Autor Téma: NKVD  (Přečteno 37433 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Heinz "König"

• Host
NKVD
« kdy: Březen 08, 2007, 07:30:35 »
NKVD moc rád by jsem se dozvěděl i neco dalšího o speciálních jednotkách. Podle mých zdrojů by to mělo být něco jako ruský SS tak nevím, kdo o tomto něco ví tak ať napíše

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Re: NKVD
« Odpověď #1 kdy: Březen 08, 2007, 07:39:47 »
Citace: "Heinz "König""
NKVD moc rád by jsem se dozvěděl i neco dalšího o speciálních jednotkách. Podle mých zdrojů by to mělo být něco jako ruský SS tak nevím, kdo o tomto něco ví tak ať napíše

Nn, pokud to chces srovnávat s německým ekvivalentem tak s Gestapem.

NKVD = Narodnyj komissariat vnutrennych děl

Stručně řečeno - tajná policie.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Heinz "König"

• Host
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2007, 07:43:18 »
Citace: "Peter"

Jak říkám o tomhle jsem zaslechl jen velmi málo, a chtěl by jsem se dozvědět mnohem více co dělali a jiné. O NKVD se totiž nikde v literatuře nepíše ani Skorzeny o nich nemluvi ve svých knihách. :?

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2007, 07:48:41 »
Jak říkám o tomhle jsem zaslechl jen velmi málo, a chtěl by jsem se dozvědět mnohem více co dělali a jiné. O NKVD se totiž nikde v literatuře nepíše ani Skorzeny o nich nemluvi ve svých knihách. :?

Obecně řečeno to byl úřad zabývající se vnitřní bezpečností, který existoval v letech 1934-1946, posléze byl přejmenován na ministerstvo vnitra (MVD).

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2007, 08:03:40 »
Citace: "Peter"

Zdar! Rád tě tu vidím, stačilo se zeptat. NKVD byla nahrazena MVD. Nezávislá byla sovětská špionáž, nejznámější známá Rudá kapela (má oblíbená, chci ji jednou znovuzaložit, akorát nebudem získávat tajné informace, ale hrát rock'n'roll). Poté došlo k jejich sloučení obou složek v pověstnou KGB.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
NKVD
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2007, 08:04:02 »
Ja přihodim par obrázků, at nemusíte googlovat :wink:  

Tady je znáček

a znak( grafické provedení

http://www.geocities.com/fairfax_are_yellow/shchit-i-mech-a.gif

A ještě něco z tradiční činnosti těchto ostrých hochů...

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Heinz "König"

• Host
NKVD
« Odpověď #6 kdy: Březen 09, 2007, 12:53:05 »
toto vyznamenání si pamatuji, už jsem ho jedno viděl i u nás ve starožitnictvý, akorát neumím rusky takže jsem ani neodhadoval co to bude. Zajímavé to je, ale k fotce dole spíše je znám s typickým dlouhým rudým kabátem. Pokud máte někdo fotku s kabátem prosím pošlete.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
NKVD
« Odpověď #7 kdy: Březen 09, 2007, 03:04:36 »
NKVD byly taký zdržovací oddíly střílející do vlastních - ustupujících vojáků. Kdyžtak si někde sežeň Trestný prapor, tam jsou příslušníci NKVD vylíčeni, podle mě, celkem realisticky.

Poznáš je také podle jejich brigadýrek:

>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Heinz &quot;König&quot;

• Host
NKVD
« Odpověď #8 kdy: Březen 10, 2007, 10:29:00 »
Citace: clausewitz
NKVD byly taký zdržovací oddíly střílející do vlastních - ustupujících vojáků. Kdyžtak si někde sežeň Trestný prapor, tam jsou příslušníci NKVD vylíčeni, podle mě, celkem realisticky.
Poznáš je také podle jejich brigadýrek:
http://aboutww2militaria.com/rus_head/nkvd_hat_b.jpg

Nemyslím si že zrovna toto byla jejich hlavní náplň práce, ale budiž. Jak se říká někdo to udělat musí.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
NKVD
« Odpověď #9 kdy: Březen 10, 2007, 11:31:59 »
Souhlasím s Königem, jejich účel bylo zajištění vnitřní bezpečnosti.

Peter

• Čestný moderator
NKVD
« Odpověď #10 kdy: Březen 10, 2007, 12:46:07 »
Citace: "pan.sup"
Souhlasím s Königem, jejich účel bylo zajištění vnitřní bezpečnosti.

No ono záleží na tom, co se myslí pod pojmem "zajištění vnitřní bezpečnosti". Protože hromadné popravy, např. polských důstojníků, nebo politických odpůrců prováděla v drtivé většině vojska NKVD. Ta samá vojska prováděla i některé speciální vojenské operace např. při Mandžuské útočné operaci infiltrovala japonské pozice ještě před samotným zahájením útoku.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #11 kdy: Březen 23, 2007, 05:41:19 »
Několikrát jsem se dočetl, že NKVD byla velkým postrachem i pro vlastní vojáky. Jelikož ke konci války RA operovala na území civilizovanější části Evropy, kde se nedá všechno ututlat, bylo nutné zvěř prvních linií hlídat aby obrázek neohroženého rudého vojáka třímajícího PPSHčko a dlouhým závojem :) nebyl v povědomí lidí jako rabující, vraždící a znásilňující voják. Ale do úplně prvních vln se NKVD nemíchala a vojáci popustili uzdu své krvelačnosti, zvláště na německém obyvatelstvu (nenasycená touha po pomstě, všichni víme že němci se nechovali lépe).

Tzn. byla to jedna z mála ruských tajných služeb, jež civilnímu obyvatelstvu nachvíli přinášela i užitek, vojákům nikoli (viz. zmiňované zdržovací oddíly).

pro Königa: "Někdo to udělat musí"??? Neřekl bych, že to bylo nutné.

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
NKVD
« Odpověď #12 kdy: Březen 23, 2007, 10:48:52 »
No jestli měli chránit obyvatele od vožralejch rusáků tak se jim to nějak vymklo z ruky. Osobně si nemyslím, že za války udělali jen drobek dobrého. Co jsem slyšel tak pro vlastní vojáky i civilisty byli stokrát nebezpečnější než pro nepřítele. Oni mohli být první kdo páchal zločiny, protože na ně už nikdo nemohl.
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Heinz "König"

• Host
NKVD
« Odpověď #13 kdy: Březen 24, 2007, 08:05:45 »
Všiměte si té fotky toho důstojníka nahoře on nejde popravovat Němce, ale válečné zběhy!!! Pokud někdo ucukl z bitvy dopadl takto.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #14 kdy: Březen 24, 2007, 08:06:36 »
No nejspíš máš pravdu s tím že žádnej extra podíl na zabraňování zločinnosti neměli, ale ke konci války se to prostě snažili krotit, asi ne všichni a to že by NKVD byli čistí už vůbec netvrdím, hajzli jako hajzli.