Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 34629 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Co čtete ?
« Odpověď #45 kdy: Září 30, 2007, 10:03:27 »
To Smokey : Jo, no, to je normální tam, že jsou tam jakýsi časový nesoulady :D Třeba co byl vrchol bylo v Generál SS a Krvavý batalion. V Generálu SS zdrhají ze Stalingradu 600 km pochod přes ruský linie..v zimě, takže dejme tomu mezi listopadem 1942 a únorem 1943...no a v Batalionu pro změnu popisuje, jak jsou vysláni na diverzní akci za ruský linie v tancích v zimě, je to někde na Kavkaze asi...protože myslím Legionář ukázal Drobečkovi směrem na sever a říká něco ve smylu, že : "Podívej se, kamaráde, támhle na severu mají Ivani tolik děl, že by celá 6. armáda mohla letět do povětří!" A aby byli ve Stalingradu, utekli z něj a pak byli na Kavkaze taky není možný, ani to není naopak, že by byli na Kavkaze, pak ve Stalingradě a utekli z něj, protože v Generál SS se píše, že jsou ve Stalingradě už od počátku bitvy...takže Sven je asi kouzelník...být na 2 místech zároveň :twisted:  :D
Teplé pivo je horší, než-li studená Němka!

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Co čtete ?
« Odpověď #46 kdy: Říjen 01, 2007, 05:48:15 »
Dostala sa mi do ruky útla ale o to zaujímavejšia knižka Veteráni. Napísal ju po 2. svetovej vojne austrálsky vojak Eric Lambert (1921-1966). Kniha popisuje nádherným horkosladkým spôsobom hlbokú ranu, ktorá vojna zanecháva v duši každého vojaka a pocit dezilúzie a osamelosti, ktorú zo sebou vojna prináša. Tieto pocity sa rovnako vynárajú v džungliach Novej Guinei ako aj na dovolenke v Sydney. Sám bol účastníkom bojov proti Nemcom v Afrike a proti Japoncom v juhovýchodnej Ázii. Preto je kniha pútavá od začiatku až dokonca, napriek tomu že priamej akcie v nej nie je veľa. Kniha nadväzuje na Dvatsať tisíc zlodejov, ktorá ukazuje osudy mužov v bojoch proti Afrika korpsu (po prečítaní Veteránov mám veľkú chuť si ju zonhnať).  

Eric Lambert - Veteráni - Nakladatelství BB art - ISBN 80-7257-666-6

Herbert

• Host
Co čtete ?
« Odpověď #47 kdy: Říjen 02, 2007, 09:20:25 »
Som objavil teraz knihu od CHrisa Gossa-Krvavý Biskaj. Zaujímavý príbeh jedinej jednotky diaľkových námorných stíhačov Luftwaffe V/KG 40 a ich nepriateľov. A je dobre fotograficky doložená.

flak88

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. července 2008
Co čtete?
« Odpověď #48 kdy: Listopad 04, 2007, 04:52:52 »
Tak nejraději mám nejstřízlivějšího německého autora Paula Carella:Operace Barbarossa,Spálená země,Stalingrad,Útok na pevnost Evropa.Jinak průběžně pročítám a doplňuji knihovnu a seznam mých knih jen o válce,včetně leteckých a námořních a čpionážních,prostě seznam by zabral psaní cca dva dny.Je mi 45 a za tu dobu jsem toho nashromáždil dost a dost.Jinak kompletní Steinbeck,Remarque,Lambert,kompletní Hubáček/ten píše super/Nyní právě dočítám: David Irving "Zkáza Drážďan"-to je maso.Přiznám se,že dominuje Evropa,Pacifik málo.flak88
flak88

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Co čtete ?
« Odpověď #49 kdy: Listopad 05, 2007, 12:33:55 »
Paul Carell píše moc dobře.

Dozvěděl jsem se o něm však zajímavé věci!

Zde je odkaz: http://www.fronta.cz/dotaz/paul-carell?
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

flak88

• Wehrmacht
Co čtete?
« Odpověď #50 kdy: Listopad 05, 2007, 07:46:36 »
Citace: "Black"
Paul Carell píše moc dobře.

Dozvěděl jsem se o něm však zajímavé věci!

Zde je odkaz: http://www.fronta.cz/dotaz/paul-carell?
Já jsem něco podobného tušil,protože jeho popisy některých událostí jsou jak píše autentické,že prý navštívil řadu přímých účastníků bojů a to se mi právě líbilo,ale zase na druhou stranu jsem rád,že něco napsal,protože o německém Wehrmachtu když napíše angličan,nebo američan,nutně to nemůže být tak autentické.A P.Carell nijak nepřehání,ani moc nechválí německé zbraně.A kdo tehdy nebyl v NSDAP?Jen je škoda,že u nás zatím nepřeložili tu jeho knihu o osudech německých válečných zajatců v SSSR.flak88
flak88

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
Co čtete ?
« Odpověď #51 kdy: Listopad 05, 2007, 07:51:37 »
Kód: [Vybrat]
http://www.fronta.cz/dotaz/paul-carell?

Fronta jsou perfektní stránky,

i když já podobné knihy nečtu vůbec. Právě mám rozečtenou knihu "Dějiny obecních policií" a paralerně s tím si čtu kalendář SNB z roku 1948.

bubák

• Host
Co čtete ?
« Odpověď #52 kdy: Prosinec 26, 2007, 07:27:10 »
Dostali jste něco k vánocům? Já jsem dostal Tiger I na východní frontě a moc se mi to líbí. Je tam splno fotek, taky nic jinýho než fotky tam není.

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
Co čtete ?
« Odpověď #53 kdy: Prosinec 26, 2007, 08:24:16 »
Tiež som dostal Z tajných archívov SS a tam sú takisto len foto s popisom.  :)
The only easy day was yesterday.

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
Co čtete ?
« Odpověď #54 kdy: Prosinec 26, 2007, 08:27:59 »
Citace
Dostali jste něco k vánocům?

Já jsem dostal dvě knihy povídek od Clarka a jsem spokojenej.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Béďa

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 4. listopadu 2008
Co čtete ?
« Odpověď #55 kdy: Leden 03, 2008, 06:19:34 »
S hodnocením Carella na frontě se plně stotožňuji, pokud pominu jeho osobnost tak 40 let v hiostorickém výzkumu hrozně dlouhá doba. Pro srovnání doporučuji publikace od amerického autora D. Glanze, díky jeho jazykovým znalostem čerpal přímo z ruskýh archivů, jeho publikací u nás již vyšla celá řada (např. Soubok Titánů, Největší Žukovova porážka atd.)

Právě jsem dočetl T-34 v akci, jsou to vzpomínky tankystů bojujících na T-34, vřele doporučuji.

Začal jsem čít publikaci Ocelové korby Ocelová srdce, název je hrozný, ale je věnována obrněným jednotkám Itálie, jež bojovaly v Africe. Vcelku zajímavé čtení, boří některé zažité mýty.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Co čtete ?
« Odpověď #56 kdy: Leden 27, 2008, 10:35:06 »
Nevíte zda-li existují nějaké pamětí polního maršála Pauluse? Nebo něco jako sepsané výslechy v jeho zajetí. Pokud ano, vyšlo to u nás?
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

flak88

• Wehrmacht
Co čtete?
« Odpověď #57 kdy: Leden 31, 2008, 01:43:15 »
Citace: "Kageneck"
Nevíte zda-li existují nějaké pamětí polního maršála Pauluse? Nebo něco jako sepsané výslechy v jeho zajetí. Pokud ano, vyšlo to u nás?
Jelikož Paulus zůstal po WWII v bývalém DDR a stal se poradcem Lidové armády NDR,dostal zákaz publikovat své paměti oficiálně.I když soukromě se domnívám,že asi něco napsal,ale byl pod stálým dohledem,i když měl volnost pohybu,takže asi to nebylo vydáno.S výhodou zpětného pohledu zpět se domnívám,že Sověti toho mohli po válce propagandisticky využít,ale neudělali to a to byla chyba,protože Paulus by jistě psal o tom,že mu Hitler nedovolil se probít na západ vstříc 4.tankové armádě a z kotle uniknout.Stejně tak by asi popsal i zklamání nad nedostatečnou funkcí leteckého mostu do kotle a našlo by se jistě více takových příkladů,které by hovořily o tom,že je/6.armádu/nechali ve štychu.Víceméně plnili funkci vázání několika sovětských armád.A navíc od poloviny ledna 1943 byl Paulus víceméně ve vleku událostí a nemocen.flak88
flak88

soldier

• Luftwaffe
  • Obergefreiter - desátník
Re: Co čtete ?
« Odpověď #58 kdy: Listopad 04, 2009, 07:18:34 »
Já zrovna čtu knihu útok na pevnost evropa:invaze 1944 očima poražených od paula carella.Je to zajímavá kniha.
Jinak čtu nějaké knihy od Grada publishing např.Sherman Firefly vs.Tiger,den D plaž omaha.
Taky jsem četl zajímavou knihu Montyho poslední bitvy od Leo Kesslera.Muj nejoblibenejsi spisovatel je Leo Kessler (charles whiting)
Ale ted nemám mo čas na čtení.Někdy si přečtu časopis Válka Revue jsou tam zajímavé články.
V první řadě jsem voják

Polní maršál Erich von Manstein.

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Co čtete ?
« Odpověď #59 kdy: Listopad 04, 2009, 07:41:16 »
Já zrovna čtu několika dílný (asi dvou) román zdivočelá země. Pěkně jsou zde popsány situace roku 1945 včetně odsunu, záškodnických akcí Werewolf, komunistická éra 1948-1989 a doba po ní. Krásná kniha, čte se rychle a srozumitelně. Pro zájemce éry po válce a komunismu krásně dělaná.  ;D
PS-je to jen román, tak mě nekamenujte. A moc to válečné není, ale nevadí. Kniha doskáže chytnou i tak ;)
Jinak preferuji i román Tajné heslo granát, jež popisuje osobnost Gajdu a jeho fašistické strany v ČSR. svou roli má i za protektorátu. Nevím jak je to ovšem dnes s dostáním k této knížce, je to delšího data.
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/