Autor Téma: NKVD  (Přečteno 38837 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: NKVD
« Odpověď #45 kdy: Květen 26, 2013, 08:02:41 »
Tak ono posílnění ,,lahodným nápojem" před bojem je staré už jako samo válečnictví....už staří Egypťané a Římané si před bojem připili na počest svých bohů zkvašeným ovocným moštem :)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #46 kdy: Květen 26, 2013, 11:42:16 »
fotrasi, období řádění NKVD není tak zdokumentováno, jako gestapo a podobné organizace třetí říše..Uvědom si, že SSSR neměl novináře, dopisovatele ani kronikáře, které mělo už i RU a možná  i Žižka..Svědci byl artikl, který se v SSSR nepěstoval...když někdo 50 let po válce nenašel svědka vražd v Katyňském lese, těžko sežene svědka možná okrajové strategie toho kterého velitele NKVD..Samozřejmě to nebylo pravidlo, ale není to ani vyloučené..Je to asi stejná pomluva, jako když opilý učitel, toho času důstojník RA , který bydlel u člověka, který mi to vyprávěl, jej úpěnlivě varoval, aby jsme my Češi nedopustili vítězství komunistů, protože nevíme, co to čítá, že on to zažil a má strach se vrátit domů, co je tam čeká...Jak vyhrajou , začne se u vás vraždit, jako u nás..Proboha nedopusťte to...Ale znáš Čechy, nenechají si nikdy poradit. :(

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #47 kdy: Květen 27, 2013, 02:59:12 »
ty kulomety za zády vlastních jednotek nebyly asi tak časté, jak se dnes uvádí, ale byly - to je fakt.
Tak tohle se praktikovalo u trestních rot všech armád. Dalším dobrým zvykem a opět u všech armád bylo, že po skončení dělostřelecké přípravy se palba děl přenesla za záda útočících armád.
Mnozí popisují mučení, jako by jim rudý komisař nebo gestapák, osobně, okovanýma botama skákal po břiše a při tom jim lámal žebra. Je s podivem, že vynechávají formálně demokratické země jejichž vyšetřovací metody si nezadají s metodami praktikovanými Gestapem nebo NKDV. Klidně přehlédli velkou mediální pozornost, kterou si získalo zacházení s vězni ve věznicích, spravovaných americkou armádou, jako jsou Guantánamo, Abú Ghrajb a další....

Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #48 kdy: Květen 27, 2013, 04:26:17 »
 Byl bych velice opatrný posuzovat cokoli, o čem vím jen z doslechu..

von.erzgebirge

• Wehrmacht
« Odpověď #49 kdy: Květen 27, 2013, 11:06:17 »
Je to asi stejná pomluva, jako když opilý učitel, toho času důstojník RA , který bydlel u člověka, který mi to vyprávěl, jej úpěnlivě varoval, aby jsme my Češi nedopustili vítězství komunistů, protože nevíme, co to čítá, že on to zažil a má strach se vrátit domů, co je tam čeká...Jak vyhrajou , začne se u vás vraždit, jako u nás..Proboha nedopusťte to...Ale znáš Čechy, nenechají si nikdy poradit.

Byl bych velice opatrný posuzovat cokoli, o čem vím jen z doslechu..

Buď alespoň důsledný.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #50 kdy: Květen 28, 2013, 09:04:24 »
Já psal, že to nevylučuji , ne že to byl fakt. Ale v tomto případě šlo o přímého ůčastníka, kterému opilý sovětský voják zastřelil babičku přes vstupní dveře, protože se bála otevřít..A přímo v baráku bydlel ten učitel, o kterém jsem psal. Vojáka odvezli a údajně jej zastřelili.
Něco jiného je posuzovat a relativizovat činnost Gestapa, NKVD , popřípadě řádění komunistických pochopů u nás v koncentrácích , v domečku apod. a poukazovat na zrůdnost mučení teroristů..Už jen z toho důvodu, že náboženští fanatici neuznávají jakékoliv pravidla, zákony, návyky včetně rozkazů, takže jsou nejnebezpečnější. Jakýkoliv voják jakéhokoliv státu, ať udělá cokoli a kdekoli je v evidenci a je možná jeho identifikace a případné potrestání. Na rozdíl od teroristy, který dává bomby do metra, do vlaků nebo do letadel.. Takže na toto zbabělé  lidské ho.no nelze pohlížet normální lidskou a zákonnou optikou a běžné zákony na ně nelze aplikovat.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #51 kdy: Květen 28, 2013, 12:01:58 »
Mám rozečtenou hodně tlustou bichli o Gestapu. Jeho metody a činnosti byly odstupňované. V samotném Německu na tom nejhůře byli samozřejmě Židé, sovětštsí váleční zajatci, po nich Poláci...pak jsme byli my Češi a zajatci ze západních zemí. Proti říšským Němcům samozřejmě gestapo používalo policejní a zastrašovací metody, např. proti tzv. Plesnivcům - hnutí Edelweis. Nebo proti ženám, co porušili čistotu krve a navázali nepovolené styky např. právě se zajatci, pracujícími např. v zemědělství. Ale že by bez udání důvodu a beze stopy zmizel německý říšský občan, to rozhodně nebylo tak časté.

Narozdíl od Sovětského svazu, kde dle literatury stačilo říci, že ta americká auta, dodaná v rámci dodávek, jezdí úplně skvěle.....a dotyčný zmizel v Gulagu za pomlouvání sovětských výrobků a podezření, že je agent imperialistů.

Aniž bych chtěl jakoli snižovat a bagatelizovat zvěrstva, páchaná gestapem, rozhodně bych byl během druhé světové války běžným německým občanem než občanem SSSR. A to i s přihlédnutím k životní úrovni.....
"пуля дура, штык молодěц!!!"

von.erzgebirge

• Wehrmacht
« Odpověď #52 kdy: Květen 28, 2013, 10:24:23 »
Aniž bych chtěl jakoli snižovat a bagatelizovat zvěrstva, páchaná gestapem, rozhodně bych byl během druhé světové války běžným německým občanem než občanem SSSR. A to i s přihlédnutím k životní úrovni.....
Až Rusi začnou zpívat:

Вставай, страна огромная,
Вставай на смертный бой
С фашистской силой тёмною,
С проклятою ордой.

tak bych nechtěl bejt na druhé straně fronty...

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #53 kdy: Květen 28, 2013, 10:48:50 »
Pánové, k tomu srovnávání NKVD, SS, gestapa atd. Si je třeba uvědomit, že SS netvořily jen Waffen-SS, ale také Allgemeine-SS a hlavně stráže koncentračních táborů.

Mám rozečtenou hodně tlustou bichli o Gestapu. Jeho metody a činnosti byly odstupňované. V samotném Německu na tom nejhůře byli samozřejmě Židé, sovětštsí váleční zajatci, po nich Poláci...pak jsme byli my Češi a zajatci ze západních zemí. Proti říšským Němcům samozřejmě gestapo používalo policejní a zastrašovací metody, např. proti tzv. Plesnivcům - hnutí Edelweis. Nebo proti ženám, co porušili čistotu krve a navázali nepovolené styky např. právě se zajatci, pracujícími např. v zemědělství. Ale že by bez udání důvodu a beze stopy zmizel německý říšský občan, to rozhodně nebylo tak časté.

Narozdíl od Sovětského svazu, kde dle literatury stačilo říci, že ta americká auta, dodaná v rámci dodávek, jezdí úplně skvěle.....a dotyčný zmizel v Gulagu za pomlouvání sovětských výrobků a podezření, že je agent imperialistů.

Co hnutí Bílá růže, co tresty smrti za poslouchání zahraničního rozhlasu? Pravda, tresty smrti byly povětšinou vynášeny říšskými soudy (nikdo snad nebude tvrdit, že byly nezávislé), ale k zatčení kohokoliv stačilo udání od souseda, převoz do koncentračního tábora do tzv ochranné vazby zařídil příkaz gestapa (bez jakéhokoliv soudu), a zbytek drobná poznámka  - Návrat nežádoucí.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #54 kdy: Květen 29, 2013, 08:58:23 »
Ale jakmile byl nějaký odboj, tak Gestapo zasáhlo, ale například málokdy používalo tolik provokatérů jako naše STB, která si vyráběla vězně do svých koncentráků na těžbu uranu , nebo SSSR, která to samé prováděla také v době míru, již od revoluce, NKVD nebo GRU jim sháněla otroky, kteří veškeré sovětské stavby /Goelro,vodní elektrárny apod./ postavili bez nároku na mzdu. Nezapomenu, jak můj zákazník, který byl na práci v říši mi vyprávěl, jak chlastali po závěrečné v hospodách , kde seděli s SSmani s černými kabáty na opěradlech, nadávali na Hitlera a ze začátku se ráno  třásli, že je odveze gestapo, ale za celou dobu je nikdo neudal..Až po válce, když řekl před spolupracovníkem, že by se vrátil do Německa, že se tam měl lépe, ho ráno vyzvedlo komunistické gestapo a skončil v koncentráku na uranu..Povídal mi, že proti 50. létům u nás DOMA, byly v třetí říši zlaté časy..A že tak, jak udávali spoluobčané, neudával Němec, jen je hospodský vždy seřval, držte hubu nebo sem vlítne hlídka..U nás doma stačilo poslouchat za oknem..Není to hezké vysvědčení o našich předcích.. :(

fotras

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #55 kdy: Květen 29, 2013, 02:48:51 »
Železný kříži, z Tebou napsaného, je jasné, že se v historii dokonale orientuješ.
Jen bych rád doplnil pár jmen: Malej Franta, Velkej Franta, Prlov, Ploština, ....
Dalo by se samozřejmě pokračovat dál, ale asi to nemá cenu.
Stačí pouze dokola opakovat, že Němci používali provokatéry pouze omezeně, a popravy byly za Protektorátu vykonávány pouze na základě rozsudků...
Ach jo  :-\
Dědův strýc na totálním nasazení v Reichu zahynul. Bratr babičky byl totálně nasazený, přežil. Takové situace, co popisuješ nezažil. A že sem od něho slyšel docela dost, když sem mu dělal helfra na stavbě.

Abych nezapoměl, když už tady byla zmínka o STB, nemálo konfidentů Gestapa přešlo plynule do jejich služeb, viz zveřejněný práce Pospíšila.
A takovej Panwitz, ten byl přímo pod ochranou NKVD, k patřičnejm archívům se žádnej místní Pospíšil zatím ještě nedostal.

(na doplnění, pokud tam není další příspěvek používej "tlačítko" Změnit) *T*

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #56 kdy: Květen 29, 2013, 08:25:38 »
Ale zbytečně se divíš, popsal jsem výpověď jednoho pamětníka, nic víc, nic míň. Byl tam i můj otec, který odsud /z pracovního nasazení/ několikrát utekl, někdy ho chytili po udání spoluobčanů, taky se vrátil sám po hrozbě koncentráku a ani v base v Německu nebyl. Mluvil jsem s několika, kteří tam byli. To neznamená, že se nestalo to, co říkáš. někdo si život v těchto podmínkách užíval, někdo to odskákal. Tady šlo o to, že se nadhodilo srovnání mezi dvěma totalitními státy, které měly podobné způsoby likvidace nebo terorizování obyvatelstva..Bylo mi řečeno, že kdo měl papíry jako občan protektorátu a měl propustku, neměl problém. A že NKVD a Gestapo úzce spolupracovali, je fakt, protože uprchlé židy a i naivní komunisty, kteří uprchli do SSSR před Hitlerem NKVD vracelo na hranicích Gestapu, které je vezlo rovnou do koncentráku. Těžko se vstřebávají informace, které člověk získal po konci cenzury a já osobně jsem mnoha věcem ani nechtěl věřit po celoživotní masáži, kterou jsem v této republice musel absolvovat..Je to horší, než vůbec tušíme, ale mnoho lidí to nechte vidět ani slyšet. NKVD nebyli žádní policisté, jak se nám to mnozí snaží namluvit, ale esesáci s rudou hvězdou..Stačí se jen zamyslet, proč odcházeli lidé jak od nás tak i z jiných států raději do rozsekaného Německa než do SSSR..A to platilo až do konce jeho existence. A proč někteří naši občané raději páchali sebevraždy, než aby se nechali odtáhnout, /kvůli svému původu/ chapadly NKVD  do SSSR .. A naši "furianti"v čele s Benešem ani nehnuli prstem.. :'(

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #57 kdy: Květen 29, 2013, 09:49:08 »
Nebudeme si nic nalhávat, mezi bolševickým SSSR a nacistickým Německem, a ani mezi NKVD, či SS potažmo gestapem - (navíc od roku 1939,/ bez záruky, rokem si nejsem jist/, byli všichni příslušníci německé policie - gestapo nevyjímaje, z nařízení Heinricha Himmlera automaticky včleněni do SS) nebylo téměř rozdílů. I když se dnes někteří snaží popsat život v dehdejším Německu jako mírumilovný ráj a život v SSSR jako nejtemnější peklo.
Stejně tak jako v SSSR byl celý aparát různých konfidentů a důvěrníků, to samé bylo i v Německu. (teď nevím, jak se to píše německy spisovně, takže se omlouvám) Ona funkce tzv bloklajtra - tedy vedoucího několika domů, nebyla nic méně než funkcí placeného pozorovatele a donašeče gestapa. V SSSR tuto funkci zastával domovník. Stejně tak byl v obou státech stejný dozorce pro každou městskou čtvrť, každé město ....okres atd
A na popravu občana protektorátu stačil podpis úředníka gestapa - viz třeba za heydrichiády - popravy lidí za schvalování atentátu.
 Ale i pokud byl dotyčný poslán před soud, celé líčení proběhlo během chvilky. Prakticky byl obviněný předveden před soudce a ten pronesl: byl jste obviněn ze schvalování atentátu, shledán vinným a odsouzen k trestu smrti. Rozsudek bude vykonán okamžitě, není možnost odvolání.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #58 kdy: Květen 30, 2013, 08:45:32 »
Je třeba se držet tématu! Tím je NKVD!
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

pita_pa

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #59 kdy: Prosinec 10, 2013, 11:19:36 »
Dobrý den, pátrám po informacích o osobě plk. Jokova Alexandroviče Kozlova (člen, NKVD - krycím jménem Bogdan Petrovič Bogun). Operoval se svojí skupinou Fakel II v Brdských lesích mezi 3/1945-6-8/1945. Můj děda byl členem skupiny Uragan II. Mám pravděpodobně velmi osobní důvod se o něm dozvědět trochu více. Prosím, můžete mi napověďět, kterým směrem začít pátrat (v archivech? domníváte se, že tam mohu být úspěšná?). Předem Vám děkuji za odpověď. S přátelským pozdravem, Petra