Je to docela zajímavá otázka, že? U Stalingradu letecká kapacita pro zásobování celé armády již nestačila, ale nemohlo to být v roce 1940 ještě jiné? Dá se tušit že samotná bitva o Británii tuhle část Luftwaffe nijak významně postihnout nemohla, nicméně třeba s "úspěšnou" operací na Krétě by těch ztracených strojů mohlo být mnoho (to si jen myslím, odhaduji), zásobování Demjanského a Cholmského kotle+obecně východní fronta mohli snad také něco spolknout......navíc, bez pozemních protileteckých baterií v cestě, ruské zimy a možná i s větším množstvím kvalitních letišť by mohl letecký most představovat výrazně jednodušší úkol.
Na druhou stranu zas, množství vyloděných sil by také bylo přece jen větší než 6. armáda s Italy a Rumuny. Pozemní síly Británie by po ústupu od Dunkerque pravděpodobně nepředstavovaly rovnocenného soupeře, obrana pláží byla slabě řečeno chabá, byť samotné vylodění mohla zpomalit obrana často opevněných přístavů (sice výrazně zastaralými fortifikacemi, na tu krátkou chvíli během níž by Němci měli pro přístavy využití by ale mohly i takové sehrát svou roli (řekněme že by se držely průměrně pár dní)). Osobně bych si byl celkově stále docela jistý, že by v případě úspěšného vylodění Wehrmacht velmi brzy dosáhl Londýna (přece jen to opravdu není příliš daleko, nadto nijak zvlášť k defenzivě vhodným terénem). Do té doby by jim možná zásoby stačily, ale do základny královského námořnictva ve Scapa Flow je to cesta až na druhý konec ostrova.
Tedy jsou tu otázky vlastně dvě:
1) Zda měla Luftwaffe někdy skutečně dostatečné množství strojů pro takový podnik, nebo to pouze stejně jako o dva roky později sliboval Göring. Na druhou stranu ale druhá otázka zní...
2) Pokračovali by Britové vůbec ve válce po obsazení Londýna (a potažmo značné části jihu Anglie)? Přece jen Londýn a Moskva se příliš nepodobají, člověk se musí ptát zda by Anglie nakonec neskončila jako Francie, byť třebas s o něco lepší vyjednávací pozicí....?