Autor Téma: Čím byste chtěli být ve 2.světové válce!  (Přečteno 120588 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Buck

• Host
Čím byste chtěli být ve 2.světové válce!
« kdy: Červenec 18, 2006, 01:05:01 »
Já bych byl asi důstojníkem u děl.Čím byste chtěli být vi, sedět v Tigru, nebo u spojenců velet divizi.Jsem zvědaví na vaše odpovědi.Peiper

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #1 kdy: Červenec 18, 2006, 01:17:05 »
Tak tohle tema by me v zivote nenapadlo, ale jsem fakt rad, ze tu je. Z knizek obdivuju pancerove granatniky Grossdeutschland. Takze srdce mi rika abych byl clenem teto elitni bojove jednotky Wehrmachtu(pokud mozno ne obycnejny vojin). Ale riziko umrti je docela velke. Podle rozumu bych chtel byt pilot na P-51 Mustang, protoze ve vzduchu bylo relativne "bezpecno".

August von Kageneck
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

panzernet

• Administrátor
    • http://www.panzernet.net
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2009
« Odpověď #2 kdy: Červenec 18, 2006, 01:41:27 »
tak to je fakt zajímavé téma.

Já bych teda v téhle válce chtěl být majitelem zbrojní továrny  8) ... ale spíš někde v Americe než třeba v Německu  :lol:

Né, chápu, že je řeč o armádě. Vím spíš kde bych nechtěl být - v ponorce uprostřed atlantiku.
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím." Heinz Guderian

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
« Odpověď #3 kdy: Červenec 18, 2006, 05:22:27 »
Kvůli svému povolání vím, kam by mě asi šoupli. Ale jsem naprosto šťastný, že jsem se narodil až po válce!!! Těch pár mrtvol, co jsem v životě zatím viděl, mi naprosto stačí. Jinak se mi moc líbila reakce Admina se zbrojní továrnou někde v Americe.  :D

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #4 kdy: Červenec 18, 2006, 05:47:39 »
Jochene, špičkový téma :wink:

Dává hodně prostoru fantazii, jen teď mě napadá: příslušník wehrmachtu v zákopu uprostřed zimy -20 stupňů celsia, 15 nábojů v kapse, okolo projíždějí zběsile T-34, a osádce Pak 40, kterou má vaše četa za úkol krýt, došla munice. Nebo pancéřový granátník uprostřed léta 1943 seskakuje s polopásáku vstříc sovětským pozicím, vysoká tráva, pole bahna a ve dvou nést 19ti kilovej MG 42, všude letají kulky z Maxima. Uprostřed Atlantiku, zima jak na východní frontě, šílenej lijavec, noční hlídka na svý pozici, najednou náraz na pravoboku, do lodi začnou proudit hektolitry vody, vlčí smečky připluly. Nebo bejt pilotem Swordfishe, kterej má právě přistát na přistávací ploše lodě Ark Royal, paluba je každou minutou o 10 metrů víš nebo níž. Osádka Brownigu v Ardenském lese, raní mlha se zvedá, a z dálky místo běžného zvuku leteckejch motorů P-51, se z lesa ozývá startování Pantherů a Tigerů Peiprovy Kampftruppe, nutts!

Jen několik myšlenek :wink: ,
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #5 kdy: Červenec 18, 2006, 06:26:56 »
Souhlas s martym, logika by velela delat mechanika na letisti nekde v anglii. Ale protoze mam rad stíhace tanku (zvlastne jadgtiger nebo hetzer) tak asi nejradeji ridic nebo velitel (proc ta skromnost vidte :) )
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Patton

• US ARMY
  • Private First Class
« Odpověď #6 kdy: Červenec 19, 2006, 08:53:39 »
no asi vysadkar mam je docela rad zvlast bych chtel byt u 101.vysadkove divize(americke) nejlepe rota E :D  se tam navzajem drzeli a navic byli to profesionalove takze se clovek na ne mohl spolehnout :wink:
[img=http://img101.imageshack.us/img101/4997/aaaaaaaaaaaaaaaa8wl.jpg]
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Reply With Quote

WOTHAN

• Host
« Odpověď #7 kdy: Červenec 19, 2006, 06:51:52 »
No nejradi bych byl Edvardem Benešem. Něco bych udělal jinak. :D

Hodně v pohodě bych byl majitelem nějaké americké fabriky, třeba co vyráběla součástky do tanků. :D

Naopak bych nechtěl bejt na Hoodu nebo ve Stalingradu.... :cry:

Buck

• Host
« Odpověď #8 kdy: Červenec 19, 2006, 08:06:19 »
To jsem rád že jse tohle téma povedlo.Ale stejně jsem to napsal jentak protože bych ve válce nechtěl být.Peiper :)

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
« Odpověď #9 kdy: Červenec 21, 2006, 02:00:32 »
Válka je hnus to už snad každej chápe, ale pro mě je to asi nejhezčí a nejlepší smrt.. Je lepší se upéct v tanku jako hrdina než umřít jako senilní nepohyblivej děda!

A když už jsem u toho, asi bych chtěl být u Waffen-SS a elitní sniper a když né tohle tak určitě stíhač na Me-262:)

Víte v jakém vojsku měli američané největší ztráty no schválně kdo se trefí?

Námořnictvo

Letectvo

Pozemní vojska

Pancéřová vojska

hm? :D
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

?V první řadě jsem voják.?

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #10 kdy: Červenec 21, 2006, 02:03:58 »
Citace: "Manstein"
Válka je hnus to už snad každej chápe, ale pro mě je to asi nejhezčí a nejlepší smrt.. Je lepší se upéct v tanku jako hrdina než umřít jako senilní nepohyblivej děda!

A když už jsem u toho, asi bych chtěl být u Waffen-SS a elitní sniper a když né tohle tak určitě stíhač na Me-262:)

Víte v jakém vojsku měli američané největší ztráty no schválně kdo se trefí?

Námořnictvo

Letectvo

Pozemní vojska

Pancéřová vojska

hm? :D

ze by letectvo :?:

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #11 kdy: Červenec 21, 2006, 02:24:54 »
tak ja bych zkusil pouzit vylucovaci metodu. Hned na zacatku bych vyradil namornictvo, protoze bojovalo pouze v tichomori, v evrope ztraty takrka nulove, pancerova vojska - minimalni ztraty ve tichomori takze to bych taky skrtnul. zbyva letectvo a pechota..rekl bych ze asi spis pechota,ale protoze se manstein pta " tak schvalne kdo se trefi" tak bych rekl ze spis to letectvo. to jsou me myslenkove pochody..(doufam, ze nebudu za vola :D )

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #12 kdy: Červenec 21, 2006, 02:36:58 »
jj, vylučovací metodou, jsem to už taky zkoušel, ale přehodnotil jsem to, tak znova: Letectvo ne, amíci měly až příliš často převahu, možná v pacifiku, ale ani tam to nebylo tak katastrofální, možná bych dal pěchotu, vyloďování v pacifiku a boje v Normandii až do Německa, to určitě zbůsobilo značné ztráty, ale Peter má pravdu, když se Manstein tak ptá. Tanková vojska nebo námořnictvo, hmm... Námořnictvo, risknu to
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #13 kdy: Červenec 21, 2006, 03:17:57 »
1. amici ztratili za války tolik vojclů jako rusáci zři dobývání Berlína. A Němci u stalingradu ztratili osi taky nejmíň polovinu toho čísla.

2. Typnul bych námořnictvo nebo letectvo. Pokud to neni bráno jakože v % z počtu mužů u zbraně. Už v Pearl harboru dostali kotel a B-17 nad evropou padali jak prase. Jenže zas pěchota je na všech bojištích...a taky vím jak Manstein nesnáší shermany tak že by tankysti?hmmm Ale dal bych asi námořnictvo ať se kolo točí.

3. Zajímalo by mě jakou práci má von Irgirg, ale chápu že kdyby mi to řek tak by mě musel zneškodnit :D .

4. Souhlasim s váma že válka je špatná, samo sebou. A nemusel bych v ní bojovat. kór na Hoodu ne :D Ale vy všichni by ste chtěli bejt v Německý armádě. Tankán,sniper,... Já bych byl teba určitě proti němcům :D  Mansteine a co tvoje vlastenectví. Ale ty myslíš dopředu a chtěl bys bojovat proti komančům a zachránit nás před rokem 48 že :D

5. Marty do Pz IV by mě nedostali. kór na východě.

6. Vojáci to maj blbý ale představte si ten krásnej pocit být veterán a říct si že jste žili dobrodružně, bojovali za správnou věc a tak dále... Tomu se nic nemůže vyrovnat. Ale uhořet bych v tanku nechtěl. to bych se radši vyklonil z poklopu a dostal granátem přímo do řepy.
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #14 kdy: Červenec 21, 2006, 03:30:59 »
Citace: "fík"
Mansteine a co tvoje vlastenectví. Ale ty myslíš dopředu a chtěl bys bojovat proti komančům a zachránit nás před rokem 48 že :D

Nejsem sice Manstein, ale kdyz se to vezme kolem a kolem tak po valce hodne (az prekvapive hodne) nemeckych (ted uz byvalych) vojaku tvrdilo, ze nebyt jich tak by cela evropa padla do naruci Stalinovy, a pokud by to mela byt pravda tak radsi nechci domyslet v cem bychom ted zili.