Autor Téma: Imperial War Museum London  (Přečteno 16035 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
IWM
« Odpověď #15 kdy: Červenec 10, 2007, 03:09:48 »
Citace: stevosk
V už "neosmanskom" Turecku aj dnes pokračuje genocída Kurdov a celý demokratický svet len prižmuruje oči. (ale príkladov by sa našlo viac) Arménska genocída je však naozaj brutálna a dodnes sa za ňu Turecko ani neospravedlnilo.
Genocida Kurdů v Turecku? Buď neznáš význam slova genocida nebo si pleteš Turecko se Saddámovým Irákem.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Imperial War Museum London
« Odpověď #16 kdy: Srpen 28, 2008, 08:20:03 »
IWM London
Location : mezi stanicemi metra Elephant Castle (Northern line) Lambert North (Metropolitan line) a Southwark (Jubilee line).
Otevřeno je v létě od 10.00 do 18.00. Vstupné zdarma
Muzeum nabízí jednu halu s vystavenými exempláři pozemní techniky (Matilda, Jadgpanther, Churchill, .. ) a s několika, u stropu, zavěšenými letouny (He-162, Fw-190, Spitfire, V-1, ..). V prvním poschodí lze najít části pilotních prostorů bombardérů Lancaster a Halifax, a další maličkosti. V podzemních patrech je expozice věnována ponorkovému námořnictvu, vylodění v Normandii a mnohým dalším oblastem kde ve 20. století vypukla válečná vřava. Samozřejmostí je druhá světová válka, které je věnován největší prostor, expozice WWII je rozdělena na tématické celky. Ale nalézt zde lze expozice prakticky pro všechny konflikty po roce 1945. Namátkou boje v Africe, Korea, Vietnam, Kuba, Falklandy či problém rozděleného Berlína atd. Vše doplněno přehlednými popisky a vysvětlivkami.
Vstup do muzea

M3 Lee (Grant)

Matilda

Jadgpanther

Německá miniponorka Biber

He-162
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

bubák

• Host
Re: Imperial War Museum London
« Odpověď #17 kdy: Září 07, 2008, 08:14:28 »
V tomhle muzeu je i pilotní prostor Zera, vypálený Chevrolet pouštích SAS a krásný autobus. Neměl bys tu cedulku co byla před kabinou lancastera? Rád bych se dozvěděl něco o tom stroji. A i kabina Halifaxu by se mi líbila kdybys jí mohl poslat na kouknutí. Já tam nebyl ale otec mi něco nafotil, no zrovna tyhle dva kousky ne.

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
« Odpověď #18 kdy: Září 07, 2008, 08:18:59 »
byl jsem tam též a líbilo se mi tam
je tam i jedna vytrína věnovaná československé krisi na podzim 1938.
Naprosto strašné a depresivní je ta imitace náletu na Londýn, návštěvník sedí v amketě sklepa a nejrůznějšími efekty je simulován nálet - děsivé, vylezl jsem odtamtud poněkud otřesen.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #19 kdy: Září 07, 2008, 09:21:34 »
Naprosto strašné a depresivní je ta imitace náletu na Londýn, návštěvník sedí v amketě sklepa a nejrůznějšími efekty je simulován nálet - děsivé, vylezl jsem odtamtud poněkud otřesen.
Ano, o tom jsem se zapomněl zmínit. Samozřejmě jsem taky navštívil. Myslím, že to je velmi zajímavé, nicméně ostatní je nutné upozornit, že pro ten "správný" zážitek je nutná alespoň základní znalost Angličtiny, protože jak píše mbbb, je pouštěn, místy až děsivý, místy humorný akustický doprovod imitující hovory lidí, jejich problémy apod.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
« Odpověď #20 kdy: Září 07, 2008, 09:25:49 »
Ano, o tom jsem se zapomněl zmínit. Samozřejmě jsem taky navštívil. Myslím, že to je velmi zajímavé, nicméně ostatní je nutné upozornit, že pro ten "správný" zážitek je nutná alespoň základní znalost Angličtiny, protože jak píše mbbb, je pouštěn, místy až děsivý, místy humorný akustický doprovod imitující hovory lidí, jejich problémy apod.
já anglicky neumím prakticky vůbec a přesto, nebo právě proto, to na mne působilo velmi depresivně.
Nejhorší bylo, jak se bály ty děti, nerozuměl jsem jejich rozhovoru s maminkou, ale báli se, maminka je utěšovala a pak si zpívali proti strachu za zvuku náletu. děs.

bubák

• Host
Re: IWM
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 19, 2008, 10:09:10 »
V IWM je i část trupu Zera, Chevrolet pouštních SAS, Churchill, Sherman, autobus z WWI a německá ponorka. Ale nedoporučuji návštěvu. Mají tam prořízlý NĚMECKÝ stroj. A jak všichni víme co je NĚMĚCKÉ je nejlepší a když si dovolili to rozříznout tak by zasloužili upálit. NBejezděte tam a nehledejte o tom nic na internetu. A jestli zjistím že čtete tohle téma tak jste taky barbaři a já možná dostanu infark protože tady někdo ničí historii tím že ukazuje interiér tanku. Obyčejného kusu železa sice ale NĚMECKÉHO. Měly by je všechny uzamknout do hlídaných hangárů a pouštět tam jen největší světové odborníky a to jen za sklem.

Carius

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
Re: IWM
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 19, 2008, 10:14:37 »
Také jsem tam byl a moc se mi to líbylo hlavně V-2 a zákopy a v neposlední řadě dům z 2 svět. války.

warry

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #23 kdy: Listopad 24, 2009, 06:01:27 »

warry

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #24 kdy: Listopad 24, 2009, 06:03:25 »

warry

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #25 kdy: Listopad 24, 2009, 08:30:15 »
IWM - JAGDPANZER V JAGDPANTHER - INTERIER

hrdina sovietskeho zvazu

• Rudá armáda - RKKA
  • сержант - Seržant
  • Ani krok spat....
« Odpověď #26 kdy: Leden 31, 2010, 02:19:12 »
Bol som tam asi pred tyzdnom je to super hlavne Jagdpanter v1 ,v2 a zakopy sprvej svetovej vojny to ma clovek fakt pocit ze tam je.dobra je aj vystava obetiam holokaustu.tie dva kanony pri vstupe su ohromne.

Bol som sa pozriet znovu a nasiel som chybicku tank T 34/76 ma chybne oznacenie na ceduli ho uvadzaju ako T 34/85 aj ked sa jasne jedna o tip T34/76 skoda ze nemam fotku.

hrdina sovietskeho zvazu

• Rudá armáda - RKKA
  • сержант - Seržant
  • Ani krok spat....
« Odpověď #27 kdy: Květen 20, 2010, 05:20:29 »
IWM London
Location : mezi stanicemi metra Elephant Castle (Northern line) Lambert North (Metropolitan line) a Southwark (Jubilee line).

Len mala oprava ,, Lambert North je na - Bakerloo line- ,  a nie na Metropolitan. Najblizsie to mate z Lambert North.