Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 34845 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sepp Rössner

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Co čtete ?
« Odpověď #15 kdy: Březen 31, 2007, 11:05:49 »
Citace
Tak já jsem dal jiné, protože čtu jak Biografie, tak odbornou literaturu, tak romány válečné i jiné.

Nj , ale tady de o to , co ctes nejradsi  :idea:
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Co čtete ?
« Odpověď #16 kdy: Duben 01, 2007, 10:46:28 »
To je právě to, že to nemám úplně vyhraněné.

Nejraději asi mám odbornou literaturu s prvky biografie! ( Popis nějaké bitvy s výpovědmi přímých ůčastníků ).

Ještě jsem zapoměl na klasiky jako Nebeští jezdci, Velký cirkus, Noci nad Německem, Němečtí výsadkáři a zajímavá kniha je Jednotka určení SOS ( 1.díl ).
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Schleitr

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 24. dubna 2009
Co čtete ?
« Odpověď #17 kdy: Duben 24, 2007, 02:26:05 »
Momentální čtivo:Rokossovskij:Povinost vojáka

Strobinger:Poker o Prahu

Richter:Hranice placená krví

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Co čtete ?
« Odpověď #18 kdy: Duben 24, 2007, 02:43:46 »
Momentálne čítam Operační centrum - Rozděl a panuj od Tom Clancy a Steve Pieczenik. Celkom fajn román z prostredia tajných služieb a politiky (Skryté síly uvnitř ministerstva zahraničí USA se tajně pokoušejí vyvolat napětí mezi Íránem a bývalou sovětskou republikou Ázerbájdžán ve snaze rozpoutat ozbrojený válečný konflikt, který by těmto silám umožnil zesílit svůj vliv a dosáhnout zisků. Spiklenci se současně rozhodnou k vysoké sázce - odstranění prezidenta Spojených států. Různými úklady se jim ho podaří přesvědčit, že je duševně vyšinutý, a tak mají státní převrat na dosah ruky. Paul Hood a pracovníci Operačního centra nyní musí závodit s časem, mají-li zabránit vypuknutí války, zachránit prezidentovu čest a odhalit zrádce.) a dočítal som OCELOVÁ PĚST od Bryana Perreta ale treba otvorene povedať že ohľadom tankov som už čítal aj vydarenejšie publikácie, pričom dosť nadržiava britským tankom čo, ale budiž. Prvé kapitoly mi poskytujú pútavé príbehy nasadenia obrnenej techniky v 1. svetovej vojne. Hlavne vývoj po druhej svetovej vojne je postihnutý značne povrchne.

erich HARTMANN

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
Co čtete ?
« Odpověď #19 kdy: Duben 24, 2007, 05:08:52 »
tedka ctu setkani s maslem od arthura c. clarka, celkem zajimavy.Ale nejraci mam uzasnou zemeplochu od pratchetta, to je fakt nejlepsi fantasy a super je i preklad.

edelweiss

• Host
Co čtete ?
« Odpověď #20 kdy: Duben 25, 2007, 09:28:08 »
Já nejradši čtu knížky o konci druhé světové války, především pak o různých zařízeních, které Němci vyimprovizovali a nutno podotknout že tyto byly mnohdy tím nejlepším řešením vůbec a i dnešní armády stále čerpají z Německých zkušeností. Například knížečka Olomouc pod hákovým křížem od Zdeňka Války je pěknou ukázkou Německého umu a také surovosti.

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
Čtu lecos,
« Odpověď #21 kdy: Květen 20, 2007, 05:53:59 »
Co se týče kritiky poměrů ve společnosti a armádě, je nepřekonatelný Haškův Švejk.

Čtiví jsou i Mladí lvi od Irwina Shawa.

Nepřekonatelný je román Harryho Thürka HODINA MRTVÝCH OČÍ, kde autor popisuje pravdivou skutečnost kterou sám prožil. A hlavně, není to moderní americký škvár, kde osamocený obrhrdina zachraňuje svět. Tyto romány a filmy se množí jak houby po deští vždy, když američany od někad vyženou. Taky to pozorujete?
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Re: Čtu lecos,
« Odpověď #22 kdy: Květen 20, 2007, 06:20:01 »
Citace: "von.erzgebirge"
Co se týče kritiky poměrů ve společnosti a armádě, je nepřekonatelný Haškův Švejk.

Čtiví jsou i Mladí lvi od Irwina Shawa.

Nepřekonatelný je román Harryho Thürka HODINA MRTVÝCH OČÍ, kde autor popisuje pravdivou skutečnost kterou sám prožil. A hlavně, není to moderní americký škvár, kde osamocený obrhrdina zachraňuje svět. Tyto romány a filmy se množí jak houby po deští vždy, když američany od někad vyženou. Taky to pozorujete?

Pravdivou skutečnost? To snad nemyslíte vážně. Já jsem Hodinu mrtvých očí od soudruha Thürka četl (ano, soudruha, byl to komunista jako řemen) a nic tak ubohého jsem už dlouho nečetl. Jistě, Thürk u výsadkářů sloužil, jenže byl odveden až na sklonku roku 1944, takže to s jeho zkušenostmi nebylo zas až tak žhavé. Já neříkám, že je to špatně napsané, ale je to propagandistická kniha. Autor tam popisuje rudoarmějce a komunisty jako největší gentlemany a kladné hrdiny bez kazu. O Němcích píše jako o největších vyvrhelích a válečných zločincích. Zajímalo by mě, co by s. Thürk napsal o jednotkách SS, kdyby k nim byl odveden, protože tady šlo o fallschirmjägry. Nemůžu si pomoci, ale autory v knize urazil miliony německých vojáků, kteří bránili svou zemi a také za ní padli. Proč myslíte, že byla ta kniha ta protěžovaná za komunistů a teď se o ní skoro nemluví?
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
Co čtete ?
« Odpověď #23 kdy: Květen 20, 2007, 06:49:44 »
pro Vitulf:

Jistě, jenže svět není jen černý a nebo bílý a na to, že přežil ruskou a následně NDRáckou převýchovu jde o pravdivý pohled na válku i když poplatný režimu za kterého byl psán a k jeho románu se budu vždy vracet. I číst se musí umět.

Z  blogu - Military history -

Harry Thürk - Hodina mrtvých očí

Bloged in KNIHY od bELLa Úterý Srpen 22, 2006 at about 9:27 am

Harry Thürk - Hodina mrtvých

Společně s jednotkou německých výsadkářů prožijete poslední měsíce WW2 na úseku sovětsko-německé fronty v okoli Mazurami.

Harry Thürk prožil WW2 jako 17-ti letý mladík právě u německých parašutistů. Čtivost tedy jistě násobí nejen autobiografiká skutečnost, ale především celkový pohled ?z druhé, té špatné strany?.

Popisné a syrové dílo. Vypravěčský talent H.Thürka je nepopiratelný. Stupňování napětí, tíseň a beznaděj v očekávání útoku s vůni machorky.

V knize je vše v přesně odměřených dávkách udržující správný spád.

Celkový dojem snad ani nepokazí fakt, že spisovatel jako občan (NDR) psal tento román v duchu ?své? doby.

Dnes, je již každému jasné - že ruský politruk nebyl vždy charakterní člověk a že lágry na Sibiři nebyly ?křížkové lázně?.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Co čtete ?
« Odpověď #24 kdy: Květen 20, 2007, 07:18:45 »
Citace: "von.erzgebirge"

Z  blogu - Military history -

Harry Thürk - Hodina mrtvých očí

Bloged in KNIHY od bELLa Úterý Srpen 22, 2006 at about 9:27 am

Harry Thürk - Hodina mrtvých

Společně s jednotkou německých výsadkářů prožijete poslední měsíce WW2 na úseku sovětsko-německé fronty v okoli Mazurami.

Harry Thürk prožil WW2 jako 17-ti letý mladík právě u německých parašutistů. Čtivost tedy jistě násobí nejen autobiografiká skutečnost, ale především celkový pohled ?z druhé, té špatné strany?.

Popisné a syrové dílo. Vypravěčský talent H.Thürka je nepopiratelný. Stupňování napětí, tíseň a beznaděj v očekávání útoku s vůni machorky.

V knize je vše v přesně odměřených dávkách udržující správný spád.

Celkový dojem snad ani nepokazí fakt, že spisovatel jako občan (NDR) psal tento román v duchu ?své? doby.

Dnes, je již každému jasné - že ruský politruk nebyl vždy charakterní člověk a že lágry na Sibiři nebyly ?křížkové lázně?.

S názorem Military history bych celkem souhlasil. Ale jak může jít o pravdivý pohled na válku, když tam autor zamlčuje mnohá fakta? Pročpak se s. Thürk ani slovem nezmínil o drancování německých vesnic, o vraždění dětí a starců a znásilňování žen? Právě pro tyto nedostatky nemůžu považovat knihu za kvalitní dílo o 2. světové válce. Po takovýhle knihách požaduji pravdivost a korektnost. Tyto vlastnosti však Hodině mrtvých očí podle mě chybí.

gyry

• Host
Co čtete ?
« Odpověď #25 kdy: Květen 27, 2007, 12:09:58 »
proto taky Hodinu mrtvých očí a dále třeba všechny knihy od Svena Hasela  a podobně, beru jen jako čtivo pro volné chvíle s nulovou faktografickou hodnotou. :wink:

Peter Steindl

• Luftwaffe
Co čtete ?
« Odpověď #26 kdy: Květen 27, 2007, 12:35:17 »
Citace: "gyry"
proto taky Hodinu mrtvých očí a dále třeba všechny knihy od Svena Hasela  a podobně, beru jen jako čtivo pro volné chvíle s nulovou faktografickou hodnotou. :wink:

S tím Hasselem nezbývá než souhlasit. Četli jste Legii prokletých (někdy též Legion zatracených)? V předmluvě výtisku, který jsem měl k dispozici bylo napsáno, že se jedná o autobiografii a tudíž pravdivý příběh z východní fronty :D O to víc mi to přišlo zábavné. V té knize je tolik nesmyslů a fantastických událostí, že se z toho až tají dech.

Jenom pár skromných příkladů: v německé armádě nebyly tvořeny trestní pluky, pouze trestní prapory a ty nebyly v žádném případě nebyly tankové, obvykle pouze pěší. I k jeho útěku ze sovětského zajetí na Sibiři bych měl mnohé výhrady. :D Asi nejlepší bylo vyprávění tuším z Kijeva, kde se objevila jednotka Waffen-SS, stateční vojáci Heeru jí okamžitě zlikvidovali a teprve potom šli bojovat s Rudou armádou. :D

gyry

• Host
Co čtete ?
« Odpověď #27 kdy: Květen 27, 2007, 01:58:48 »
Nevím již jaký název povídka od Hasela měla, ale dostalo mě, když šli do týlu k rusům  a byly až po nos schováni v bažině, jak nechali přiblížit tuším dva ruské vojáky a Porta je následně ožehl plamenometem.. Už jen to že jej táhl takovou štreku ale ta bažina.. No je to opravdu čtení pro volné chvíle, neustále se to řeže a někomu to stačí.

Smokey

• Francouzská cizinecká legie
  • Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Co čtete ?
« Odpověď #28 kdy: Květen 27, 2007, 05:59:29 »
Citace: "gyry"
Nevím již jaký název povídka od Hasela měla, ale dostalo mě, když šli do týlu k rusům  a byly až po nos schováni v bažině, jak nechali přiblížit tuším dva ruské vojáky a Porta je následně ožehl plamenometem.. Už jen to že jej táhl takovou štreku ale ta bažina.. No je to opravdu čtení pro volné chvíle, neustále se to řeže a někomu to stačí.

Myslím, že to byla Vláda pekel, ale nejsem si jistý

Peter Steindl: JJ Ligii prokletých jsem četl. To, co tam psal bylo zajímavé, napínavé a místy až zábavné.... Hasselovy knížky mám rád, ale jak tady říkal kolega gyry-je to jen čtení pro volné chvíle-nedá se z toho čerpat nic užitečného
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Peter Steindl

• Luftwaffe
Co čtete ?
« Odpověď #29 kdy: Květen 27, 2007, 06:08:02 »
Já v žádném případě neříkám, že je to napsané špatně, naopak ten člověk má velký talent.  Jeho další romány jsou místy téměř humoristické, četl jsem ještě Válečný soud a místy jsem slzel smíchy, když Hassel se svým černým humorem popisoval příhody té speciální jednotky. Jiné pasáže jsou ovšem velmi naturalistické.

Ovšem populární válečné literatury je víc, např. Leo Kessler.