Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 34643 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sláma

• RAF
  • Group Captain
Re: Co čtete ?
« Odpověď #60 kdy: Listopad 04, 2009, 08:54:36 »
to pospec: naopak,já tě chválím. Ono pokud takovýchto knížek přečteš více, můžeš si udělat posléze svůj,subjektivní názor. Třeba na tuto dobu o které teď čteš. Každý autor, spisovatel, nám vlastně chtěl něco svého vlastního říci.Něco, co nelze dát do dějepisu nebo technických knih. A právě z takovýchto románů a povídek se potom rodí názor na historiia dávnou dobu v tom správném světle.
ještě jednou, kdybych byl učitel, máš ode mne velkou 1 !!!
Sláma

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #61 kdy: Listopad 05, 2009, 10:39:55 »
...názor na historii...
... neboli historické paradigma  :D
Já ted dočet od Goldhagena Hitlerovi ochotní katani, čtu Jakovleva Rusko plné křížů... na stole Koonzová, Svědomí nacismu... jinak ted si nesi v brašně Encyklopedii československé branné moci, se pronese  :D . Já jen co by vás mohlo zajímat. JInak mě zajímá co čtou ostatní, at už jen tak nebo pro doporučení...
jo ještě bych přidal Jamese Lucase - Východní fronta... 

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #62 kdy: Listopad 05, 2009, 01:36:19 »
no já se teď hrabal v knihách okolo čs. letců ve Francii: Tedy od Šmoldase, Fajtla, Rajlicha i Čejky.
Ale co jsem četl mimo,tak je Ludvík Vaculík-poslední slovo, a před tím david Faber- MUNICH 1938. A kromě toho i Revue Prostor. Taková knížečka, ale strašlivě pravdivá. Eseje různých lidí, profesorů, spisovatelú, atd. atd....
To Peterth: Můžeš uvést přesná data o té Encyklopedii branné moci? Zajímá mne, zkusil bych se na to kouknout v knihovně... Díky.

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #63 kdy: Listopad 06, 2009, 12:04:00 »
Sláma: FIDLER Jiří - SLUKA Václav (edd.), Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938, Praha 2006.
Je to formátu A4 o celých 766 stranách  :D :o 

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #64 kdy: Listopad 06, 2009, 12:43:33 »
Momentálne čítam V srdci tretej ríše. Doma mám taktiež biografiu o nemeckom leteckom generálovi Milchovi a dejiny nemeckej armády. Inak ešte mám zbierku fantasy a hororov.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #65 kdy: Listopad 06, 2009, 04:26:58 »
Já ted čtu: Pchu-I byl jsem posledním čínským císařem. Docela zajímavé ikdyž někdy zdlouhavě nudné části, ale tento muž vládl jak Číně tak později japonskému loutkovému státu Manžukuo.
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Fritz

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
  • Motor zvítězil nad koněm, a kanon nad kopím
« Odpověď #66 kdy: Prosinec 05, 2009, 01:05:13 »
Moje nejoblíbenější kniha je Ztracena Vítězství  což jsou paměti maršála Mansteina.
"Motor zvítězil nad koněm, a kanon nad kopím" Heinz Guderian

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #67 kdy: Prosinec 05, 2009, 01:31:30 »
Teď čtu od Helmutha Nowaka-Země zalévaná krví,začal jsem a jsem zvědav,protože žena prohlásila/čte všechny válečné co já a kupuje mi je/,že už je to o ničem,ti předešlí Nowakové jsou prý lepšíNaposled jsem četl Rusko plné křížů od Jakovleva,Bojoval jsem na nesprávné straně od Grubhoffera a sešit z roku 1943,ktarý vydal Orbis,Praha, pro Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě-Nálet na Brjansk...podtitul je :Němečtí letci se probojovali bolševickými postaveními....bohužel jen 24 stran..napsal válečný zpravodaj Anton Můller-Engstfeld...

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #68 kdy: Prosinec 11, 2009, 12:57:12 »
Aktualne: Inside The Third Reich - A. Speer, jednoznacne nejlepsi vec jakou jsem o druhe svetove valce cetl. Z posledne ctenych potom:
Vzpominky Generala - H.Guderian, pro nadsence tankovych operaci nutnost
Me Bojove Operace - O.Skorzeny, vyborna knizka vetele nemeckych specialnich jednotek 
Vzpominky Hitlerovy Pokojske -Anna Plaim & Kurt Kuch, velice kratke!!! pojednani o zivote na Berghofu 

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #69 kdy: Červen 16, 2010, 07:55:18 »
Dnes jsem si koupila "Tanková válka" od Petra Mc Carthy a Mike Syron - vypadá slibně. Jinak mám rozečtenou "Sundejte Hartmanna!" od Raymonda Tolivera a Trevora Constabla, zatím dobrý, i když napsána asi v r.1972. Mám předplatné na GEO - takže poslední číslo mám také rozečtené.
Knížek mám doma spoustu - hodně ruskou klasiku /napr.celého Dostojevského, minule jsem si koupila znova "Idiota" tentokrát v češtině, výtisk v slovenčině se mi už rozpadá/,  dále zbožňuji kvalitní sci-fi -mám celého Asimova /jeho Nadace je božská!!!/, Dunu - celou i s předehrama /božské/, dále mám životopisní knihy napr. Petr Veliký, Alžběta a Marie, Kateřina Medicejská, Einstein, Feymann...Goebbels, Magda Goebbels, Eva Braun, Himmler, Hitler, Stalin... Marilyn Monroe, Romy Sneider...Nějaké pohádky, beletrii, horrory, encyklopedii filmu, knížky o architektuře, umění, přírodě, filzofické /napr. skoro celý Nietzsche/ a spoustu dalších. V poslední době kupuji hlavně odborné knížky o WW2 a potom mám spoustu o kvantové fyzice, vesmíru, matematice, teorii všeho, strun - sice populárně vědecky napsané /tedy ne vysloveně odborné, nejsem fyzik ani matematik/ ale žádné braky od Danikena. Teď nemám čas tolik číst, protože dost sedím při počítači anebo sleduju mé oblíbené pořady na National Geography a History.
Z beletrie o vojně se mi líbí Nazí a mrtví, Fabrika na oficierov, Naveky odsúdení, Sophiina voľba... Jinak mám ale raději literaturu faktu. Spoustu knih si jenom pújčuju, takže už si ani na všechny nevzpomínám. Ale dali jste mi spoustu nových typú. Prima.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

fryk

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #70 kdy: Červenec 08, 2010, 12:55:16 »
Já čtu od vše něco,jak fantasy,tak román,tak akční atp. :-)
„le brave des braves“

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #71 kdy: Červenec 08, 2010, 12:57:06 »
No...môj najobľúbenejší autor je český skaut (bohužiaľ už zosnulý) Jaroslav Foglar. Doma mám takmer celú kolekciu jeho kníh.
A čo sa týka "ARMY", čítam odborné knihy o zbraniach, strelive a o unifomách, hlavne nemeckých.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #72 kdy: Červenec 08, 2010, 10:52:22 »
V poslední době mám nejraději mimo osobních výpovědí přímých účastníků /včera přišla kniha -utekl jsem z Osvětimy od Rudolfa Vrby a Pásly se tam ovce  od Anny Fárové/ brožované popisy voj. techniky  např. od WWP  a jiných  nakladatelství..kde je nafocena a v popisu tato technika...Teď prohlížím zrovna Horcha 108 , Kfz 18/21...Je to velice poučné i vůči dnešní technice , kdy si mnozí myslí , co mají za vynález a Wehrmacht s tímto vynálezem táhnul do Ruska.... ;D

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #73 kdy: Červenec 09, 2010, 11:07:09 »
Včera sem si objednal (konečně) Nezapomeň na zlé časy - od Koschorka - vzpomínky vojáka Wehrmachtu z bojů na východní frontě. Ted sem dočetl Diktatura a Demokracie (mein kampf vs světová revoluce) od Steeda. Dočetl sem taky Bitvo o Jardan od Nováka. Načetl sem Tak pravil Zharatustra od Nietzscheho. Nedávno sem dočetl Ve službách Germánského ducha od Elisabeth Nietzscheové - zajimavý cestopis o Germánské kolonii v paraguayi a se všemi podtexty a děním v Německu koncem 19. století. od sestry slavného filosofa. Hermetici a šarlatáni evropského rokoka od Atonína.
K většině knih sem sepsal recenze tadyna fóru, tak pokud chcete vědět, o čem jsou, tak nemusíte chodit daleko  ;D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

dadavejdr

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #74 kdy: Červenec 09, 2010, 11:35:30 »
Já čtu hlavně Starý Warsy, ale také různé válečné knihy, zrovna teď jsem dočetl Arnhem od J. Hrbka.