Autor Téma: Uniformy  (Přečteno 95720 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Re: Uniformy
« Odpověď #135 kdy: Říjen 10, 2012, 01:34:04 »
Při prudkém nárazu do helmy, např. pažbou, což je zcela jiný mechanismus než např. střepina, zcela určitě mohl kovový rám, na kterém visí polstrování a upnutí podbradníku, rozseknout dotyčnému kůži na hlavě, takže krve by teklo jak z vola.

A při pudkém seskoku mohla helma zcela určitě rozseknout kořen nosu, zejména pokud nebyla správně utažená. Koukněte se třeba na seriál Chlapci a chlapi. neustále si tam hrdinové přilbu posunují do čela, při prudších skocích, při zalehnutí atd. jde helma vždycky do čela. Je to protivné a otravující. Když jsem byl na vojně já (2001/2002), nosili jsme pod přilbou normální pěšáckou čepici s kšiltem, a to kšiltem dozadu, aspoň trochu to pomáhalo.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #136 kdy: Září 13, 2013, 09:39:16 »
Pánové měl bych dotaz. Používali němečtí důstojníci ve frontových pozicích opasky s dohodou, nebo nosili ypsilonky? Předem děkuji za odpověď :)
My vyhráváme díky našim Tygrům!

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #137 kdy: Září 14, 2013, 09:39:46 »
Osobně bych řekl, že na frontové pozici každý to, co chtěl. Je to vidět i v dokumentech.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #138 kdy: Květen 25, 2014, 03:09:21 »
U kamaráta v armyshope som si kúpil srbskú woodland blúzu, alebo skôr košelu, na lavom rukave je táto nášivka, nenašiel by sa niekto kto vie čo to znamená? Myslím si že to bude znak nejakej jednotky, ale neviem nájsť čo to je.

Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

DUKE marks smelly leg

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #139 kdy: Červen 09, 2014, 09:53:10 »
Zdravím. Můžu se vás zeptat kde bych mohl koupit Sovětskou uniformu z roku (+/-)1985?
Nějáké základní oblečení, baret a k tomu hodnost plukovníka a nějáké vyznamenání?
Moc by se mi to hodilo.
Óda na Josefa:
Josef, Josef über alles
...

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #140 kdy: Červen 09, 2014, 09:57:26 »
Ahoj, skús pohladať napríklad tu: http://www.armyburza.cz/ kúpil som tam už dosť vela vecí. Dajú sa tam nájsť aj velmi dobré ceny. Snáď som pomohol.
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.