Anketa

Jaké knížky čtete nejradši ?

Biografie
5 (5.2%)
Romány (historické,dobrodružné,válečné,pro ženy atd.)
12 (12.4%)
Scifi nebo Fantasy ( nebo obojí )
16 (16.5%)
Horory
1 (1%)
Detektivky
0 (0%)
Odborné ( vojenské, přírodovědecké )
58 (59.8%)
Jiné
4 (4.1%)
nečtu
1 (1%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Co čtete ?  (Přečteno 34347 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sepp Rössner

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Co čtete ?
« kdy: Březen 29, 2007, 11:16:11 »
Tak , zajimalo by me jake knizky ctete nejradsi , popr jaka knizka je vase nejoblibenejsi. Pokud jste zvolili moznost jine , uvedte jake.

Fantasy a sci-fi jsem dal k sobe , protoze mi to tu pise ,ze se snazim dat prilis moc hlasovacich odpovedi , proste sem to zjednodusil.
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

fík

• Wehrmacht
    Major - major
Co čtete ?
« Odpověď #1 kdy: Březen 29, 2007, 11:27:02 »
Já čtu dost pomalu. Myslím jako že neni čas ne že to neumím.  Dám si všechno co jsi napsal s výjimkou románů pro ženy.

Co mám teď rozečteno- Obrazová enciklopedie první světové války (nejsou to zdaleka jen obrázky :D ), Válka na východní frontě, Pes Baskervilský(takovej trochu divočejší Fík) to mám rozečtený u babky, Bílá velryba a i nějakej ten brak....

Knížka která se mi hodně líbí a hodně mě ovlivnila je Ďábelská garda. Druhý díl mám a šetřím si ho na zvláštní příležitost :D
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

bubák

• Host
Co čtete ?
« Odpověď #2 kdy: Březen 30, 2007, 09:59:08 »
znovu Hlava 22, na západní frontě klid, smrt na všech mořích a něco o normandii za poslední týden...

saeshi katto

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Co čtete ?
« Odpověď #3 kdy: Březen 30, 2007, 10:00:27 »
fík:Ďábelská garda je špica, právě dočítám první díl a dneska si snad koupím dvojku. Jsou tam výborně popsány poměry ve Francouzské Indočíně.

Jinak  můj nejoblíbenější autor je Frederick Forsythe a Remarque. Na čtení sice nemám teď moc času, ale současně s Gardou zrovna doháním zanedbanou povinnou četbu ze studentských let  :) ... Deník Anny Frankové.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Co čtete ?
« Odpověď #4 kdy: Březen 30, 2007, 02:21:23 »
Já čtu takřka výlučně knížky o ww2 jako třeba  pěchta útočí, ARDENY: TAJNÁ VÁLKA, Bratrstvo neohrožených, SS-Hitlerjugend, momentálně Ikeova poslední bitva. Můj nejoblíbenější autor je Charles Whiting.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
Co čtete ?
« Odpověď #5 kdy: Březen 30, 2007, 04:16:07 »
Já teda nejvíc čtu sci-fi, ale jen od dobrých autorů.  Můj nejoblíbenější je A.C. Clarck. To co napsal je fakt kvalita a ustarých děl díky své nadčasovosti ani nepoznáte jak hodně jsou staré.

Kromě toho čtu sem tam i něco o WWII. Teď je to od von Mansteina Ztracená vítězství.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Paulus

• ČSR
  • Kapitán
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. března 2009
Co čtete ?
« Odpověď #6 kdy: Březen 30, 2007, 04:38:29 »
Nejraději čtu o válce.Moje nejnovější knížka  je Velký cirkus od franzouszkého letce 2.SV. Pierra Clostermana.Jsou to jeho paměti na bojové lety od roku 1941.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Co čtete ?
« Odpověď #7 kdy: Březen 30, 2007, 04:40:06 »
Ja čtu většinou odbornou literaturu, Př. Ruzne enciklopedie ( Homo militaris, samovládci a diktátoři... ) , Knižky o Albrechtu Dürerovi, Boshovi... (+ dalši knižky o "umění" kvuli škole...) + knihy o Rimu a starověku

Jinak z války třeba Kursk, Západní fronta, Německá obrnená vozidla, Tajné zbraně třetí říše I a II...

nebo Tacitus - Z dějin císařského říma...  

A na konec třeba comicsove scifi Jarmark nesmrtelných ( všechny tři díly)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Rastislaus

• Host
Co čtete ?
« Odpověď #8 kdy: Březen 30, 2007, 05:19:06 »
Tak pre mňa asi najvzácnejšia kniha je Pád Orlice od Robina Crossa, potom Slovenská armáda v rokoch 1939-45, nejaká encyklopédia lietadiel, Nacistické reálie od Fowlera, Tretia ríša deň po dni od Alisbyho a nakoniec asi  Operácia Barbarossa - Letecká vojna od Šnajdra.

Momentálne mám úplne novú knihu Neobjasnené záhady WW2, zatial čo som stihol prelistovať tak to vyzerá dosť zaujímavo.

Okrem WW2 čítam všetko možné, ale musí ma to zaujať, inak to čítam nasilu a na druhý deň si z toho pamätám velké smradlavé ....  :lol:

Sepp Rössner

• Luftwaffe
Co čtete ?
« Odpověď #9 kdy: Březen 30, 2007, 05:21:55 »
Koukam ze odborna zatim vede , driv jsem taky dost cetl odbornou - nejlepsi co jsem cetl bylo asi Vítězové od Ambroseho - akorat sem se toho nak "prejedl" , tak sem se dal na starou dobrou fantasy a sci-fi.
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #10 kdy: Březen 30, 2007, 07:28:02 »
Já čtu manuály, příručky, učebnice a konkrétně k (My)SQL, PHP(4-5), *NIXovým systémům, JavaScriptu, C++ apod. Rád bych četl i něco zábavného, nebo poutavého, ale není čas :(

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Co čtete ?
« Odpověď #11 kdy: Březen 31, 2007, 03:18:49 »
Takže všechny knížky které mě bavily jsou:

Vítězové, Obě strany invaze, Bratrstvo neohrožených, Bratrstvo neohrožených-velitel, Den D, Currahee-křičící orel v Normandii, Cesta do Arnhemu-křičící orel v Holadsku, Sedm cest do pekla-křičící orel u Bastonge, V říši zla-křičící orel za Rýnem, Tanková válka

S enciklopedií je to Velké bitvy 2.světové války a 2.světová válka-den po dni

Pak ještě asi 10-12 knížek od Kesslera a asi 9 knížek od Hassla

Chystám se začít číst tu bychli od Ambroseho-Den D a mám rozečtenou kótu 112

Na další čtení čekají Dobyvatelé, Tanky útočí, V nebezpečných výšinách, Krvavá cesta od Stalingradu

:roll: Čtení mám až nad hlavu, vůbec nevím, která knížka dojde na řadu jako další
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Sepp Rössner

• Luftwaffe
Co čtete ?
« Odpověď #12 kdy: Březen 31, 2007, 05:00:21 »
Kótu 112 jsem četl a dost se mi libila.

Je tam dost docela vtipnych momentu , napr jak americani v jeepu jedou spolu s nemeckou kolonou v domneni , ze to jsou britove a nebo jak nemci v noci ukoristi nekolik britskych dalekohledu.  :lol:
General G. C. Patton

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Co čtete ?
« Odpověď #13 kdy: Březen 31, 2007, 05:04:32 »
Citace: "Sepp Rössner"
Kótu 112 jsem četl a dost se mi libila.

Je tam dost docela vtipnych momentu , napr jak americani v jeepu jedou spolu s nemeckou kolonou v domneni , ze to jsou britove a nebo jak nemci v noci ukoristi nekolik britskych dalekohledu.  :lol:

Já jsem ji teprve začal číst, takže k těm momentům sem se ještě nedostal, ale i po těch několika stranách to vypadá docela dobře čtivé
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Black

• Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Co čtete ?
« Odpověď #14 kdy: Březen 31, 2007, 06:03:07 »
Tak já jsem dal jiné, protože čtu jak Biografie, tak odbornou literaturu, tak romány válečné i jiné.

Mé oblíbené knihy: Ďábelská garda, Nebe a peklo, S SS divizí Valonie na východní frontě, S cizineckou legií proti Rommelovi, Rommel, Montgomery, Che Guevara, Nietzsche, Jak jsem vyhrál válku, Můj generál, Messerschmitt 163, JG-5 Eismeer, Tajná eskadra KG-200, Španělská občanská válka, Ocelová pěst, Hájili jsme hrad, Švejk, Jak nevyloupit banku,.....Když jsem byl mladý, tak jsem četl hodně Bigglesovky.

Ted zrovna čtu Stalingrad od Antony Beevora....velice zajímavá kniha!
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"