Autor Téma: Rozměry obrněné techniky z období WWII.  (Přečteno 1158 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Cermna

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Rozměry obrněné techniky z období WWII.
« kdy: Březen 12, 2015, 02:02:15 »
Dobrý den, rád bych si vymodeloval nějakou válečnou techniku (hlavně tanky a letadla) ve SketchUpu, umíte mi někdo poradit kde čerpat informace ohledně rozměrů jednotlivé techniky a jejich součástí, nemyslím jen základní charakteristiky jako délku, šířku apod. Zajímá mě, jestli se dají sehnat (i koupit) podrobné výkresy, ze ktereých by se tato technika dala sestavit klidně i šroubek po šroubku.

Hodně lze vykreslit z bokorysů a náhledů, jen by u nich muselo být udáno měřítko, myslím tím fyzicky tak jako u map, protože většina krezeb je i několikrát reprodukována, je pozmáka typu 1:72 na houby. Sice i s takovým materiálem se dá pracovat, mě jde ale o co nejvěrněší model.

Předpokládám, že firmy, které vyrábí skutečné modely musí mít k takovým informacím přistup, ale ničeho volně přístupného jsem se na internetu nedopátral.

Existují (dle popisu prodejce) celkem podrobné knihy o některých slavnějších typech, ale obávám se, že v nich najdu jen špetku z toho co hledám a hlavně pokud by těch modelů mělo být více, potřeboval bych novou knihovnu.

Děkuji za váš čas, uvítám jakékoli informace o knihách, foréch nebo o čemkoli k tématu, Filip.

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
  • ст.сержант - Staršij seržant
Re: Rozměry obrněné techniky z období WWII.
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2015, 01:23:56 »
Já znám jenom toto http://www.the-blueprints.com/blueprints/ ale to ti asi moc nepomůže . :(
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)