Autor Téma: Problém Ukrajiny a Krymu  (Přečteno 19081 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #30 kdy: Březen 25, 2014, 02:14:06 »
Souhlas.
Vraťme se k funkčnímu jádru portálu. V tomto tématu končím a doporučuji to i druhým.

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #31 kdy: Březen 27, 2014, 03:21:37 »
ZK zase si raz nesklamal. Musím ťa však opraviť. Nám VADÍ Hitler aj Stalin aj všetci ich následovníci a pohrobkovia šíriaci nenávisť a pomýlené ideológie. Lenže keď tak pozerám na ten tvoj príspevok tak hneď v piatej vete si to celé otočil na Stalina a súdruhov komunistov. Toho si sa držal v nísledujúcich dvoch riadkoch a v poslednom odseku si nepriamo prirovnal terajší režim v rusku k tomu minulému. Podotýkam že ide o demokraticky zvolenú ruskú vládu ktorú si obvinil že sa správa ako komunisti v najlepších rokoch svojej vlády. Nikto netvrdí že komunisti boli ľudomilný a zhovievavý páni a nikoho neobmedzovali a šírili svetový mier na všetky svetové strany. DO TEJTO TÉMY TO VŠAK NEPATRÍ!!! Tu preberáme aktuálne problémy Ukrajiny a Krymu. Nie sťahovanie národov v ZSSR v 30. rokoch. Prosím akceptuj to a nešír tu nenávisť lebo sa môže stať že ťa obvinia z imperializmu a vojnového štváčstva. Z tvojho posledného príspevku priam srší nenávisť k všetkému ruskému a popravde len zbežné prečítanie mi zdvihlo krvný tlak. Vňčšinou nazviknem reagovať na somarinky ale teraz som sa nezdržal. (Ospravedlňujem sa adminovi za tento OFF.)

Ale vráťme sa späť k problému Krymu. Ukrajina (z môjho pohľadu) nemá veľa možností ako sa s tým vysporiadať. Vysťahovanie ruského obyvateľstva neprichádza do úvahy kvôli medzinárodnému tlaku (Ukrajinci by v tom prípade vyzerali ako utlačovatelia a to im samozrejme nehrá do kariet lebo sa pokúšajú pripojiť k štátom EU.) a vojenský zásah na Kryme proti ruskej "invázii" nemá šancu na úspech ak rusi nasadia armádu (Čo by určite urobili, Ukrajinu by tak prevalcovali a pripojili k Rusku alebo by tam dosadili novú proruskú vládu.). Tak či tak Ukrajina nemá šancu udržať si Krym bez výraznejšej podpory západu a je v slepej uličke. Krym pomaly ale isto prechádza do rúk Ruska a oni nemôžu nič len sa bezmocne prizerať a naprázdno protestovať.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Oto

• Finská armáda
  • Yliluutnantti - Nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. března 2009
« Odpověď #32 kdy: Březen 27, 2014, 03:30:22 »
A je to tady. Ukrajinská armáda začala, za účasti západních novinářů, dobývat na Rusku území zpět :).

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/331723-ukrajinsti-vysadkari-v-plne-polni-obsadili-ruskou-navigacni-stanici.html

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #33 kdy: Březen 27, 2014, 07:47:23 »
Podobnost "čistě náhodná" ?!
Kyjevské orgány jsou ochotny uvěznit kohokoli podezřelého z protivládních aktivit. A k zatčení nebudou potřebovat soudní vyjádření, ani jakékoliv operativně pátrací akce. Tato pravidla jsou obsažena v návrhu zákona o preventivním zadržení podané poslanci ze strany "Vlast".
Ostatně, video hovoří celkem srozumitelně
https://www.youtube.com/watch?v=iQjvIXwaEqQ#t=135
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #34 kdy: Březen 27, 2014, 10:59:11 »
Poviedkar-bohužel vše spolu souvisí, proč je Ukrajina ohrožena a co se může stát. Z toho se nedá vyklouznout a nemá cenu polemizovat o demokracii v Ruské federaci. To je tam neznámý pojem. Ale jedno je jisté, ať u je to jakkoli, jakmile se do sebe pustí, Rusko už odsud nikdy neodejde..V tom je ten problém, ono tam nejde řešit nějaký "fašismus" nebo nedej bože kvůli  nějakému obyvatelstvu, chce opět to, co již jednou vlastnilo. A je tam potenciál války, což není sranda..A já jsem středoevropan a cítím se doma mezi západními demokraciemi a jejich tradicemi , a nechci, aby se opět vraždili lidé, v čemž je Rusko expert. Nic víc, nic míň. Čím jsou dál, tím lépe.Ukázali, že jakákoliv vstřícnost a naivní myšlenka, že se změní je mimo realitu. Bohužel, spojenci a hlavně USA od roku 1989 odsunulo z Evropského prostoru 85% svých jednotek. Takže jsme téměř bezbranní , někdo tomu tleská, já ne ..Toť vše. Jestli to začne, bůh s námi ..

Oto

• Finská armáda
« Odpověď #35 kdy: Březen 28, 2014, 08:10:37 »
Poviedkar-bohužel vše spolu souvisí, proč je Ukrajina ohrožena a co se může stát. Z toho se nedá vyklouznout a nemá cenu polemizovat o demokracii v Ruské federaci. To je tam neznámý pojem. Ale jedno je jisté, ať u je to jakkoli, jakmile se do sebe pustí, Rusko už odsud nikdy neodejde..V tom je ten problém, ono tam nejde řešit nějaký "fašismus" nebo nedej bože kvůli  nějakému obyvatelstvu, chce opět to, co již jednou vlastnilo. A je tam potenciál války, což není sranda..A já jsem středoevropan a cítím se doma mezi západními demokraciemi a jejich tradicemi , a nechci, aby se opět vraždili lidé, v čemž je Rusko expert. Nic víc, nic míň. Čím jsou dál, tím lépe.Ukázali, že jakákoliv vstřícnost a naivní myšlenka, že se změní je mimo realitu. Bohužel, spojenci a hlavně USA od roku 1989 odsunulo z Evropského prostoru 85% svých jednotek. Takže jsme téměř bezbranní , někdo tomu tleská, já ne ..Toť vše. Jestli to začne, bůh s námi ..

Jak jsem již psal. Rusko samozřejmě nezajímá fašismus na Ukrajině. Rusko se logicky cítí ohroženo vývojem na Ukrajině, která spadala do sféry jeho vlivu. Tento vývoj však inicioval západ, tudiž on byl tím katalyzátorem. Potenciál války - nenech se vysmát. Kroky Ruska jsou plánované, nikoliv náhodné. Západ do otevřeného konfliktu s Ruskem také nepůjde, což jeho kroky jasně naznačují. Ve vraždění lidí jsou experty všechny velmoci (viz. například oběti Jalty). A k naší bezbranosti - stačí zavřít kohoutky.

V celém konfliktu nejde o lidi ani národy. Jde o moc, a to z obou stran. Zkus si přečít odkaz, který jsem sem dával k bance Goldmann Sachs. Nikdo není pouze dobrý nebo špatný, nejde o boj dobra se zlem. Jeho důsledky a příčiny nebudeme asi nikdy schopni přesně určit.

K invazi 1968 došlo po dohodě západu a východu. Opět nešlo o "nějaké Československo", ale o sféry vlivu a moc.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #36 kdy: Březen 28, 2014, 10:01:59 »
A co se týká mezinárodních smluv a jejich porušování:
Pokud mne paměť nešálí, tak při sjednocování Německa bylo dohodnuto, že na území tehdejší NDR (DDR) nebudou rozmístěny žádné americké, či jiné okupační vojenské jednotky. A dále, že NATO se nebude rozšiřovat dále na východ.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #37 kdy: Březen 28, 2014, 01:59:27 »
Informace z roku 2009:
Tehdejší ruský prezident Dmitrij Medveděv obvinil Západ, že porušil své sliby dané po pádu železné opony, neboť rozšiřování NATO na východ odporuje závazkům, které Moskva dostala během sjednocování Německa. Totéž již po rozpadu SSSR v roce 1991 oznámil i Michail Gorbačov.

Jeho tehdejší ministr zahraničí Eduard Ševardnadze ale z gruzínského Tbilisi tvrdí, že Západ sovětům žádná taková ujištění nedával. Dokonce i rozpuštění Varšavské smlouvy bylo tehdy „nad rámec naší představivosti", podotýká. Ševardnadzeho americký protějšek v roce 1990, ministr zahraničí James Baker roky popíral, že by mezi SSSR a USA došlo k nějaké dohodě. Tehdejší americký velvyslanec v Moskvě Jack Matlock už ale dříve prohlašoval, že Moskva od Washingtonu dostala „jasný závazek". A Hans-Dietrich Genscher, německý ministr zahraničí v roce 1990, oponuje, že nic takového se nikdy nestalo.

Deník Der Spiegel došel též k závěru, že Západ bez jakýchkoli pochybností učinil vše, co bylo v jeho silách, aby přesvědčil sověty, že členství v NATO pro státy jako Polsko, Maďarsko nebo Československo vůbec nepřipadá v úvahu.

10. února 1990 Hans-Dietrich Genscher mezi čtvrtou a půl šestou odpoledne mluvil s Eduardem Ševardnadzem:
„Uvědomujeme si, že členství sjednoceného Německa v NATO vyvolává složité otázky. V jednom ale máme jasno: NATO se nebude rozšiřovat na východ." A protože se konverzace točila hlavně kolem východního Německa, Genscher výslovně dodal: „A týká se to i otázky rozšiřování NATO obecně."

Více zde: http://www.literarky.cz/politika/svet/1748-poruil-zapad-sve-sliby-vi-rusku
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #38 kdy: Březen 28, 2014, 04:59:22 »

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #39 kdy: Březen 29, 2014, 11:11:03 »
To sahidko: ochrana je zde, uplně stejná, jako vždy. Prostě a jednoduše nikdo již více sem nepište... A bude po všem.
Já vím, máme každý svůj názor, ake nikdo přesně nevíme, co se tam děje. Mluvil jsem s člověkem, který donedávna na Ukrajině žil pět let, jako zástupce naší společnosti. A má zcela jiné názory na věc, než jaké jsou publikovány v našich médiích.
A také se s nikým nehádá a nikoho nepřesvědčuje. Jsou z toho zbytečné hádky.
Tak tedy, v této sekci mne více neuvidíte!  :)
Nebo se neuvidíme navzájem?
Sláma

Oto

• Finská armáda
« Odpověď #40 kdy: Březen 29, 2014, 12:18:18 »
Upřímně řečeno, nic moc  Evropu asi nečeká

http://www.literarky.cz/blogy/petr-schnur/17139-demokraticky-matrix-nebo-fasizujici-realita

Zajímavé, nicméně to zapadá do rozdílu mezi "oficiální" a skutečnou historií. Člověk samozřejmě nemá všechny (skoro žádné) informace (kdyby je měl, tak je nebude pouštět do světa), ale z toho mála si může každý uvědomit, že věci nejsou tak, jak je nám podáváno. Z tohoto přesvědčení lze pak vycházet a snažit se hodnotit věci proč, zač, nač.

Pro kříže: „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.“ (Kurt Tackmann). Sbohem v tomto tématu.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #42 kdy: Březen 30, 2014, 09:11:36 »
Rozbory bez ideologie a stranictví:

https://www.facebook.com/martin.hekrdla/posts/501071713330226
http://www.blisty.cz/art/72707.html

Omlouvám se. Již jsem zticha.

P.S. Není přechod na "druhou stranu barikády" v tomto věku a po této praxi na fakultě které se dříve přezdívalo verbovka KGB více jak podezřelý?

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #43 kdy: Březen 31, 2014, 06:34:58 »
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zpravodaj-ct-z-krymu-zazival-jsem-sok-z-fanatismu/r~90628d3eb3f311e3b9c60025900fea04/
Je to postřeh někoho, kdo tam byl a není to, jak jistě uznáte zaujatý člověk. Mne osobně právě děsí to, co jeho ...

Oto

• Finská armáda