Autor Téma: Úloha Mafie za války  (Přečteno 1030 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

karpaCZ

  • Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
  • Příspěvků: 24
Úloha Mafie za války
« kdy: Červenec 12, 2016, 06:26:59 »
Řekl jsem si, že by nebylo od věci zmínit úlohu organizovaného zločinu za války. Tak jsem si dovolil připravit článeček. :)

Spojenci
První zmínky o Mafii ve Spojených Státech sahají na začátek 20.století, kdy se začaly objevovat první gangy. Největší z nich, který je dnes považován za první skutečnou Mafiánskou rodinu, vedl muž jménem Giuseppe Morello.
Gangy však nebyly nijak zvlášť organizovány. Všechny mezi sebou válčily, ať už to bylo kvůli cti, nebo území, nebo o titul Capa di tutti capi, šéfa šéfů, který nosíval nejmocnější don v zemi. Toto změnila až Castellamarská válka
ve třicátých letech v New Yorku, kdy mezi sebou válčily dva velké gangy. Jeden vedl Salvatore Maranzano. Ten usiloval právě o titul, který držel Joe Masseria. Ten měl pod sebou dva muže nové mafiánské generace.
Charlieho "Lucky" Luciana a Meyera Lanského. Ti ho na konec zradili a pomohli Maranzanovi k titulu. Jen pár měsíců na to však zradili i jeho. Luciano se tím stal nejmocnějším mafiánem ve Státech a vytvořil Komisi,
jakousi radu, kterou tvořily hlavy sedmi nejmocnějších rodin. V roce 1937 však byl odsouzen a uvězněn za prostituci na 30 - 50 let.

V roce 1941 vstoupily Státy do války. Již rok na to Úřad námořní rozvědky zaznamenal nárůst sabotáží v přístavech, které způsobili Němečtí a Italští agenti.
9.února 1942 ve 14:30 pracoval na lodi SS Normandie dělník Clement Derric. Právě tam pracoval s hořákem, z něhož přeskočila jiskra na hromádku záchranných vest, které byly vyplněny hořlavým kapokem. Tenkrát loď procházela modernizací, takže na ní bylo ještě mnoho dřevěných částí. Oheň se tedy šířil velmi rychle. Loď měla protipožární systém, ten byl však kvůli modernizaci odmontován, stejně, jako čerpací systém. Hasiči přijeli až 15 minut po vypuknutí požáru. Tou dobou se již snažila posádka marně zastavit požár pomocí dostupných prostředků. Vítr na víc oheň pomohl rozšířit po lodi. Hořela celá 3 horní patra. Hodinu od začátku požáru již hořely 3 horní paluby. Později se loď převrátila na bok. Pod kontrolu se podařilo požár dostat až kolem 18:00.
Tato událost na konec dohnal Úřad k tomu, aby zkontaktoval Meyera Lanskeho s žádostí o pomoc. Od toho se však dověděli, že skutečným šéfem je Luciano,a ten byl ve vězení. Tak vznikla, s Lanskym jako prostředníkem, dohoda, že za pomoc ve válce bude Luciano propuštěn. Aby mohl snáze všemu velet, přemístili Luciana blíž k New Yorku. Odtamtud pomáhal námořnictvu.
Ve dvacátých letech byl vyslán Benitem Mussolinim na Sicílii Cesare Mori s úkolem Mafii vymýtit. Tak začalo zatýkání každého, kdo byl třeba jen podezřelý ze spolupráce s Mafií. Díky tomu uspěl. Brzy po jeho odvolání, v roce 1929, se však Mafie vzpamatovala a tak mohla být za války zkontaktována Lucianem s žádostí o pomoc. Mafii nedělalo žádný problém najít lidi, co by byli ochotni kreslit mapy a kreslit obrazy a skicy, na kterých bylo zachyceno pobřeží. To usnadnilo plánování vylodění na Sicílii.
Ještě před válkou musel další mafián, Vito Genovese, utéct ze států na Sicílii, jelikož mu zákon šlapal na paty. Když se vylodili Spojenci, hned se hlásil jako tlumočník. Brzy se stal jedním z nejdůvěryhodnějších zaměstnanců AMGOTu. Spolu s tím však rychle zorganizoval černý trh, na kterém začal vydělávat. Na víc, když Spojenci postupovali, potřebovali nahradit fašistické starosty. Genovese se přičinil k tomu, aby se na místech starostů objevili členové Sicilské Mafie.
Po válce byl Luciano propuštěn s tím, že opustí Státy a už se do nich nikdy nevrátí. Zemřel v 60. letech v Neapoli. Pohřben byl nakonec v New Yorku.

Osa
Když Vito Genovese utíkal ze Států, usadil se původně u Neapole. Během následujících let se seznámil a spřátelil s Galeazzem Cianem, který se později stal Mussoliniho zetěm. Díky němu se na začátku roku 1943 dostal k samotnému Ducemu. Na jeho žádost poslal příkaz do Států, kde byl již 11.ledna 1943 zastřelen Carlo Tresca, Italský novinář žijící v New Yorku, který psal v novinách proti Fašistům a který ležel Mussolinimu v žaludku. Za tuto službu udělil Mussolini osobně Genovesemu nejvyšší Italské civilní vyznamenání.

Vedle toho existuje příběh, že Bugsy Siegel, Mafián a prakticky zakladatel Las Vegas, jednou ve třicátých letech potkal na jednom večírku Göringa. Kvůli jeho antisemitským názorům ho chtěl zabít... Siegel totiž patřil mezi židovské mafiány... ale přátelé mu to rozmluvili.


Giuseppe Morello, 1.známý Mafiánský boss


Lucky Luciano


SS Normandie


Po požáru


Carlo Tresca


Místo činu


Vito Genovese
"Zvláště, když se zdálo - abych poněkud předběhl události -, že mi nové podmínky nabízejí podstatně větší a zajímavější možnosti. Kupříkladu se mělo ukázat, že v průběhu uplynulých šedesáti šesti let podstatně klesl počet sovětských vojáků nacházejících se na území Německé říše."
                                 -Už je tady zas