Autor Téma: Vaše kresby  (Přečteno 43034 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

bubák

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #60 kdy: Květen 12, 2007, 01:35:43 »
todle jsem dělal jak sem se zbudil. takže od 11 asi do 1145.

Rastislaus

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #61 kdy: Květen 12, 2007, 01:37:50 »
Citace: "bubák"
todle jsem dělal jak sem se zbudil. takže od 11 asi do 1145.

Podľa nejakej predlohy, alebo len tak z hlavy ?

bubák

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #62 kdy: Květen 12, 2007, 01:42:02 »
podle modelu. z hlavi si vzpomenu leda na tvar tanku, ale tvar poklopů vám z hlavy nevimyslim. a neberte si ze mě příklad, chodím na podnikatelku obor počítačová grafika, obalová technika, takže jsem rychlý ve všem

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Vaše kresby
« Odpověď #63 kdy: Květen 12, 2007, 01:45:03 »
Pěkné, za tak krátký čas... ...super!

Nemůžu si pomoct, ale tvůj styl mi připomíná tenhle obrázek: http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=172879&Action=Max

Nevím kdo to kreslil, ale asi nějaký německý voják. Osobně se mi tenhle styl strašně líbí, takže osobně bych doporučil nechat se tím inspirovat.

( kdyžtak ti pošlu další)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

bubák

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #64 kdy: Květen 12, 2007, 01:50:27 »
v tom případě:

http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=186080&Action=Max

ale moc se omlouvám. s vodovkama nekamarádím

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Vaše kresby
« Odpověď #65 kdy: Květen 12, 2007, 01:55:56 »
:o   :)  Dobré, působivé.

Jenom doporučím víc sjednotit barvy ( jednotný nádech, u toho Tigera je to taková sépiová...)

a trochu detailněj...   ale jinak moc dobré.

At neřekneš že jenom teoretizuju a plácám, tak sem to myslel takhle nějak.

:twisted:
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

bubák

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #66 kdy: Květen 12, 2007, 08:01:24 »
u tigra je sépiová protože sem měl rosvícenou lampičku.

a neska snad poslední.

http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=186095&Action=Max

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
Vaše kresby
« Odpověď #67 kdy: Květen 13, 2007, 09:13:10 »
u tigra je sépiová protože sem měl rosvícenou lampičku.

a neska snad poslední.

http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=186095&Action=Max

Až na pár detailů pěkné, ale pánové, zkuste taky trochu tu perspektivu. Udělejte to tak, že si v půli stránky udělejte rovnou čáru napříč. Na ní si vytyčte dva body, každý na jiném konci. A pak všechny vodorovné hrany svádějte do nich, podle polarizace.

bubák

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #68 kdy: Květen 13, 2007, 11:39:18 »
to je pěkná blbost. ty body musej bejt daleko za tim papírem jinak se to bude strašně sbíhat

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
Vaše kresby
« Odpověď #69 kdy: Květen 13, 2007, 12:34:23 »
to je pěkná blbost. ty body musej bejt daleko za tim papírem jinak se to bude strašně sbíhat

Nee, to se v reálu počítá a vězte, že se na papír vejdou. Záleží na tom, jak daleko je pozorovatel a kde si zvolíte průmětnu. Nechápu, proč uvádíte pěkná blbost- v tom případě jsou architekti vesměs blbci, protože takovéto promítání se jak při architektonických pohledech, tak při běžných skycách formátu A4, používá. To, že se vám to zdá přehnané, je způsobeno tím, že na to vaše oko není zvyklé.

bubák

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #70 kdy: Květen 13, 2007, 01:01:19 »
jenže tank a barák je něco jinýho

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
Vaše kresby
« Odpověď #71 kdy: Květen 13, 2007, 01:22:53 »
Ne, je to těleso v prostoru, je to úplně to samé. Platí pro to stejná optická pravidla, tedy prostorové zkreslení.

bubák

• Host
Vaše kresby
« Odpověď #72 kdy: Květen 13, 2007, 02:05:59 »
liší se velikostí.  u mrakodrapu umělá perspektiva nevypadá tak hrozně jako u tanku. a taky záleží na velikosti toho papíru. na A5 sotva dostanete oba úběžné body aby to nevypadalo hrozně

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
Vaše kresby
« Odpověď #73 kdy: Květen 13, 2007, 04:31:37 »
liší se velikostí.  u mrakodrapu umělá perspektiva nevypadá tak hrozně jako u tanku. a taky záleží na velikosti toho papíru. na A5 sotva dostanete oba úběžné body aby to nevypadalo hrozně

Ne, asi neumíte číst, podívejte se o pár řádek výše- záleží na bodě pozorovatele a na vzdálenosti průmětny, na A5 se vám kupříkladu vejde Panther, který je naprosto čitelný.

Z vašich kreseb, ve kterých nepoužíváte perspektivu, vychází akorát komický nádech. Pokud budete dále trvat na svém, budu muset zajet do Říčan pro svou starou učebnici ODK (kterou jsem s kamarádkou vyměnil za zelená rajčata na Chatný- hrozně rád vařim), najdu vám přesně stanovený odborný popis přenášení pudorysné průmětny na vertikální osu v prostoru XY na grafický odpočet délky Z, tj. nárys, pak přezné určení přímky kolmé na průmětnu pozorovacím bodem O, tedy Z. Vše by mě to ale stálo mnoho času a peněz.

Jest škoda, že nikdo s vyjímkou stavařů a geodetů nemá na středních školách pořádnou deskrypci a odborné kreslení. Strojaři a umělci kulhají pozadu, gymnasialisté a elektrotechnici nemají páru, o co vlastně jde, ti z obchodek a podobných ústavů můžou rovnou skočit z okna.

rase

• Lieutenant-colonel
Vaše kresby
« Odpověď #74 kdy: Květen 13, 2007, 05:09:31 »
Citace
Strojaři a umělci kulhají pozadu,

Tak pozor, já se v tom taky trochu vyznám...  čtyři roky Konstrukcí a technického kreslení