Autor Téma: UNIQUE model 17  (Přečteno 149 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
UNIQUE model 17
« kdy: Duben 19, 2017, 09:08:10 »
Společnost Manufacture d´Armes des Pyrénées Francaises (M.A.P.F.) v městě Béhobie založil  M. J. Uria v roce 1923 a zpočátku se omezovala na výrobu pušek.  V roce 1928 se firma přestěhovala do města Hendaye.
První vyrobenou pistolí byl model 1910 v ráži 6,35 Browning. Následující modely vycházely ze stejného konstrukčního základu a prodávaly se pod velkým množstvím obchodních názvů.
Ve třicátých letech dvacátého století začala výroba modelu 17, což je vlastně nepatrně upravená pistole Browning 1903. Velké množství těchto pistolí se vyrobilo za německé okupace Francie. Pro německé ozbrojené složky bylo dodáno přes 30 000 těchto pistolí. Jejich výrobní čísla leží mezi 21000 - 58000. Po válce pokračovala výroba těchto pistolí až do roku 1965.
Zatímco zpočátku tyto pistole byly vyráběny se skrytým kohoutem, po válce se to změnilo na kohout otevřený.
Vyobrazená pistole je od dnešního dne mým vlastnictvím. Je to válečná výroba, takže značená orlicí a WaA 251. (A je mi známa její historie od roku 1945, tedy její předchozí majitelé od tohoto data.)
Technické údaje :
Výrobce            Manufacture d´Armes des Pyrénées Francaises (M.A.P.F.)
Model, vzor       Unique 17
Ráže                 7,65 mm Br.
Hmotnost          760 g
Délka                145 mm
Délka hlavně     82 mm
Zásobník           vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 9 nábojů

Rozborka této pistole, poválečný model.

http://greyarsenal.com/unique-model-17-7-65-court-9-coups-field-strip/
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ