Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
1 (2%)
20% - 40%
0 (0%)
40% - 55%
1 (2%)
55% - 70%
4 (7.8%)
70% - 90%
5 (9.8%)
90% - 100%
40 (78.4%)

Celkem hlasů: 13

Autor Téma: Pád Třetí říše  (Přečteno 31607 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Pád třetí říše
« Odpověď #30 kdy: Listopad 29, 2006, 11:32:10 »
Citace: "clausewitz"
Tak jáá vím, je mi to jasný, já jsem to psal v době kdy jsem prd věděl a myslel jsem že všichni u SS byli náckové, to ale neřeš.

Co to je? Myslíš slovem "nácek" člena politické strany NSDAP? Nikoho jiného si pod pojmem "nácek" představit nemůžeš. SS je ozbrojená složka strany, nemůžeš to směšovat. Je to jako se vztahem KSČ jako politické strany a Lidových milicí jako jejich ozbrojené pěsti. Je předpoklad, že většina lidí v milicích byla i ve straně, ale ne úplně všichni. Ty ale, myslím, pod slovem "nácek" vidíš hanlivé označení někoho, který propadl nacistické ideologii, což by měli být všichni ti, kteří v r. 1933 volili NSDAP. Nemůžeš ale používat SS jako oficiální označení a "nácek" jen jako hanlivé, protože nevíš, kdo je potom "nácek."

K válečným zločinům Waffen SS : je to složitější. Např. divize Wiking neměla skoro žádné. Das Reich "ujela" u Oradouru, ale nemyslím si, že by její příslušníci byli nějací extra váleční zločinci. Složitější je to u Totenkopf, protože její příslušníci střídali službu na frontě se službou v koncentračních táborech, což na nich samozřejmě stopy zanechalo.

Ale aniž bych chtěl obhajovat Waffen SS, nejhorší zvěrstva dělali příslušníci jejích "divizí,"  složení z Chorvatů, Ukrajinců, Bělorusů atd. Nejsou to divize, schopné nasazení v boji, používaly se hlavně proti partyzánům a zde páchaly skutečná zvěrstva.

Plus všechny ty "Einsatzpolizeitruppen" a podobně, příslušníci SD a podobných druhosledových jednotek, páchajících neskutečné hnusy. Ti se ale na frontu nikdy nedostali, kdyby ano, shořeli by jak papír.  

Problém je, že válečné zločiny dělali všichni. Např. dnes je vválečným zločinem útočit na místa s akumulovanými silami, např. přehrady - co Dambusters?, na otevřená nebráněná města, nemocnice atd., převlékat se do cizích uniforem atd.

Jinak v téhle debatě se jedná spíš o zločiny proti lidskosti. Myslím, že na východní frontě je páchaly obě strany, Němci zejména, a to vůči civilnímu obyvatelstvu. Rusové jim to pak vraceli v 1944-5 na německých územích. Pokud se nemýlím, severním Pruskem šla armáda maršála Rokossovského, složená takřka výhradně z propuštěných kriminálníků. Podle toho to vypadalo.

Pokud jde o zločiny proti vojákům, tedy postřílení zajatců atd., myslím, že občas se toho dopustily všechny válčící strany. Kromě bojů v Africe, tam k ničemu takovému nedocházelo.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Pád třetí říše
« Odpověď #31 kdy: Listopad 29, 2006, 12:30:53 »
Já se taky nechci zastávat Waffen SS, ale je pravda, že se nedají srovnávat prvosledové a druhosledové jednotky!

Takzvané dobrovolnické divize Waffen SS páchaly strašná zvěrstva na obyvatelstvu (represálie) za údajnou pomoc partyzánům!

Také nevím, jak moc šlo o ideologii Waffen SS, když nabýrali do svých řad "podlidi"!

Toto je podle mě velice citlivé téma o kterém se budou pořád vést spory!

Nějaký německý generál ( bohužel si nevzpomenu na jméno ) prohlásil, že když prohrají válku, tak je všechny hodí do jednoho pytle!

K válce v Africe: o ní se opravdu říkalo, že to byla "čístá válka" v pravém slova smyslu!
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Pád třetí říše
« Odpověď #32 kdy: Listopad 29, 2006, 07:48:27 »
Ten někdo sem byl já, myslím, že sme se báječně doplnily.

Bambi, myslím, že všichni víme, kdo je na tvé, snad sis ho vybral kvůli jeho úspěchům, a ne kvůli úspěchům těch, co nosili jeho znak.
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Pád třetí říše
« Odpověď #33 kdy: Listopad 29, 2006, 08:19:00 »
Jisteze to byly normalni bojove jednotky (tedy ty co skutecne bojovaly), ale popravde i tyto jednotky pachaly zlociny a k zajatcum se nejak pekne taky nechovaly. Ja nechci rikat, ze ostatni staty byly svaty, ale SS toho maji na konte opravdu hodne. Takze se ani nedivim, ze Waffen SS byla odsouzena jako celek.

Nicmene Rusove to byla podobna pakaz. Nejvic na nich nesnasim, ze se tvari jako osvoboditele a pak delaj skoro to same. Nemci aspon nerikali, ze budou s civilistama zachazet mirne (zvlast ruske obyvatelstvo) zatimco Ruska osvobozenecka armada se tvari jako svatousek a pak znasilnuje, zabiji a buh vi co jeste.

von Kageneck
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

marty

• Wehrmacht
Pád třetí říše
« Odpověď #34 kdy: Listopad 29, 2006, 09:13:19 »
S rusama to bylo trochu složitější, ke konci války to teprve začínalo a teprve v 50. letech se to rozjelo, ale to sme na politické úrovni diktaturi a tiranii, to sem netahejme.

Že toho mají Waffen-SS na kontě nejvíc? To si myslíš? Tak to je právě výsledek té poválečné propagandy, to si právě myslí většina lidí.
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Pád třetí říše
« Odpověď #35 kdy: Listopad 30, 2006, 02:25:08 »
Tak s těma "osvoboditelama" souhlasím, ale pár věcí k Němcům.

Stávalo se často že ve vesnicích (nejvíc asi na ukrajině) vítávali Namce jako osvoboditele, než zjistili že nejsou o nic lepší než komanči.  

Citace
Nemci aspon nerikali, ze budou s civilistama zachazet mirne

Ne? Cituji z války v obrazech:  

Lid se měl dozvědět,jak jejich stateční hoši,postupují vřed.Na filmových záběrech které byli pod dohledem,neuvidíte žádné masakry,kterých se fašisté dopustili.Nejvíc mě zarazilo,když jsem shlednul celý dokument SS Leibstandarte Adolf Hitler.Tito hoši,jsou na filmu zachyceni jako opravdový přátelé,v rusku rozdavají ženám chléb,no při prvním pohledu musel divák získat absolutní pocit,jací hoši slouží v této jednotce.Skutečnost ale byla jiná.SS Leibstandarte byly opravdový nenasytní zabijaci,kteří stříleli na vše co se pohnulo.

Nebudem tady Leibstandarte rozebírat, ale taky se tvářili jako svatoušci.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

marty

• Wehrmacht
Pád třetí říše
« Odpověď #36 kdy: Listopad 30, 2006, 05:28:46 »
Teď nevim co je přehnanější, jestli ta věto o svatoušcích, nebo ta věta o ''nenasytní zabijaci,kteří stříleli na vše co se pohnulo''  :?

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Pád třetí říše
« Odpověď #37 kdy: Listopad 30, 2006, 06:53:42 »
Omg. Tak za prve tohle je podle me docela spatne napsany a za druhy to byla propaganda pro Nemce. Ti z casti meli uverit, ze jsou Nemci vitani. Ale pak si vsimni, ze Hitler vydal rozkazy k poprvavam zajatcu zatimco by se dalo rict, ze Rusove to delali hlavne z vlastniho nasrani. Nemci jednalo z hora, Rusove predevsim sami od sebe.( tim nechci rict, ze kazda poprava vykonana Nemci byla z vudcova rozkazu- spis naopak, jde spis o to, ze to Hitlerovi starosti nedelalo)

von Kageneck

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #38 kdy: Listopad 30, 2006, 08:07:57 »
no kdyz uz se diskuze o filmu strhla na valecne zlociny, tak taky pridam svoji troskou do mlyna: Jako gigantozni zlocin bylo kdyz spojenci mohli valku za pomoci Cerne kapely ukoncit mnohem driv, a nezemrely by dalsi miliony lidi, ale ne, proste museli si urvat co potrebovali...

Kageneck

• Administrátor
Pád třetí říše
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 01, 2006, 06:36:23 »
Cerna kapela? Ten pojem neznam. Az mi to vysvetlis tak treba budu moct zareagovat :lol:

von Kageneck

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Pád třetí říše
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 01, 2006, 06:54:22 »
Citace: "Kageneck"
Cerna kapela? Ten pojem neznam. Az mi to vysvetlis tak treba budu moct zareagovat :lol:

Špionážní organizace působící ve Švícarsku a dodávající velmi cenné informace o Německé armádě, jejích plánech apod.

Ale jsme dost Off topic.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Steiner

• Host
Pád třetí říše
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 31, 2006, 04:41:19 »
já teda nevim ale představitel Hermana Fegeleina mi moc podobnej nepřijde, možná tak tim účesem. Určitou podobnost bych u Mohnkeho viděl až na to že filmaři zapoměli že W. Mohnke přišel o nohu když bojoval na balkáně v r.1941. Ve filmu Mohnke běhá jak lasička a ještě nosí zraněného..........myslim že protézy nohou v tý době nic takovýho asi neumožnovaly :?

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Pád třetí říše
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 31, 2006, 05:34:08 »
tAK TENHLE FILM SÁM O DOBĚ JE KRAVINA, A S TOU PODOBNOSTÍ TOMU NASADILI KORUNU. Hitler tady vypadá jako kdyby mu bylo nejmíň 66, Göring má s tím hercem společnýho jen že je tlustej, Goebbels si neni vůbec podobnej, akorát Himmler ještě ujde. Jinak, Goebbelsovy děti nepozabíjela jejich matka, ale doktor, a Goebbels nezastřelil svou ženu a pak sebe, ve skutečnoosti spolkly spolkli kapsle.

Durch Krieg zum Sieg.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Pád třetí říše
« Odpověď #43 kdy: Leden 04, 2007, 12:13:12 »
Citace: "clausewitz"
tAK TENHLE FILM SÁM O DOBĚ JE KRAVINA, A S TOU PODOBNOSTÍ TOMU NASADILI KORUNU. Hitler tady vypadá jako kdyby mu bylo nejmíň 66, Göring má s tím hercem společnýho jen že je tlustej, Goebbels si neni vůbec podobnej, akorát Himmler ještě ujde. Jinak, Goebbelsovy děti nepozabíjela jejich matka, ale doktor, a Goebbels nezastřelil svou ženu a pak sebe, ve skutečnoosti spolkly spolkli kapsle.

No dovolil bych si částešně nesouhlasit. Asi si neuvědomuješ jak je obtížné sehnat herce. Podle většiny historických záznamů od lidí co se s Hitlerem ke konci setkávaly opravdu vypadal hodně sešle. Gobbels možná, v tom bych stebou souhlasil, Goring si myslím, že jakš takš by odpovídal. Navíc děti opravdu zabila jejich matka, jak přesně zahynuli Gebbels s manželkou si už nepamatuji takže nevím.

Citace: "steiner"
já teda nevim ale představitel Hermana Fegeleina mi moc podobnej nepřijde, možná tak tim účesem. Určitou podobnost bych u Mohnkeho viděl až na to že filmaři zapoměli že W. Mohnke přišel o nohu když bojoval na balkáně v r.1941. Ve filmu Mohnke běhá jak lasička a ještě nosí zraněného..........myslim že protézy nohou v tý době nic takovýho asi neumožnovaly

No Fegelein mi nepřipadá až tak daloko od pravdy, však můžete porovnat :

Jinak Wilhelm Mohnke je asi nejméně povedená postava ve vztahu ke skutečné osobě. Ve filmu mi připadá již od pohledu jako hrozný tvrďák, přitom ve skutečnosti vypadal až trochu "neškodně" :

Jinak ohledně jeho nohy, také jsem si toho všiml, asi holt filmaři neprošli jeho životopis. :wink:
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
Pád třetí říše
« Odpověď #44 kdy: Leden 04, 2007, 03:22:23 »
heh Petře, odkud máš že je zabila jejich matka?

S tím sehnáním herců budiž, ale Rusové v tom byly mnohem lepší. Sežeň si někde osvobození, třeba ke stažení ve filmech, a porovnej tu podobu s pádem.  

Citace
asi holt filmaři neprošli jeho životopis.

Asi si toho neprošli víc...

Durch Krieg zum Sieg.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.