Autor Téma: Tokarev TT-30/33  (Přečteno 21358 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Tokarev TT-30/33
« Odpověď #15 kdy: Únor 24, 2015, 08:16:28 »
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #16 kdy: Březen 30, 2015, 06:06:27 »
Snad má otázka bude ve správném vlákně:
, jde zjistit podle výrobního čísla alespoň přibližné datum výroby? Rok je jasný, ale stačí mi jen měsíc, na dni nebazíruji.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #17 kdy: Duben 28, 2015, 04:58:55 »
Tak zvané námořnické pouzdro pro TT33

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 19, 2015, 06:15:31 »
Včera mi došlo z jistého eobchodu pouzdro na tokareva. Když jsem je viděl, chtělo se mi pomalu brečet. Totálně ztvrdlé (nešla do poutek zasunout ani čistící tyčka), stopy plísně. Ale stačilo ani ne 24 hodin a vypadá k světu.

Co říkáte? :)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #19 kdy: Květen 03, 2016, 02:24:41 »
Pokud je zde nějaký znalec: proč některé zásobníky mají na dně takové to očko a jiné ne? Tedy jedná se o zásobníky původní sovětské výroby, když jsem si loni kupoval své TT33 tak jsem si vybíral z více kusů, vše ten klasický dovoz  ruských NZ  TT-C, a některé to očko měly, jiné ne. A nějak mi nebere rozum, že by Rusové kupovali zásobníky z jiných zemí číslovali je a prodávali jako originály.
A druhá otázka. jak je to s laufem, mají TT33 tvrdochrom?

superb

• ČSR
  • Četař
  • Za hrdost se platí samotou.
« Odpověď #20 kdy: Červen 29, 2016, 09:15:11 »
Pokud je zde nějaký znalec: proč některé zásobníky mají na dně takové to očko a jiné ne? Tedy jedná se o zásobníky původní sovětské výroby, když jsem si loni kupoval své TT33 tak jsem si vybíral z více kusů, vše ten klasický dovoz  ruských NZ  TT-C, a některé to očko měly, jiné ne. A nějak mi nebere rozum, že by Rusové kupovali zásobníky z jiných zemí číslovali je a prodávali jako originály.
A druhá otázka. jak je to s laufem, mají TT33 tvrdochrom?

já bych řekl, že tvrdochorm byl až v číslovaných kusech těsně po válce pro důstojníky, či vojáky z povolání, tzv.pochromování......očka byly zřejmě na lanko, nebo špagátek, aby gumák posilněný vodkou, pi neztratil, nebo mu v podzemce nebyla otočena.
Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten kdo má jen malý cíl.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #21 kdy: Červen 30, 2016, 02:57:43 »
Na pojistnou šňůru (či řemínek) slouží oško přímo na rukojeti pistole. Když se podíváš na mmou vložený poslední obrázek, uvidíš tam jak je to uchyceno karabinkou.

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #22 kdy: Říjen 17, 2016, 05:57:35 »
Na pojistnou šňůru (či řemínek) slouží oško přímo na rukojeti pistole. Když se podíváš na mmou vložený poslední obrázek, uvidíš tam jak je to uchyceno karabinkou.
foto úsměvné, leč špatně vysvětlené, karabinka na tvé foto je zřejmě zacvaklá na pi tt jen tak(zcela nesmyslně, nedovedu si v praxi představit funkčnost tohohle nápadu, je to prostě jen foto) pááč je od dohody, tedy přímo na dohodě, k účelu na který ses původně ptal zcela jistě nesloužící, to očko je tam skutečně na šňůru a slouží přesně k tomu co jsem minule níže napsal. Spíš ten kdo to pro focení takhle narafičil, s úsměvem počítal s tím, že to budou jednou nějací vzdělanci pitvat.

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #23 kdy: Říjen 17, 2016, 06:00:57 »
pro upřesnění..(rýpaly)myšleno bylo očko na opasku, nicméně byl tím myšlen opasek i s dohodou, každopádně závěsný systém jako celek, viz karabinka.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #24 kdy: Říjen 18, 2016, 01:26:56 »
Na pojistnou šňůru (či řemínek) slouží očko přímo na rukojeti pistole. Když se podíváš na mnou vložený poslední obrázek, uvidíš tam jak je to uchyceno karabinkou.
foto úsměvné, leč špatně vysvětlené, karabinka na tvé foto je zřejmě zacvaklá na pi tt jen tak(zcela nesmyslně, nedovedu si v praxi představit funkčnost tohohle nápadu, je to prostě jen foto) pááč je od dohody, tedy přímo na dohodě, k účelu na který ses původně ptal zcela jistě nesloužící, to očko je tam skutečně na šňůru a slouží přesně k tomu co jsem minule níže napsal. Spíš ten kdo to pro focení takhle narafičil, s úsměvem počítal s tím, že to budou jednou nějací vzdělanci pitvat.
pro upřesnění..(rýpaly)myšleno bylo očko na opasku, nicméně byl tím myšlen opasek i s dohodou, každopádně závěsný systém jako celek, viz karabinka.
Patrně máš víc teoretické znalosti než praxi. Standardní šňůra na pistoli (např. vz.52) byla klasická šňůra s karabinkou na jednom konci a smyčkou na konci druhém. Karabinka se zacvakla do očka na rukojeti a smyčka se navlékla na opasek (ne do žádného očka).
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #25 kdy: Říjen 19, 2016, 05:25:54 »
Na pojistnou šňůru (či řemínek) slouží očko přímo na rukojeti pistole. Když se podíváš na mnou vložený poslední obrázek, uvidíš tam jak je to uchyceno karabinkou.
Patrně máš víc teoretické znalosti než praxi. Standardní šňůra na pistoli (např. vz.52) byla klasická šňůra s karabinkou na jednom konci a smyčkou na konci druhém. Karabinka se zacvakla do očka na rukojeti a smyčka se navlékla na opasek (ne do žádného očka).

no s tou teorií bych pomlčel,( mám rád lidi co neznají druhého ale ihned ho zařadí do šuplete), nicméně hned první nepochopil,...............podívej se na tu fotku pořádně, je karabinka přímo v opasku a pi, šňůra nikde/také jsem nepsal nic o tom že v očku rukojeti nemá být karabinka/ myslel jsem že je to vysvětleno dostatečně, jak vidím další expert se ozval, nicméně sám sis to vysvětlil ve své poslední větě, jinak fakt pani odpověď hodná mistra.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #26 kdy: Říjen 19, 2016, 08:44:23 »
no s tou teorií bych pomlčel,( mám rád lidi co neznají druhého ale ihned ho zařadí do šuplete), nicméně hned první nepochopil,...............podívej se na tu fotku pořádně, je karabinka přímo v opasku a pi, šňůra nikde/také jsem nepsal nic o tom že v očku rukojeti nemá být karabinka/ myslel jsem že je to vysvětleno dostatečně, jak vidím další expert se ozval, nicméně sám sis to vysvětlil ve své poslední větě, jinak fakt pani odpověď hodná mistra.
Podívej se, v žádném případě jsem Tě nechtěl nijak urazit, mám za to že, někteří jsou více teoretici a druzí zase mají praxi. Já sice uváděl pouze příklad s pistolí vz.52, ale myslím, že takto byly jištěny i další typy pistolí. Já nejen jmenovanou pistoli tahal víc jak 20 let.
A promiň, upravil jsem Ti v příspěvku citaci, nebylo znát čí je která citace.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #27 kdy: Říjen 19, 2016, 10:28:00 »
Takže, na níže vložené fotce je vidět jak očko na karabinku na rukojeti pistole, tak to očko u zásobníku. Onen pojistný řemínek je karabinkou přichycen k rukojeti a druhým koncem navlečen na opasku. Je dlouhý cca 1 m.
Takže fotka nejde vložit, proto přidávám odkaz na wikipedii.
https://cs.wikipedia.org/wiki/TT-33#/media/File:TT-33_2.JPG

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #28 kdy: Říjen 19, 2016, 10:58:41 »
Podívej se, v žádném případě jsem Tě nechtěl nijak urazit, mám za to že, někteří jsou více teoretici a druzí zase mají praxi. Já sice uváděl pouze příklad s pistolí vz.52, ale myslím, že takto byly jištěny i další typy pistolí. Já nejen jmenovanou pistoli tahal víc jak 20 let.
A promiň, upravil jsem Ti v příspěvku citaci, nebylo znát čí je která citace.
ale v pohodě, také nechci nikoho urazit, spíš došlo jen k nedorozumění, já sice 20 let pistoli nenosil, ale nějaký ten rok taky, byla s očkem, ale nikoli 52.

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #29 kdy: Říjen 19, 2016, 11:00:17 »
Takže, na níže vložené fotce je vidět jak očko na karabinku na rukojeti pistole, tak to očko u zásobníku. Onen pojistný řemínek je karabinkou přichycen k rukojeti a druhým koncem navlečen na opasku. Je dlouhý cca 1 m.
Takže fotka nejde vložit, proto přidávám odkaz na wikipedii.
https://cs.wikipedia.org/wiki/TT-33#/media/File:TT-33_2.JPG
jasný, popis dostatečný i vysvětlení, i když wikipedii nepokládám za důvěryhodný zdroj informací, myslím že tentokrát postačuje.