Autor Téma: Čím byste chtěli být ve 2.světové válce!  (Přečteno 117728 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Čím byste chtěli být ve 2.světové válce!
« Odpověď #15 kdy: Červenec 22, 2006, 11:31:32 »
Citace: "fík"

2. Typnul bych námořnictvo nebo letectvo. Pokud to neni bráno jakože v % z počtu mužů u zbraně. Už v Pearl harboru dostali kotel a B-17 nad evropou padali jak prase. Jenže zas pěchota je na všech bojištích...a taky vím jak Manstein nesnáší shermany tak že by tankysti?hmmm Ale dal bych asi námořnictvo ať se kolo točí.

5. Marty do Pz IV by mě nedostali. kór na východě.

Mám to chápat, jako, že je podle tebe PzKpfw IV Ausf. H krám?  :evil:  :) Mám tenhle stroj moc rád

Pokud sou ty ztráty procentuálně, tak letectvo určitě ne, no na čisté počty taky ne. Když sejmuli stíhačku, zemřel jeden pilot, vlastně ani nemusel zemřít. Když sejmuli bombardér, zemřelo 5-10 lidí, kolik by toho museli sejmout, aby měly vetší ztráty než pěchota? No, na procenta by to ještě mohly být tankový vojska.
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Sepp Rössner

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #16 kdy: Červenec 23, 2006, 01:56:24 »
No tak já bych nejradši sloužil asi jako velitel Jagpanzeru IV (muj oblibeny) , nebo u americkych vysadkaru.

S tema ztratama sou tu dva jasny adepti , pechota a letectvo , urcite to bude jedno z toho , ale netroufnu si urcit viteze.

Budu se tesit na odhaleni pravdy  :lol: .
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

fík

• Wehrmacht
    Major - major
« Odpověď #17 kdy: Červenec 25, 2006, 09:45:15 »
Marty já nezkoumal Pz IV tak do detailu ale má hodně vlastností který se mi na tanku nelíbí a už sem o nich jednou psal tak se nebudu opahovat. To když už tak tiger. I když ten zase musel působit jako magnet na nepřátelské projektily. Pz IV měl na východě dobrého protihráče (ve stroji nikoliv v posádkách) v takových počtech že bych do něj prostě nevlez. Zas tak super nebyl i když třeba Hyazint von Strachwitz...
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
« Odpověď #18 kdy: Červenec 26, 2006, 06:26:29 »
Pokud se tedy jedná o američany, ten kdo tipoval.....

letectvo měl pravdu a v něm bylo příma jedna skupina která měla 70% ztráty byli to piloti a osádky bombardérů...

na světě je už předčili jen německé osádky ponorek 75% a japonští kamikaze 99.9% :lol:

omlouvám se že sem psal až teď sem časově vytížen :oops:  :wink:
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

?V první řadě jsem voják.?

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
« Odpověď #19 kdy: Červenec 26, 2006, 06:32:49 »
Ehm jako vlastenec bych čestně a hrdě bránil naší malou chaloupku z betonu se svými 10-20 druhy proti ohromné nacistické přesile!!

Bojovali by jsme dokad by náš bunkr nerozsekali na sra.. nebo mi nepadli na pusu únavou :twisted:  :!:

Já tu otázku možná položil špatně já neříkam že největší ztráty mělo letectvo jako celek, ale jedna složka v něm bombardovací oddíly.. ale i tak je to zajímavý... no ne? :wink:
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

fík

• Wehrmacht
    Major - major
« Odpověď #20 kdy: Červenec 26, 2006, 07:07:25 »
Hmm v % tomu věřím Béčka dostávali slušnej kotel. Zdá se to bejt jako dobrá služba po přistání do hospody, dát 25 letů a fertig, žádný nemoci a bláto až po krk. Ale zdání klame. http://aeroklub.slansko.cz/b17g.htm

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #21 kdy: Červenec 28, 2006, 06:15:06 »
Hmm v % tomu věřím Béčka dostávali slušnej kotel. Zdá se to bejt jako dobrá služba po přistání do hospody, dát 25 letů a fertig, žádný nemoci a bláto až po krk. Ale zdání klame. http://aeroklub.slansko.cz/b17g.htm

No tak sem to odhadnul spravne. Akce jako Regensburg, Ploest apod. byly pro osadky opravdu infarktove (co muze byt horsiho nez porad letet rovne a doufat, ze to dostanou kamaradi vlevo a ne ja). Byt v posadce tezkeho bombarderu (v nejhorsim pripade spodni strelec), bylo snad nejmenezavidihodne misto ze vsech potencialnich pozic ve spojeneckych silach.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Franz

• Host
« Odpověď #22 kdy: Červenec 29, 2006, 11:14:47 »
Nejhorsi podle me stejne musela byt sluzba na ponorce to bych nedal. Letci to meli ve vzducho trosku klidnejsi:)) a kdyz uz nic jineho aspon se dockali jako zajatci lepsiho zachazeni

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
« Odpověď #23 kdy: Červenec 30, 2006, 12:44:20 »
No nevím pokud je chytlo gestapo většinou byli po výslechu nebo rovnou na místě rovnou zastřeleni! :)

fík

• Wehrmacht
    Major - major
« Odpověď #24 kdy: Červenec 31, 2006, 10:45:30 »
Proc myslíš že spodní střelec to měl nejhorší? Protože při nouzovým přistání ho rozetřeli po poli? Ale asi jo v tý plechovce pod trupem to muselo bejt psycho. A taky se odtamtud asi pořádně nedalo vylézt když se opouštěl stroj. A myslíte že letce vyslíchalo gestapo? A pak je střílelo? Já sem akorát jednou vyděl dokument že letce kteří vyskočili padákem linčoval dav civilistů a zabili je. Asi měli vztek že jim ničili město ve dne v noci. Asi se nedivim...

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #25 kdy: Červenec 31, 2006, 11:59:03 »
Proc myslíš že spodní střelec to měl nejhorší? Protože při nouzovým přistání ho rozetřeli po poli? Ale asi jo v tý plechovce pod trupem to muselo bejt psycho. A taky se odtamtud asi pořádně nedalo vylézt když se opouštěl stroj.

No protoze nevim jak tobe, ale me by se opravdu nechtelo byt vetsinu cesty uzavrenej v takovym malych prostoru kde ses nemohl ani pohnout. Navic pokud byl stroj zasazen tak myslim, ze spodni strelec nemel takrka zadnou sanci se dostat ven zivej. (jedine, ze by ho kamaradi vytahli).

A myslíte že letce vyslíchalo gestapo? A pak je střílelo? Já sem akorát jednou vyděl dokument že letce kteří vyskočili padákem linčoval dav civilistů a zabili je. Asi měli vztek že jim ničili město ve dne v noci. Asi se nedivim...

O tom toho moc nevim, ale pravdou je, ze zajati spojenecti letci se v zajateckych taborech meli relativne dobre a nemci vesmes dodrzovaly i clanky Zenevske konvence o zachazeni se zajatci . A to i v pripade ze se jednalo napr. o Cechy nebo Polaky. Pokud, ale padli do rukou gestapa, tak je mozne, ze zvlaste polaci a cesi mohli dopadnout hure.

fík

• Wehrmacht
    Major - major
« Odpověď #26 kdy: Červenec 31, 2006, 12:45:09 »
Jo s tim střelcem je to pravda. Ta věž mohla bejt lepší. Viděl sem to ve filmu že to je z vrchu uzavřený.

A ti Poláci a Češi se asi měli hůř bylo to s nima složitější když vlastně bojovali" na černo". Lepší výraz mě nenapadá snad mi rozumíš.

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #27 kdy: Červenec 31, 2006, 06:51:31 »
No, já sem seděl v zadní veži Wellingtona, v boji by mě tam nikdo nedostal, tam se snad  nedá otočit ani hlava, kulomety sou všechno co je vidět, zásobníky, hromada vzpěr, v podstatě úplně prosklený, žadnej pocit ochrany, když tam tak sedí, nemůže se pohnout, a mezi nim a právě nalítávajícím Bf je jen tenký pleksisklo :?   a ten hluk musel bejt taky dost neříjemnej...

Taky sem slyšel, že s pilotama jednaly celkem podle dohod, teda alespoň se spojeneckejma, myslím že k rusům se chovaly jinak. Paradoxně, jak se pak komanči chovaly k českejm pilotům z RAF po 48. roce. Zlatý němci...
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #28 kdy: Červenec 31, 2006, 07:14:41 »
Citace: "marty"
No, já sem seděl v zadní veži Wellingtona, v boji by mě tam nikdo nedostal, tam se snad  nedá otočit ani hlava, kulomety sou všechno co je vidět, zásobníky, hromada vzpěr, v podstatě úplně prosklený, žadnej pocit ochrany, když tam tak sedí, nemůže se pohnout, a mezi nim a právě nalítávajícím Bf je jen tenký pleksisklo

No ja  tam sice nikdy nesedel, ale priznam ze jsi to vylicil docela pusobive a docela me zamrazilo v zadech kdyz sem si to predstavil jak tam sedim a odrazim ty utoky Bf109 nebo Bf110..no opravdu zadna slast

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
« Odpověď #29 kdy: Červenec 31, 2006, 10:17:14 »
Pro "Fíka": moje práce se dá najít třeba na Seznamu uživatelů. Zdravím.