Autor Téma: KV-2  (Přečteno 37519 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Re: KV-2
« Odpověď #60 kdy: Listopad 10, 2011, 01:35:43 »
Podle mě KV-2 nějak extra valnou hodnotu neměl. Těžký, neohrabaný, trefil by ho i slepej. Než tu houfnici naládovali, stihli dostat 5 zásahů od německýho tanku. Navíc podle mě ta houfnice nebyla vhodnou zbraní pro boj s tanky - účinná spíše na opevnění nebo větší uskupení pěchoty. O vzhledu tanku radši ani nemluvím. Během Barbarossy spíš demoralizovaly Němce psychicky než skutečnou bojovou silou.
Samozřejmě to nebyl tank určený pro boj s tanky protivníka, sám sis také odpověděl.

citace ze stránek "Tankist" zde na fóru :
V prosinci 1939 proto přišlo armádní velení s požadavkem, aby byla vyvinuta ještě jedna varianta tohoto tanku, s výzbrojí dostatečně silnou k ničení opevněných cílů. To byl tedy první krok na cestě ke vzniku tanku KV-2. V té době však ještě označení KV-1 a KV-2 neexistovalo a tanky byly nazývány prostě KV s malou věží (s maloj bašňu) a velkou věží (s balšoj bašňu). Označení KV-1 a KV-2 bylo zavedeno až v lednu roku 1941..............
..........Produkce tanků KV-2 probíhala až do října 1941 a celkem jich bylo vyrobeno 334 exemplářů. Důvodem k ukončení výroby byl fakt, že za daných okolností nebyly tanky určené k prorážení opevněných linií třeba. Nejbližší nepřátelská opevnění byla ve východním Prusku a to byl v roce 1941 pro Sověty vskutku příliš vzdálený cíl. Tanky KV-2 se však aktivně účastnily bojů až do samého konce války. Více máš zde
: http://www.panzernet.net/tankist/stranky/tanky/kv2.php
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Mr.Painter

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #61 kdy: Listopad 11, 2011, 12:18:24 »
ahojte
v jednom tankovém simulátoru  World of Tanks
tento tank muže být osazen kanonem 107 mm ZiS-6
chtěl bych se zeptat jesli tato modifikace alespoň v projektu existovala či je to pouhý výmysl hry ?

Ano v prototypu. Původně se zkoušel kanon F-42 ráže 107mm a později tebou zmiňovaný ZiS-6 stejné ráže.. Avšak oba jen v prototypech na popud maršála Timošenka, který by 107mm postavil na úplně všem.

martin.martin

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #62 kdy: Září 18, 2012, 07:47:25 »
no podle mě to byl velmi silný tank pancéřování bylo dobré 75–110 mm věž
60–75 mm korba a ta houfnice tak to je něco 152mm  jen je to hnusné

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #63 kdy: Únor 27, 2013, 10:16:29 »
Som modelár a teraz sa mi dostal do rúk taký kúsok že nemcami ukoristená KV2 s vežou z Tigra..................Výmysel alebo skutočnosť?
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #64 kdy: Únor 28, 2013, 08:05:56 »
Obávám se, že je to technicky neproveditelné - věž KV je cca o půl metru užší, než věž u Tigera. Koš by se nevešel.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #65 kdy: Únor 28, 2013, 12:29:01 »
Skús sem umiestniť foto toho modelu.

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #66 kdy: Březen 01, 2013, 12:27:56 »
jugen: Zatial ho nemám doma, mám ho iba zajednaný v obchode lebo som sa chcel najprv presvečit či je to technicky možné. Ale niekedy keď pojdem okolo tak sa zastavím a odfotím ti to.
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

Kůža

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #67 kdy: Březen 13, 2013, 11:20:47 »
Nejedná se spíš o velitelskou kopuli/věž z Tigra na věži z KV 2 ... o tom jsem i něco slyšel... navíc bylo běžné, že Němci osazovali ukořistěné sovětské tanky (převážně T34/76) svými velitelskými kopulemi a navíc... našel jsem i obrázek KV 2 právě s velitelskou kopulí z PZ III nebo IV, takže je možné, že mohla klidně být i z Tigra.  :-\

http://beute.narod.ru/Beutepanzer/su/color/KV/kv-2-05.jpg

penicvicCZ

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #68 kdy: Červenec 16, 2013, 10:57:23 »
hmm ale KV a veží tygra by bylo super.

penicvicCZ

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #69 kdy: Červenec 16, 2013, 11:02:42 »
a ještě se chci zeptat jestli někdo neví něco o KV-3 KV-4 a KV-5 možná že i o KV-6
moc informací o nich není a nevím jestli vůbec byli vyrobeny tak jestli někdo o nich něco víte tak odepište prosím:) Já vím jen že se nikdy nedostali do seriové výroby :( :'( :'( :'(