Autor Téma: M1 Garand ( USA )  (Přečteno 22689 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jamamoto_Jamato

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
Re: M1 Garand ( USA )
« Odpověď #30 kdy: Leden 03, 2013, 03:07:59 »
Je to skutočne dobrá zbraň. Hlavne v 2. svetovej vojne mali Američania výhodu nad ostatnými nepriateľmi, keďže ostatný mali naťahovacie pušky, a američania mali už poloautomatické. A tieto pušky boli %standartnou výzbrojov americkej armády.
Ale taky g41,g43 a svt 40 ved aj to su poloautomaty nie ?A podla mna je Gewehr lepsi ako garand aj v municii.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #31 kdy: Leden 03, 2013, 03:38:39 »
Je to skutočne dobrá zbraň. Hlavne v 2. svetovej vojne mali Američania výhodu nad ostatnými nepriateľmi, keďže ostatný mali naťahovacie pušky, a američania mali už poloautomatické. A tieto pušky boli %standartnou výzbrojov americkej armády.
Během 2. světové války byla standartní americkou zbraní opakovací puška Springfield 1903. Člověk nesmí moc věřit filmům.

http://zbrane4.blog.cz/1007/springfield-1903
http://www.zbranesveta.estranky.cz/clanky/puska-springfield-m-1903.html

Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #32 kdy: Leden 03, 2013, 04:40:11 »
To jste se asi zbláznil ne? I kdyby jste čet tu pitomou wikipedii tak byste (snad) nevypustil takový blábol jako jste vypustil!
M1 nahradila M1905 ve výzbroji Army v roce 1936, u MC v roce 1941
Tak.
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #33 kdy: Leden 03, 2013, 04:51:31 »
Wikipedii jsem nečetl, ale to, že byla zavedena do výzbroje v roce 1936 neznamená, že původní pušku Springfield 1903 zcela nahradila.  V větších počtech byla zaváděna až v druhé polovině 2. světové války, kdy se v roce 1943 přestala puška Springfield 1903 vyrábět.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #34 kdy: Leden 03, 2013, 04:54:58 »
Teď jste ale popřel to co jste napsal nahoře, že po celou dobu války byla standartní americkou zbraní. Datum zařazení do výzbroje je datum, odkdy se považuje zbraň jako standartní. To, že je realita mnohdy jiná, nerozhoduje.
Rod Flanders

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #35 kdy: Leden 03, 2013, 05:11:12 »
Puška Springfield 1903 se sice přestala vyrábět v roce 1943, ale ve výzbroji zůstala až do konce války, řekl bych, že i po ní.

Teď jste alůe popřel to co jste napsal nahoře, že po celou dobu války byla standartní americkou zbraní. Datum zařazení do výzbroje je datum, odkdy se považuje zbraň jako standartní. To, že je realita mnohdy jiná, nerozhoduje.

Puška SVT-40 byla zavedena do výzbroje RA (РККА -RKKA) v  roce 1940, přesto se nedá považovat za klasickou standardní zbraň sovětského vojáka.

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #36 kdy: Červen 18, 2013, 04:09:50 »
Puška SVT-40 byla zavedena do výzbroje RA (РККА -RKKA) v  roce 1940, přesto se nedá považovat za klasickou standardní zbraň sovětského vojáka.
[/quote]

Co je mi známo v druhé polovině války byla standardní výzbrojí gardových a úderných útvarů RA. Vyrobilo se ji cca 2 mil. ks.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #37 kdy: Červen 18, 2013, 04:21:52 »
SVT-40 dostávali většinou poddůstojníci a po roce 1941 i dobrovolnické jednotky z řad národů mimo SSSR (Čechoslováci, Poláci atd.)

S SVT40 se pojí i historka čs. vojáků v SSSR, kteří byli touto zbraní vyzbrojeni, byli nuceni před Němci ustoupit. Jelikož v té době měli ještě navíc britské uniformy a vojáci z veliké části neznali britskou uniformu ani sovětskou pušku SVT-40, tak šup s čechoslováky - germánci do vězení. Když naše propustili, dostali Mosinky a stím, že se jejich původní pušky ztratily.
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #38 kdy: Červen 18, 2013, 06:09:48 »
QVAK: Re: M1 Garand ( USA )
« Odpověď #36 kdy: Dnes v 04:09:50 »
Co je mi známo v druhé polovině války byla standardní výzbrojí gardových a úderných útvarů RA. Vyrobilo se ji cca 2 mil. ks.

Za standardní zbraň považuji ten kvér, který nafasuje naprostá většina vojáků. A to byla v případě Rudé Armády až do konce války puška Mosin.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #39 kdy: Červen 24, 2013, 09:12:57 »
Pozor, je třeba číst celé věty a ne jen jejich části. Asi není pochyb, že puška Mosin Nagant byla standartní zbraní Rudé armády, ale QVAK se vyjadřuje o úderných jednotkách RA.

Ve vztahu k M1 Garand musím dát za pravdu Vaisovi. Je sice pravda, že být zařazen do výroby a stát se standartní zbraní není to samé, ale v případě Garantu to platí a M1 Garand byla standartní zbraní pěchoty americké armády. Stupidní Wikipedie (doporučuji vždy anglickou verzi pokud je to možné) dokonce píše, že armáda byla touto zbraní plně vybavena ke konci roku 1941.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #40 kdy: Červen 26, 2013, 02:41:16 »
Řeč byla, co je standardní zbraň armády, tedy naprosté většiny vojáků, a ne úderných, frontových či jiných speciálních jednotek.
A nejrozšířenější zbraní (vynecháme-li pistole atd) byla u vojáků USA po celou dobu 2. světové války opravdu puška Springfield 1903 .  Musíme brát v potaz i různé týlové složky, jednotky armády či námořnictva na domácím území. Je jasné, že frontové jednotky byly vždy a ve všech armádách vybaveny lépe a moderněji. Ale je taky třeba vzít do počtů to, kolik vojáků se stará o jednoho frontového bojovníka. Možná to píši zmateně, ale kolik na jednoho bojujícího vojáka připadá těch různých skladníků, kuchařů, radistek, osobních řidičů, písařů, atd.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #41 kdy: Červen 26, 2013, 04:20:19 »
Ne, mýlíte se. Jak jsem psal já, nebo Kageneck STandartní zbraní byla buď M1 Garand nebo M1 Carabine. Členové námořnictva neměli žádné zbraně, jediní ozbrojení na lodích byli příslušníci USMC. A počítám že lidé v týlu zbraně neměli, protože je jednoduše nepotřebovali...
Jak to bylo u těch bláznů z Pobřežní Stráže nevím, nicméně v roce 1944 byli již všichni vyzbrojeni M1 Carabinami.
Rod Flanders

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #42 kdy: Červen 26, 2013, 06:22:05 »
Pane Hermane nevím jestli nám to děláte schválně nebo ne, ale zkuste si přečíst celou konverzaci ještě jednou. Vše podstatné již bylo řečeno.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel