Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
1 (2%)
20% - 40%
0 (0%)
40% - 55%
1 (2%)
55% - 70%
4 (7.8%)
70% - 90%
5 (9.8%)
90% - 100%
40 (78.4%)

Celkem hlasů: 13

Autor Téma: Pád Třetí říše  (Přečteno 31173 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád Třetí říše
« kdy: Červenec 17, 2006, 06:45:13 »
Pád Třetí říše

Německo Untergang, Der
Itálie Caduta - Gli ultimi giorni di Hitler, La (Itálie)

Válečný / Historický / Drama / Životopisný
Německo / Itálie / Rakousko, 2004, 156 min (Director's cut: 178 min)

Režie: Oliver Hirschbiegel
Předloha: Joachim Fest (kniha)
Scénář: Bernd Eichinger
Kamera: Rainer Klausmann
Hrají: Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Corinna Harfouch, Ulrich Matthes, Juliane Köhler, Heino Ferch, Christian Berkel, Matthias Habich, Thomas Kretschmann, Michael Mendl, André Hennicke, Ulrich Noethen, Justus von Dohnányi, Christian Redl, Götz Otto a další

Oficiální text:
20. července 1944 byl spáchán ve Vůdcově hlavním stanu "Vlčím doupěti" (Wolfsschanze), atentát na Hitlera. Z bezprostřední blízkosti zažila tuto událost jeho osobní sekretářka GERTRAUD "TRAUDL" JUNGE. Poprvé se tak otřásla půda pod nohama kdysi šemocného "Vůdce" a všichni z jeho bezprostředního okolí poprvé pocítili šok. O devět měsíců později se Hitler přesunul do svého prostorného systému bunkrů na území Nového říšského kancléřství v Berlíně. Rudá armáda v téže době přistoupila k jeho totálnímu obklíčení. 20. dubna slaví Hitler 56. narozeniny v kruhu svých věrných spolupracovníků a svého štábu. EVA BRAUNOVÁ už s ním také několik dní žije v bunkru. HIMMLER, GOERING a stranické špičky se odsunuly do bezpečnějších částí Německa, zatímco HITLER nechce v žádném případě opustit své hlavní město.

29. dubna Rudá armáda obklíčila vládní čtvrť a odřízla ji od ostatního území Berlína, v jehož ulicích se bojuje o každý dům. Během této noci diktuje Hitler sekretářce Traudl Jungové svou poslední vůli a žení se s Evou Braunovou. Svatebními svědky jsou Goebbels a Borman. 30. dubna zahájila ruská armáda boj o Říšský sněm (Reichstag). Hitler se rozhodl spáchat sebevraždu. Společně s Evou Braunovou se otrávili a jejich mrtvoly byly spáleny na zahradě říšského kancléřství. O den později otrávila Magda Goebbelsová ve spánku svých šest dětí. Pak odešli Magda a Joseph Goebbelsovi do zahrady a zastřelili se. I jejich mrtvoly byly spáleny. Přestože generál Weindling vydal rozkaz ke kapitulaci, v ulicích se bojuje dál.

Film PÁD TŘETÍ ŘÍŠE vznikl na základě knihy osobní sekretářky Adolfa Hitlera Traudl Jungové "Bis zur letzten Stunde". Strhující herecký výkon Bruno Ganze v roli Hitlera, jen v samotném Německu přilákal do kin 6 milionů návštěvníků.

Vlastní názor:
Velice velmi se mi líbil film "Pád Třetí Říše" ("Untergang"), velmi poučný snímek, navíc, dle mého názoru, v mnoha směrech dokonale zpracovaný, podoba herců (jistě samozřejmě patřičně namaskovaných) se skutečnými aktéry mnohdy až neuvěřitelná. Ve filmu mě dost zaujala dvojice generálů pěchoty Wilhelma Burgdorfa a Hanse Krebse - až dosud jsem o nich vlastně nic nevěděl, a nevím dál. Na Wilhelma Burgdorfa jsem snad narazil jen v knize "Rommel Liška pouště" od Davida Irvinga. Byl to muž, kt. doručil Rommelovi ampuli s jedem pro jeho tzv. sebevraždu. Internet. vyhledávače jsou k této dvojici také poměrně skoupé, kdyby tedy snad někdo z vás narazil na něco zajímavého, sem s tím. Dík.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Re: Untergang/Burgdorf und Krebs
« Odpověď #1 kdy: Červenec 17, 2006, 06:56:34 »
Citace: "von Irgirg"
Velice velmi se mi líbil film "Pád Třetí Říše" ("Untergang"), velmi poučný snímek, navíc, dle mého názoru, v mnoha směrech dokonale zpracovaný, podoba herců (jistě samozřejmě patřičně namaskovaných) se skutečnými aktéry mnohdy až neuvěřitelná. Ve filmu mě dost zaujala dvojice generálů pěchoty Wilhelma Burgdorfa a Hanse Krebse - až dosud jsem o nich vlastně nic nevěděl, a nevím dál. Na Wilhelma Burgdorfa jsem snad narazil jen v knize "Rommel Liška pouště" od Davida Irvinga. Byl to muž, kt. doručil Rommelovi ampuli s jedem pro jeho tzv. sebevraždu. Internet. vyhledávače jsou k této dvojici také poměrně skoupé, kdyby tedy snad někdo z vás narazil na něco zajímavého, sem s tím. Dík.

souhlas, film spickove udelanej. Krebs?nechce se mi to ted hledat, ale nebyl to posledni nacelnik OKW?
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád třetí říše
« Odpověď #2 kdy: Červenec 17, 2006, 07:12:07 »
Určitě, byl.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Hans Krebs
« Odpověď #3 kdy: Červenec 17, 2006, 07:32:29 »
- v roce 1942 načelník štábu u 9.armády (Model), jako plukovník

- v roce 1944 během zhroucení východní fronty v důsledku ruské operace "Bagration"  byl náčelníkem štábu u Buscheho (stále 9.armády)

tohle sem tedka nasel v rychlosti v rejsříku v knize Spálená země od Paula Carella

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád třetí říše
« Odpověď #4 kdy: Červenec 17, 2006, 07:37:11 »
Děkuji za typ na knížku, zkusím v knihovně.

Peter

• Čestný moderator
Pád třetí říše
« Odpověď #5 kdy: Červenec 17, 2006, 07:40:52 »
Děkuji za typ na knížku, zkusím v knihovně.

Za málo, když máš o tom zájem, je to o historii německého tažení v SSSR, prvni díl Operace Barbarossa pojednává cca o období červen 1941 až k Stalingradu a druhá část Spálená země od Stalingradu po operaci Bagration, ale o Krebsovy tam uz nic víc není

Thornwald

• Host
Pád třetí říše
« Odpověď #6 kdy: Červenec 18, 2006, 08:05:51 »
To jméno si nepamatuji že bych v těch knížkách četl,přeci jenom jsou docela rozsáhlé a vcelku i podrobné, ale vřele je doporučuji. Opravdu se m ivelice líbili.

Franz

• Host
Pád třetí říše
« Odpověď #7 kdy: Červenec 29, 2006, 11:36:29 »
Film to byl hodne realistycky spracovany... podoba hercu a skutecnych osob byla taky vyborna napr. pri vyberu predstavitele Himlera se trefili skoro dokonale. Taky atmosfera v Hitlerove bunkru byla vyborne zachycena. Jenom by se me libilo trochu vic bojovych scen z obsazovani Berlina hlavne operace tanku v ulicich :)

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád třetí říše
« Odpověď #8 kdy: Červenec 31, 2006, 10:42:23 »
Ta podobnost byla někdy až děsivá, kromě Himmlera byl z této "party" dokonale zpodobněný i např. SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS Hermann Otto Fegelein nebo SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS Wilhelm Mohnke, ačkoli ten prý měl ve skutečnosti dřevěnou nohu, a těžko tak mohl pobíhat s raněným na zádech jako ve filmu. Nevím. No, a Albert Speer to snad hrál sám. Nejslabší mi přišel dr. Joseph Goebbels. Na jiném místě diskuse zmiňuji knihu "Konec Třetí říše" od maršála V.I. Čujkova. Ten v ní zrovna velmi kritizuje chybnou techniku nasazení tanků pro boj ve městě při osvobozování Berlína. Hodně zajímavé čtení.

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád třetí říše
« Odpověď #9 kdy: Červenec 31, 2006, 11:21:30 »
Gen. Krebs mluví ve filmu velmi dobře rusky. Opravdu rusky uměl, zjistil jsem, že až do května 1941 zastupoval v Moskvě vojenského přidělence, pak byl náčelníkem štábu armádní skupiny na východě. Odtud tedy jeho znalost.

Franz

• Host
Pád třetí říše
« Odpověď #10 kdy: Červenec 31, 2006, 11:25:13 »
... Na jiném místě diskuse zmiňuji knihu "Konec Třetí říše" od maršála V.I. Čujkova. Ten v ní zrovna velmi kritizuje chybnou techniku nasazení tanků pro boj ve městě při osvobozování Berlína. Hodně zajímavé čtení.

JJ tanky jsou ve meste zranitelne rusove jich v Berline ztratili urcite hodne...

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád třetí říše
« Odpověď #11 kdy: Červenec 31, 2006, 11:41:25 »
Sám Čujkov často zmiňuje, jak se velmi obaváli Panzerfaustu. Ta zranitelnost pak v podobných bojích musela být asi opravdu velká.

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád třetí říše
« Odpověď #12 kdy: Srpen 03, 2006, 04:48:08 »

Hermann Otto Fegelein

Wilhelm Mohnke

Dva mnou zmiňovaní. Mně se ta podoba s herci zdá opravdu téměř dokonalá.

Franz

• Host
Pád třetí říše
« Odpověď #13 kdy: Srpen 10, 2006, 11:04:11 »

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
Pád třetí říše
« Odpověď #14 kdy: Srpen 14, 2006, 11:35:23 »
Díval jsem se na to srovnání. Hodně zajímavé, výborně udělané! Děkuji za odkaz!