někdo?
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #78 kdy: Březen 15, 2013, 11:21:55 »
Korchon : Hvezdnu pechotu od Henleina som čítal (a som aj fanúšik filmu aj keď kniha je lepšia no v poslednom čase sa aj vďaka 4. (animovanej) časti trošku zlepšila kvalita filmu oproti knihe). Naposledy som čítal knihu Pevnost od F.P. Wilsona. Nacistický vojaci v starej pevnosti v rumunskom priesmyku záhadne umierajú pod rukou tajomnej bytosti. Celkom zaujímavý horor. :D Hlavne ako tam nabehnú chlapci z SS Einsatzkommanda :D

Fantasy si tiež rád prečítam ale už to pre mňa nie je to pravé orechové. Skôr som sa zameral na historické knihy z 2. sv. vojny. Zrejme následok častých návštev fóra :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #79 kdy: Březen 15, 2013, 11:54:15 »
poviedkar: filmy jsem viděl a to už je pak jenom bezduchá střílečka.........moment chceš říct že existuje už i hvězdná pěchota 4? já zatím viděl jen jedničku dvojku trojku (a trojka je nejhorší)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #80 kdy: Březen 16, 2013, 12:30:52 »
nejhorší se mi zdála dvojka, tedy film. Trojka celkem ušla.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #81 kdy: Březen 16, 2013, 06:10:46 »
Ono každý z tých troch vlastne štyroch filmov má čosi do seba. Ide len o to ako sa na nich pozeráme. Jednička od Verhoevena sa vzdialila predlohe tak veľmi ako sa len dalo ale divákom vpodstate objasnila vypuknutie prvej arachnidskej vojny a ako tak aj zloženie jednotiek chrobákov a ľudí.

Dvojka už kombinovala military a horor. Občas celkom úspešne. Najviac ma však na nej iritovali zbrane a celkový LED vzhľad filmu (rozhodne to nie je nič pre epileptických divákov. Iba ak epileptických sadistov :D

Trojka ukazuje na odkaz jedničky - fašizujúca spoločnosť a konkurencia v jej vysokých kruhoch kde nikto neváha úsť za kariérnym postupom doslova cez mrtvoly aj keď je to práve mrtvola milovaného nebeského maršála :D  Čo na tom že zradil federáciu? Po jeho smrti z neho propaganda urobí hrdinu aj proti jeho vôli :D

Štvorka podľa mňa kombinuje to najlepšie zo všetkých troch filmov. Hrdinov z jedničky, hororovú atmosféru z dvojky a prefíkanosť chrobákov z trojky plus doplňuje chýbajúce veci z knihy ktoré sú vlastné každému správnemu vojakovi federácie.

Naviac sa plánuje reboot jednotky ktorý by mal byť viac podľa predlohy. Ono v poslednej dobe Verhoevenove filmy ako bol Total Recall, nabudúce Robocop a teraz aj Starship Troopers prechádzajú momentálne remakovaním. Takže môžeme čakať ako to v prípade surovej Military akcie dopadne.

Ale to už sme hooooooodne OFF Topic. :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #82 kdy: Březen 16, 2013, 10:18:42 »
Teď jsem přečetl Volavčí sítě o provokateréch STB a teď začínám číst Peklo tiché fronty z bitvy na Sommě v r. 1916 od Paula De Rosaz. Je to stará kniha 2. vydání...

TheDevilsGuard89

• Finská armáda
  • Korpraali - Svobodník
« Odpověď #83 kdy: Duben 03, 2013, 09:30:45 »
Čtu toho víc, ale když pominu studijní věci týkající se odborných záležitostí, tak je to momentálně morbidně tlustá životopisná bichle o Napoleonovi, a potom tato kniha o první světové válce: http://www.levneknihy.cz/i-svetova-valka/d-125519-c-962/

BTW pokud má někdo zájem, znám dobré stránky plné výpisků z obrovské škály knih (mj spousta filosofie): https://sites.google.com/site/misantropovacitarna/
Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #84 kdy: Duben 03, 2013, 08:31:46 »
Naposledy jsem nyní přečetl knihu Poslední pásmo vzdoru . Je to velmi zajímavá knížka, pojednávající o obsazování našeho území po Mnichovu německými ordnery a dokonce německou policií.  Takže se zde můžete dočíst, že za doby "tzv druhé republiky" nebyly "nároky" německé menšiny zcela uspokojeny.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #85 kdy: Duben 03, 2013, 08:55:38 »
Zrovna čtu Historie německé armády od Philippa Massona.

Pěkné zpracování historie německé branné moci od skončení první světové války (Freikorps), Versailská smlouva, nástup Hitlera moci a obnova námořnictva, letectva, tankové školy, anšlus Rakouska, obsazení Československa, válka v září 1939 s Polskem, tažení na Západ, bitva o Británii, právě jsem skončil u porážky 6. Armee u Stalingradu, a bojů o Charkov a jsem vtahován do děje bitvy u Kurska :)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

leon IV.

• ČSR
  • Kapitán
« Odpověď #86 kdy: Duben 03, 2013, 09:01:30 »
Já mám tedka rozečtené od de Gaulla Válečné paměti 1939-1945. Moc pěkné počtení o tom co se dělo v době když Francie padla a de Gaulle schromaždoval lidi a země pod vlajku lotrinského kříže. Hodně vecí jsem neveděl co se dělo "za oponou" 2. sv. války.
Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika.
Josif Vissarionovič Džugašvili (Stalin)

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #87 kdy: Duben 08, 2013, 01:35:29 »
Naposledy jsem četl fantasy knížku Světlo Elfů ....ale to sem nepatří takže poslední válečná byla Bojoval jsem v poušti, napsal to František Fajtl podle deníku jednoho československého důstojníka bojujícího u svobodných francouzů.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #88 kdy: Duben 08, 2013, 08:24:01 »
Teď jsem dočetl kihu.
Poslední pásmo vzdoru:
autor Ota Holub,
Vydavatel:   Mladá fronta
Rok vydání:   1988
Jazyk:   český
ISBN:   2304888
Počet stran:   223

Je to velmi zajímavá kniha o obsazování našeho pohraničí, vlastně začíná již před Mnichovem a pokračuje obsazováním dalších území (a to i na území obývaném čistě Čechy, bez ohledu na domluvené hranice - Němci si prostě vytiskly vlastní mapy a na nich posunuli demarkační linie víc do čs území) v dalším období, prakticky až do okupace. Podstatná část této knihy je o obsazení vsi Moravská Chrástová, kterého se kromě německých ordnerů, zúčastnili i příslušníci německé uniformované policie.  Toto obsazení nemělo dlouhého trvání, do večera téhož dne byly Němci naší armádou, četnictvem a FS vyhnáni, organizátoři akce zavřeni, dokonce byl zajat německý velitel policie v hodnosti majora. Při samotné akci padlo několik čs bojovníků a neskonale více německých agresorů.
Je to zajímavé a poučné čtení, i navzdory tu a tam lehkému zásmradu komunistické prpagandy (kniha vyšla v roce 1988), není  však tolik, aby to zkazilo knihu jako celek.
Obálka knihy třeba na
http://www.antikvariat-bohumin.cz/cz/knihy/historie-archiv/4831-archiv-posledni-pasmo-vzdoru.html

Wulfrik

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #89 kdy: Červenec 23, 2013, 09:43:51 »
V současné chvíli čtu několik knih a to: Historii německé armády 1939-1945 (už podruhé), Historie SS: Hitlerovy neslavné legie smrti (moc pěkná fotodokumentace a úprava knihy), Nekroskop (pěkný perverzní horor) a včera mi přišla kniha Hitlerův výsadkář: Život a boje Rudolfa Witziga  :D Jinak jediné scifi, které mě kdy bavilo byl Warhammer 40k a Doom, přečetl jsem snad všechny knihy.  :)