Autor Téma: A jitra jsou zde tichá (А зори здесь тихие)  (Přečteno 13992 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
A jitra jsou zde tichá (А зори здесь тихие)
« kdy: Červen 20, 2015, 03:22:30 »
Vojnová dráma podľa novely Borisa Vasiljeva zachytáva tragické osudy ženského oddielu na severozápade Ruska. Mladé dievčatá chceli žiť a prežívať krásu života, vojna im však všetko vzala. V odľahlej oblasti blízko fínskych hraníc pod velením desiatnika Vaskova stráži päť dievčat protileteckú artilériu. Keď ich obkľúči skupina šestnástich nacistických vojakov, musia podstúpiť nerovný boj a skúšku skutočného hrdinstva. Film bol nominovaný na Oscara za najlepší cudzojazyčný film. V roku 2005 čínski kinematografisti natočili 12-dielny remake tohto, v Číne veľmi populárneho filmu. Všetky postavy si zahrali ruskí herci.
Drama / Válečný
Sovětský svaz, 1972, 188 min
Režie: Stanislav Rostockij
Kamera: Vjačeslav Šumskij
Hrají: Irina Ševčuk, Jelena Drapeko, Andrej Martynov, Vladimir Sergejevič Ivašov, Igor Kostolevskij, Olga Ostroumova, Kirill Stoljarov, Alexej Černov, Jekatěrina Markova, Irina Dolganova, Alexandr Mězencev, Georgij Martynjuk
(oficiální text distributora)

Velmi zajímavý film, který se poněkud vymiká dílům tehdejší doby. Lyrický film. Kdo čeká nějakou válečnou akci, bude zklamán. Kdo se podívá rád na dojemný, milý a zajímavě natočený film, ať neváhá a zasedne k obrazovce. Stojí to zato.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

venco

• ČSR
  • Podporučík
Re: A jitra jsou zde tichá (А зори здесь тихие)
« Odpověď #1 kdy: Červen 22, 2015, 08:36:15 »
Ako malý som to mal dovolené kukať až do okamihu čo sa ruská vojačka utopila v bažine. Hneď ma poslali spať. Tak som stiahol a kukol asi pred mesiacom a veľmi ma to prekvapilo. Za mňa palec hore.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #2 kdy: Červen 22, 2015, 11:36:26 »
No, mne babička zahnala spát už při tom, když tam ty ženský byly nahé v v lázni,. Ale jinak, opravdu krásný a silně působicí film. Bohužel, na známém úložišti je jen v ruštině a s českými titulky. Přitom pamatuji, že byl vysílán česky.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #4 kdy: Červen 24, 2015, 08:37:56 »
Nemám

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #5 kdy: Srpen 14, 2015, 08:45:28 »
No, mne babička zahnala spát už při tom, když tam ty ženský byly nahé v v lázni,. Ale jinak, opravdu krásný a silně působicí film. Bohužel, na známém úložišti je jen v ruštině a s českými titulky. Přitom pamatuji, že byl vysílán česky.

No to je snad ta mnohem lepší varianta, ne? Proč si válečné filmy prznit češtinou? Originální znění tomu vždy dodá mnohem větší kouzlo. Sledoval jsi třeba nějaký válečný japonský film v japonštině s titulky? Úplně jiná liga....   
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #6 kdy: Srpen 14, 2015, 12:17:35 »
Již tento film mám i češtině a tvrdím si říci, že tento dabing je rozhodně lepší než originál rus. (je to původní český dabing, ne ten řitkavideo) A japonské filmy v orinále? Nezlob se, ale tam nevíš jestli řve rozkoší ze soulože, či si kupuje chleba, ptá se kolik je hodin, nebo jestli venku prší. Prostě všichni řvou

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #7 kdy: Srpen 18, 2015, 02:44:15 »
A to je japonská realita. Kterou chci mít autenticky ve filmu. Proto volím vždy originál. A originál zůstane originálem, proto podle mne nelze říct, že je dabing lepší. Navíc rusky ještě něco umím, proto si to vychutnávám. Ale to je věc názoru, rozhodně ne sporu  :)
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #8 kdy: Září 30, 2015, 09:56:58 »
I já rusky ještě umím. Ale český dabing u tohoto filmu byl mnohem kvalitnější než původní ruský zvuk. Shlédl jsem obě verze, vlastně i tu třetí (řitkavideo). A co se týče japonského původního zvuku, v takovém filmu jako je Dopisy s Iwo Jimy je originální ozvučení potřeba.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #9 kdy: Leden 26, 2016, 03:33:12 »
V roce 2015 Rusové natočili tento film znovu. O víkendu si jej pustím.
Trailer filmu
https://www.youtube.com/watch?v=H1tj0cMudko&feature=youtu.be

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #10 kdy: Leden 29, 2016, 08:01:25 »
Film som kukal včera /Díkes za typ/. Je to skoro ako cez kopír pôvodného filmu. Veľmi sa mi páčil. Len škoda, že tam nedali aj uniformy klasických výsadkárov WL. Miesto pôvodných tam dali SS-ákov, ktorí tiež mali byť výsadkári, len výstroj tomu celkom nezodpovedala. Ale inak film veľmi pekne spracovaný, za mňa palec hore.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #11 kdy: Leden 29, 2016, 08:47:19 »
dnes jsem se na to podíval i já, tedy právě před cca půlhodinou. A máš pravdu, bylo tam plno chyb a už v úvodu si nedovedu představit, že tante Ju útočí na sovětský flag. Ale jinak, klobouk dolů. Krásný film.