Autor Téma: Problém Ukrajiny a Krymu  (Přečteno 19490 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sandoslap

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #75 kdy: Únor 21, 2015, 08:59:22 »
Nechť sem skutečně vrháme něco jiného než jen odkazy...co myslíte o nedávné "kotlové" situaci? Zaslechl někdo z vás nějaká reálná čísla či tak něco?
Že máte dřevěnou nohu? Nevadí, nemusíte utíkat, jste li statečný.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #76 kdy: Únor 23, 2015, 05:06:22 »
Dobrá, připojím názor, čísla ohledně kotlů se podle různých stránek na FB různí od desítek do tisíců, přičemž není zde ani shoda v přibližné velikosti kotlů,  výzbroje, apod. Dokonce jsem narazil na údaj, že v kotlích jsou uvězněny i stovky vojáků NATO z Británie (SAS), USA, Francie (Cizinecká legie) plus nějaké další národnosti.

Navíc se v médiích dočítám jen o jednotkách Pravého sektoru, armádní jednotky téměř vůbec, pouze zmínky, že se buď houfně vzdávají či ustupují. Váš názor? Dle mého mlží Ukrajinci, separatisté či novináři a vlády nebo všichni dohromady ...
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #77 kdy: Únor 25, 2015, 04:05:41 »
Já si myslím, že se skutečnost nikdy nedozvíme. K těm důvodům co jste vyjmenoval přidejte ještě neskutečný bordel co v kotli údajně panoval, ztrátu štábních i velitelských zápisů a hlášení,  promíchání jednotek a po ztrátě centrálního velení tak při následné evakuaci z obklíčení. Část vojáků jež se vzdala bude jako minule emigrovat před válkou do RF a navrátilci propuštění ze zajetí do EU. Kyjevská vláda tento argument použije aby ztráty přeměnila na zběhnutí resp. nezvěstné (výplata rent a důchodů).
S těmi cizími vojáky to dopadne jako na Doněckém letišti. Nikdo tam z nich nikdy nebyl a je to zajisté naprosto přesně zadokumentováno druhou stranou která navíc v průběhu bojů vytvořila několikrát "humanitární koridory" pro rotaci "unavených" obránců a nyní se pod dohledem OBSE budou v tomto jediném úseku fronty vyprošťovat troskami zavalené mrtvé těla obránců. Takováto velkorysost je vždy velmi výhodně zobchodována při jednáních mezi donátory konfliktu.
Pro Kyjev žádný kotel nikdy nebyl (Porošenko) jen taktické stažení a pro povstalce je podstatné, že porazili, decimovali ale hlavně obrovsky demoralizovali 1/5 proti nim nasazených vládních vojsk (s dopadem na celou armádu) a získali zpět své válečné zajatce (některé i bez bot, naboso).
Útvary (bataliony) NG i soukromé velmi vadí oběma bojujícím stranám. Tak se potichu a dokonce rukou společnou nechávají "zanikat a rozpouštět".  Oni zajatce většinou neberou a za UK jednotkami fungují jako krycí (obdobně jako za WW II NKVD za armádními) nebo pacifikují obyvatelstvo v týlu........

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #78 kdy: Duben 27, 2015, 11:49:28 »
Tak pokud se nemýlím, tak by dotyčný patřil okamžitě odvolat. Minimálně.
http://www.novinky.cz/domaci/368097-cesky-diplomat-hajil-upalovani-na-ukrajine-zaoralek-zuri.html
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ