Autor Téma: Jaká podložka?  (Přečteno 9329 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

RMartin

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007
Jaká podložka?
« kdy: Březen 04, 2007, 08:29:38 »
Zajímalo by mě jáký dluh materialu používáte na podklad dioramy. Já to dělám tak zě si najdu nějákou krabici přibližně na rozměry dioramy dovnitř dám polistyrem ktetej zaliju sádrou. Po zaschnutí odstraním krabici, zabrousím boky a oblepím je ozdobnou dřevěnou lištou.

Slyšel jsem že někdo používá prostě kus drěva, ale mě příde že dřevo se nedá něják moc modelovat, zato sádra ano tak nevím, napište svůj názor a hl. co používáte jako podložku! :lol:

Uživatelská skupina Finsko, přidej se k nám a slož přísahu.
http://panzernet.net/php/index.php?topic=2074.msg52243#msg52243

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Re: Jaká podložka?
« Odpověď #1 kdy: Březen 04, 2007, 08:31:49 »
no zatim sem zadnou dioramu nedelal ale zkousel sem odlit ze sadry a myslim ze to bude dobrej styl, ted se chystam neco dat pod fkousa tak uvidime...ale slysel sem a i videl ze se vyrabeji specialni podlozky z uuz udelanym povrchem...uz staci jenom nabarvit....for example: eduard neco takovyho vyrabi

RMartin

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
Jaká podložka?
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2007, 08:34:12 »
No je to sice dobrý když je to udělaný, ale není to ono, přece jen když si to uděláš sám tam máš z toho radost a můžeš se s tím aspoń pochlubit, ne? 8)

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Jaká podložka?
« Odpověď #3 kdy: Březen 04, 2007, 08:39:55 »
no nevim....ta moje nebyla moc k chlubeni..uvidim jak dopadne ta pod toho fokousa

nevite nekdo jak se tam ma dat to zrcatko aby byl videt spodek??...to ho mam zalit do te sadry?

Floyd

• Host
Jaká podložka?
« Odpověď #4 kdy: Březen 04, 2007, 08:41:42 »
No já to dělám celkem jednoduše.Uříznu si kus dřeva, na to dám polystyrén, ten si vytvaruju horýk nožem, a po tě zatmelim, obrousim, a je to.A Martine sádra se teda tvarovat moc nedá, je taková vodoová, ale tmel to je jak máslo, jen roztíraš..

RMartin

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
Jaká podložka?
« Odpověď #5 kdy: Březen 04, 2007, 08:43:35 »
No tak to nech trošku ztvrdnoutdo měkka hoď  tam nějáký dřevo (cokoli) stejnýho rozměru jako to zrcátko až to zaschne tak odělej to dřevo a přilep tam místo toho to zrcátko :idea: , v čem je problém?

RMartin

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
Jaká podložka?
« Odpověď #6 kdy: Březen 04, 2007, 08:46:47 »
Citace: "Floyd"
A Martine sádra se teda tvarovat moc nedá, je taková vodoová, ale tmel to je jak máslo, jen roztíraš.

Já mluvil v poměru dřevo ku sádra, ne sadra ku tmel!  Samozdřejmě že nejlepší je tmej,ale je trosu  drašší než sádra.

Floyd

• Host
Jaká podložka?
« Odpověď #7 kdy: Březen 05, 2007, 06:58:16 »
Citace: "RMartin"
Citace: "Floyd"
A Martine sádra se teda tvarovat moc nedá, je taková vodoová, ale tmel to je jak máslo, jen roztíraš.

Já mluvil v poměru dřevo ku sádra, ne sadra ku tmel!  Samozdřejmě že nejlepší je tmej,ale je trosu  drašší než sádra.

Ano moc ne, jsou docela levný temlay, i sádry..

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Jaká podložka?
« Odpověď #8 kdy: Březen 05, 2007, 09:40:48 »
no já nevim jaky temlay (asi tmel) myslis..modelarskej je trosku drazsi, ale zas ten na utesnení oken bude asi levnej a taky se používa. ale je zas nerovná plocha, je hrbolatá a musela by se ořezávat nažhaveným odlamovacím nožem

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Jaká podložka?
« Odpověď #9 kdy: Březen 05, 2007, 03:02:48 »
No kdysi sem z OBI ukrad jednu desku... ani nevim co to je, něco mezi překližkou, dřevotřískou a tvrzenou deskou... má to asi 5mm tloušťku a pevný je to jak sviň.. no na to hodim polystyren... nebo něco jinýho, podle požadovaného tvaru plochy, pak tmely (namíchám si několik druhů no a pak už j e to do jinýho topicu...

Narychlo jsem vyfotil dioráma ne kterym zrovna dělám... je to fakt jen tmel, podložka a polystyren.. snad to bude dobře vidět...

http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=179276&Action=Max

P.S. musím dodat, že jak na to koukám, ta fotka dost zkresluje tvary...
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Floyd

• Host
Jaká podložka?
« Odpověď #10 kdy: Březen 05, 2007, 07:30:26 »
Jo letadýlko v m......!!A sakra radši bych neměl moc vyřvávat, bude snad překvapení...ALe jo mně se ta placka líbí, až bude dodělaná to bude super....

6(sic)

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 25. září 2008
Jaká podložka?
« Odpověď #11 kdy: Září 25, 2007, 09:23:42 »
floyd, sadra sa da vyborne modelovat len ju musis mat hustu, pockat kym trosku stvrdne. a da sa aj super opracovavat. martine-ja podlozky robim zo sadry na ktore potom nanasam konkretny povrch, bud hlinu alebo piesok ci sneh. ale sak to uz vies ze tak robim

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Jaká podložka?
« Odpověď #12 kdy: Září 25, 2007, 09:28:14 »
Citace: "6(sic)"
floyd, sadra sa da vyborne modelovat len ju musis mat hustu, pockat kym trosku stvrdne. a da sa aj super opracovavat. martine-ja podlozky robim zo sadry na ktore potom nanasam konkretny povrch, bud hlinu alebo piesok ci sneh. ale sak to uz vies ze tak robim

Neměl bys fotky některých svých modelů? (diorám)
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

6(sic)

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 25. září 2008
Jaká podložka?
« Odpověď #13 kdy: Září 25, 2007, 09:33:56 »
no mam jednu rozpracovanu dioramu, v ktorej je sadra este nenamalovana. ale najdem aj jednu so snehom. ale tiez este nedokoncena. moze byt?

tuto. este nenamalovani a nevytmeleni vojaci....

http://i183.photobucket.com/albums/x3/And4kondA/DSC02146.jpg

a tuto.... ta sadrova podlozka

volks

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. ledna 2009
Jaká podložka?
« Odpověď #14 kdy: Říjen 06, 2007, 05:31:41 »
hej sic uz si dodelal ty vojcly bych strasne rad videl :wink: