Autor Téma: Čím byste chtěli být ve 2.světové válce!  (Přečteno 122250 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Čím byste chtěli být ve 2.světové válce!
« Odpověď #30 kdy: Srpen 03, 2006, 10:58:24 »
Pro von Irgirga: teď už to chápu. Mě to jen přišlo trochu zvláštní z toho co si psal minule. Měj se
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Hugo Primozic

• Host
SNIPER
« Odpověď #31 kdy: Srpen 08, 2006, 09:58:38 »
Určitě sniper schová se a  čeká na vhodný okamžik a není tak ohrožen na životě.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #32 kdy: Srpen 13, 2006, 01:56:55 »
No u britu bych volil SAS :)

u amiku 82nd vysadkova

u nemcu sniper na vychodni fronte

u rusu radsi nic

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #33 kdy: Srpen 18, 2006, 07:02:41 »
Citace: "Manstein"
Pokud se tedy jedná o američany, ten kdo tipoval.....

letectvo měl pravdu a v něm bylo příma jedna skupina která měla 70% ztráty byli to piloti a osádky bombardérů...

na světě je už předčili jen německé osádky ponorek 75% a japonští kamikaze 99.9% :lol:

omlouvám se že sem psal až teď sem časově vytížen :oops:  :wink:

Necerpal jsi nahodou z temneho uzemi wz.cz? Pokud ano co rikas na to, ze Kriegsmarine spotrebovala 98% nafty Nemecka? Me to prijde nejak mooc.

August
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #34 kdy: Srpen 18, 2006, 07:31:44 »
Taky jsem to četl, v knize ,,Moře v Plamenech'' od Miloše Hubáčka, uváděl, že 98% celého množství nafty, co spotřebovalo Německo za celou válku, sežralo Kriegsmarine. Přijde mi to hodně, Německo nemělo tolik lodí a ponorek, vim, že lodní diesel sežere hodně (i když ponorky měly 12ti válec stejně jako tanky, tím si nejsem jistej, ale jednou sme se o tom vášnivě bavily s fyzikářem :wink: ), ale že by ty tisíce tanků a ostatní techniky spotřebovaly jen 2% nafty?
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #35 kdy: Srpen 18, 2006, 07:38:53 »
Citace: "marty"
Taky jsem to četl, v knize ,,Moře v Plamenech'' od Miloše Hubáčka, uváděl, že 98% celého množství nafty, co spotřebovalo Německo za celou válku, sežralo Kriegsmarine. Přijde mi to hodně, Německo nemělo tolik lodí a ponorek, vim, že lodní diesel sežere hodně (i když ponorky měly 12ti válec stejně jako tanky, tím si nejsem jistej, ale jednou sme se o tom vášnivě bavily s fyzikářem :wink: ), ale že by ty tisíce tanků a ostatní techniky spotřebovaly jen 2% nafty?

Jako, ze pana Hubacka uznavam a jeho knihy mam docela rad, tak tomuhle tvrzeni opravdu neverim ani za mak. Jak psal marty, letectvo+pozemni vojska pouze 2%.  :?:  :?:
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
« Odpověď #36 kdy: Srpen 18, 2006, 08:55:53 »
Pana Hubáčka mám rád rovněž, ale tento údaj mi přijde opravdu minimálně hodně pochybný. Četl jsem knihu od Alberta Speera "V srdci Třetí říše", která se hemží i řadou poměrně zajímavých technicko-hospodářských údajů. Pokusím se v ní něco v tomto smyslu pohledat. A myslím, že A. Speer měl tyto údaje dost pečlivě ověřené.  :wink:

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #37 kdy: Srpen 18, 2006, 09:10:52 »
Doufam, ze to najdes. Moc by me to zajimalo kolik Kriegsmarine sezrala nafty. 2% je opravdu hoooodne malo. Nechybi tam treba nula? 20%? to mi zni realneji nez 2%

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #38 kdy: Srpen 18, 2006, 09:52:50 »
Moc lodí němci fakt neměli. Bismark šel hned ke dnu, Tirpitz byl furt v kotvišti, ponorky, pár kapesních bitevních lodí,... Nebylo tam třeba že kriegsmarine spotřebovala 2% a 98% zbytek :?:  :D  :D
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Manfred

• Host
« Odpověď #39 kdy: Srpen 25, 2006, 07:11:12 »
ja by som bral jednoznacne K98 s optikou a utekal sa dakde zamaskovat, alebo ak nie to tak nemecky vysadkar, ale ani za boha by som nechcel bojovat na vychodnom fronte, ani za rusov ani za nemcov, za nemecko dakde vo francuzku

Kageneck

• Administrátor
« Odpověď #40 kdy: Srpen 25, 2006, 08:28:09 »
A tady je nekdo vycuranej :lol:

Zabil by si par amiku(pokud oni nezabijou tebe) a pak by jsi se vzdal. Moooc chytry.

von Kageneck

Manfred

• Host
« Odpověď #41 kdy: Srpen 26, 2006, 10:30:19 »
no tak radsej hnit niekde v usa ako mrznut v gulagu a makat jak zmyslov zbaveny, a ked dakto padol do zajatia nemcom tak tiez nevedel ako dopadne

RMartin

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007
« Odpověď #42 kdy: Srpen 26, 2006, 03:56:59 »
No já bych byl nejraději jako pilot v anglii, nebo ( rozumově ) nějakej  důstojník (ale v německu radši ne)

Uživatelská skupina Finsko, přidej se k nám a slož přísahu.
http://panzernet.net/php/index.php?topic=2074.msg52243#msg52243

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
« Odpověď #43 kdy: Srpen 27, 2006, 09:05:28 »
Já bych bojoval kdekoliv kromě pacifiku (džungle, malárie, japonci fuj fuj fuj). V africe taky ne, moc horko a málo vody. Připojuju se k RMartinovi že bych byl pilot v Anglii, Třeba na Biggin Hillu, ale nikdy ne čechoslovák. Všici asi víte proč...
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
« Odpověď #44 kdy: Srpen 27, 2006, 09:40:18 »
Ja to vim tutově. Chtel bych sedet v kabine Spitfiru mk IX...a cekat az se dostanu do souboje z nemcem...a doufat ze me nezabijou...