Autor Téma: Specnaz  (Přečteno 27272 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

konev

 • Rudá armáda - RKKA
 • мл. Сержант - Mladšij seržant
 • Příspěvků: 43
Specnaz
« kdy: Květen 24, 2009, 01:49:11 »
Specnaz (vojska speciaľnogo naznačenija) je ruske označenie jednotiek zvláštneho určenia sovietských a v súčastnosti ruskúch ozbrojených síl ministerstva vnútra, ministerstva obrany, pohraničných, výsadkových, námorních vojsk a špeciálne jednotky prieskumu. Nie je označenie konkrétnej jednotky. Ruská tajná služba FSB má vlastné špeciálne jednotky pod označením Osnaz. Informácií je málo a niektoré sú schválne podávané falošne pretože ich činnosť, výcvik a organizácia podlieha prísnemu utajeniu(napriek tomu sú na youtube videá ;D). Sovietské špecialne jednotky boli vytvorené počas WWII na plnenie prieskumních a diverznich úloh v zázemí nepriateľa. Veľkou mierou sa podieľali na partizánskej vojne na území ZSSR, ale aj v iných oblastiach východnej Európy. Počas studenej vojny boli cvičený na úlohy vyvolania chaosu v nepriateľskom zázemí, likvidáciu vojenských a civilních cieľom(letiská elektrárne...), na zneškodnenie jadrových hlavíc a na likvidáciu politických osôb.
Západ odhadoval príslušnikov Specnaz na 30 000 mužov. Specnaz slúžili vo vojne v Afganistane, Tadžikistane, Čečensku, Dagestane, Karabachu. Tvorili tiež predvoj sovietských vojsk pri vpáde Vojsk Varšavskej zmluvi na územie Československa.
V súvislosti so Specnaz sa objavujú názvi: Afa, Vympel, Sobr a Omon sú to, alebo boli to jednotky ministerstva vnutra a obrany.
Specnaz v Afganistane

tu je video
http://www.youtube.com/watch?v=xf2o72eBXjs&feature=related
a ešte nejaké obrázky

príslušník Specnaz v ruke ná PP-19-01 Viťaz


за родинy!!! за мать!!! :D

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1544
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Specnaz
« Odpověď #1 kdy: Květen 26, 2009, 06:24:54 »
Pár zaujímavých pasáží z knihy Útvary Specnaz : Dôvorná správa o elitných sovietskych jednotkách od Viktora Suvorova (pseudonym, pravé meno Vladimír Bohdanovič Rezun) :
...v oblasti výsadku dochádza k prvým stratám. Sebakvalitnejší parašitistický výcvik nezabráni zlomeninám nôh a ďalším újmam. Zákony útvary Specnaz sú jednoduché a pochopiteľné. Ak vojak utrpí ťažké zranenie, nemôže ho veliteľ zobrať so sebo, lebo by negatívne ovplyvnil pohyblivosť skupiny. Veliteľ ani nemôže zraneného muža nechať na mieste. Na rad teda prichádza jednoduché a logické opatrenie v podobe usmrtenia zraneného vojaka, na čo poslúži silný prípravok s názvom milosrdná smrť. V prípade, že veliteľ v nemiestnom zľutovaní rozhodne vziať zraneného muža so sebou a ohrozí tým akciu, je povinnosť veliteľovho zástupcu odstrániť veliteľa aj zraneného. Veliteľ pritom na chemický prípravok nemá nárok, odporúča sa zozadu mu zacpať ústa a nožom podrezať krk. Ak sa s veliteľom nevysporiada jeho zástupca je na celú skupinu nazerané ako na zradcov...
...výborným miestom, kde môže človek prekonať sám seba poznať a prekonať, je tzv. čertov priekop, ktorý vykopali vojaci v ústrednom výcvikovom stredisku Specnaz . Je to priekop, z ktorého dna trčia kovové bodce. V najužšom mieste je široký 3 metre a odtiaľ sa ďalej rozširuje. Nikto nikoho nenúti cez čertov priekop skákať. Ak však chce niekto vyskúšať vlastné schopnosti a prekonať vlastnú zbabelosť, môže si skočiť. Z miesta, s rozbehom, v bežeckých botách  a v teplákoch, v kanadách, so zbraňou alebo bez. Začína sa na úzkom mieste. Kto urobí chybu, klopýtne alebo nedoletí na druhú stranu pristane na bodcoch. Len málokto sa odvažoval riskovať život nad čertovým priekopom, až kým niekto nenapísal na tabulu varovné upozornenie Vyhradené skutočným bojovníkom útvaru Specnaz. Od tej doby bolo pri priekope veľmi živo...
...ani najdômyselnejšie elektronické zariadenia však nenahradí najjednoduchšiu a anjspoľahlivejšiu metódu určenia polohy ciela - výsluch zajatca. Každý kto upadne do rúk útvaru Specnaz vie, že zomrie. Napriek tomu sa snaží správne a presne odpovedať. Nebojuje o život, ale o prijateľnú smrť. Akonáhle skupina obdrží informácie, na ktorých im záleží, preverí si fakty a zbavia sa zajatcov. Osoby, ktoré neklamali skončia milosrdnou smrťou zastrelením, obesením, podrezaním alebo utopením. Specnaz nikoho nemučí kvôli mučeniu...
The only easy day was yesterday.

Bambi

 • Rudá armáda - RKKA
 • подполковник - Podpolkovnik
 • Příspěvků: 1018
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.  Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. září 2008
Re: Specnaz
« Odpověď #2 kdy: Květen 27, 2009, 08:19:07 »
Kniha to je dobrá. S jediným problémem - dle informací autor nikdy u Specnaz nesloužil a proto bych údajům v této knize až tolik nevěřil.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

jolly roger II

 • US ARMY
 • Second Lieutenant
 • Příspěvků: 231
 • Jolly Roger
Re: Specnaz
« Odpověď #3 kdy: Leden 13, 2010, 01:19:47 »
V súvislosti so Specnaz sa objavujú názvi: Afa, Vympel, Sobr a Omon sú to, alebo boli to jednotky ministerstva vnutra a obrany.
Kolega myslela asi jednotku Alfa a nie Afa. Tiež chcem upresniť, že jednotky Alfa a Vympel spadajú pod ruskú federálnu bezpečnostnú službu FSB (Федера́льная слу́жба безопа́сности Росси́йской Федера́ции (ФСБ России)), ide o bývalú KGB.
Omon by som osobne nezaradil medzi špeciálne jednotky, kedže ide o zásahové jednotky ruskej milície. Sobr bol zrušený 16.10.2002 a jeho členovia prešli do špeciálnej policajnej jednotky OMSN. Ruské ministerstvo vnútra disponuje špeciálnymi jednotkami napr.: Vityjaz a Rus.

"Rangers lead the way" - motto United States Army Rangers

Werner Mölders

 • Luftwaffe
 • Oberstleutnant - podplukovník
 • Příspěvků: 1006
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2009
Re: Specnaz
« Odpověď #4 kdy: Leden 13, 2010, 04:45:59 »
Tak OMON je takový sproný, liší se to město od města. Třeba moskevský OMON má výborný výcvik, ale jinde není na tak vysoké úrovni.
Ampulle !!!

jolly roger II

 • US ARMY
 • Second Lieutenant
 • Příspěvků: 231
 • Jolly Roger
Re: Specnaz
« Odpověď #5 kdy: Leden 13, 2010, 04:54:05 »
Áno, presne tak... OMON bude robiť tak maximálne poriadok na futbalovom zápase, kde sa pobijú hooligans medzi sebou. Nedá sa porovnať s bývalou čs. jednotkou URNA či jej nasledovníkmi v ČR a SR.
"Rangers lead the way" - motto United States Army Rangers

Werner Mölders

 • Luftwaffe
 • Oberstleutnant - podplukovník
 • Příspěvků: 1006
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 9. března 2009
Re: Specnaz
« Odpověď #6 kdy: Březen 06, 2010, 07:39:01 »
Citace
príslušník Specnaz v ruke ná PP-19-01 Viťaz
Jen malá oprava, toto je AS Val.
Ampulle !!!

Rudoarmejec7

 • Rudá armáda - RKKA
 • мл. Сержант - Mladšij seržant
 • Příspěvků: 55
Re: Specnaz
« Odpověď #7 kdy: Duben 03, 2012, 10:39:39 »
Jednotky Specnazu sa deli na tri hlavne "podrozdelenia" 1. MVD (Ministerstvo vnutornych del) označovaní su aj ako BB-VV (Vnutornieje vojska)  týmto príslušnikom ukazujú do tvári a točia o nich dokumenty, slúžia ako reklama specnazu. O tomto podrozdelení sa vie asi najviac. patria sem jednotky ako napr. Vytjaz, OMON, SOBR, ODON, Rasvet, Rosič a iné. príslušníci sa dajú identifikovať podľa baretov zalomených na ľavú stranu. Jednotky MVD sú známe aj pod pseudenymom "BERETY" Krapovie, vasilokvie, zelonie, olivkove a iné. Jlavnou úlohu týchto vojsk je byť tzv. "hrotom útoku" vojsk, prípadne slúžia ako rozviedka.

2. KGB/FSB (Federalnaja služba bezopasnosti) A už sme pri tradičnom ruskom utajovaní. O týchto jednotkách sa vie pomenej. O členoch sa vie, len buď mŕtvych alebo vyslúžilých. Známe sú tri hlavné jednotky Grupa "A" (ALFA) Určením jednotky je ochrana prezidenta a dôležitých osôb, prípadne boj s terorizmom na územi štátu. Grupa "V" (VYMPEL) Určením jednotky je boj s terorizmom a plnenie diverzných a sabotážnych úloh v týle nepriateľa a iné. Alfa a Vympel, ich najznamejšiou akciou bol zásah v beslanskej škole kde zahynulo 10 príslúšníkov Grupy "A" a "V" pri pokuse vyniesť deti zo školy, pričom ich teroristi strieľali do chrbtov. Uvažuje sa o možnej existencii Grupy "B" (BETA) Táto jednotka má to isé určenie čo alfa akurát pôsobí za hranicami štátu. Za čias ZSSR boli známe ešte dve "specgrupy" Kaskad a Zenit. o ich existencii nie sú bližššie podrobnosti.

3. GRU (Glavnoe razvedateľnoe upravlenie) O tejto jednotke sa vie najmenej. Ich hlavnou úlohou je sú sabotáže v týle nepriateľa, výzvedne úlohy a ničenie konkretných cieľov alebo osôb. Príslušníci GRU sa vyznamenali hlavne v Čečne, kde sa maskovali ako obyčajné zásobovacie, motostrelecké prípadne výsadkové jednotky. Bežná verejnosť ich považuje za VDV (Vozdušno desantnaje vojska). Pre ich celkovú podobu s jednotkami paragánov. Nosia modré barety a majú aj podobnú vlajku jednotky. Hoci Specnaz GRU nikdy k VDV nepatrili, mali istý čas rovnaké velenie, inokedy velenie VDV spadalo pod GRU a dialo sa to aj opačne. Ich poznavacím znákom je netopier tzv. Ľetučaja myš.
там где мы, там победа!

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Specnaz
« Odpověď #8 kdy: Duben 04, 2012, 01:47:02 »
To jo, hlavně v Čečně se tito hoši vyznamenali, hlavně svým chováním k ostatním vlastním vojákům základní služby.. Nechci být sprostý, ale mnohý příslušník Waffen SS by se červenal, kdyby je viděl v akci.. Bezcennost lidského života, Rusům vlastní je u nich vyvinuta k dokonalosti..

Rudoarmejec7

 • Rudá armáda - RKKA
 • мл. Сержант - Mladšij seržant
 • Příspěvků: 55
Re: Specnaz
« Odpověď #9 kdy: Duben 04, 2012, 02:51:15 »
To jo, hlavně v Čečně se tito hoši vyznamenali, hlavně svým chováním k ostatním vlastním vojákům základní služby.. Nechci být sprostý, ale mnohý příslušník Waffen SS by se červenal, kdyby je viděl v akci.. Bezcennost lidského života, Rusům vlastní je u nich vyvinuta k dokonalosti..

Odkiaľ mate prosím tieto zavádzajúce informácie??? Práve specnazovci v Čečne zachraňovali vlastných vojakov z obkľúčenia a boli vždy na pomoci bojovým druhom tak ako aj civilom.
там где мы, там победа!

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Specnaz
« Odpověď #10 kdy: Duben 04, 2012, 09:38:28 »
A odkud máš tyhle informace Ty? Já jsem si četl mimo jiné knihu od Hasan Bajeva Přísaha a  články od novináře Štětiny a Procházkové. Ruské zdroje něčtu, protože lež je jejich národní vlastnost. A ty občany, kteří jsou jiného ražení, a jsou to novináři, klidně zlikvidují, protože je jim to fuk.. Ruská armáda včetně Specnaz a jejich ůroveň je pěkně vidět na zabití, umučení vlastních vojáků v mírových podmínkách , a to šikanováním a jinými excesy spolubojovníků včetně ožralých důstojnických prasat v jejich řadách. A čím tvrdší jednotka, tím větší problém. Jejich propagační filmy jsou ůžasné, jejich výkony také, ale je to jen mašinerie, patrně výkonná, ale prostě ruská. 

Tony eM

 • Administrátor
 • Příspěvků: 1751
 • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 30. června 2009
Re: Specnaz
« Odpověď #11 kdy: Duben 05, 2012, 09:58:06 »
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!