Autor Téma: Problém Ukrajiny a Krymu  (Přečteno 19082 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

QVAK

 • ČSR
 • Rotmistr
 • Příspěvků: 143
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #15 kdy: Březen 21, 2014, 04:55:24 »
Já už to nečtu každý den, ale paralela zde je, Rusové chtějí jít do říše, což je správné a pochopitelné, tak bych jim to umožnil , ale jen s pár kufry a pod dozorem místních domobran jako u nás po válce. U nás byli Němci určitě déle než oni. Oni jsou náplava, stejně jako ve většině států bývalého SSSR , kde většinou byli vysláni z lůna říše jako dozorci a "odborníci". Záměrně to píši takhle , aby to zapadalo. Když někdo volá po národu a národ to použije jako záminku použít sílu je tady paralela s Německem a jeho přípravou na válku. Scénář je stejný. Jde tady o to, že obdobná situace je v okolních státech , maďarští nacionalisté obdivují Putina a může být překvápko. Zatím se nikdo nevraždí, ale patrně jen zatím. Je zajímavé, že obhájci ruské "skromnosti a velkorysosti" tuhle alternativu neberou v potaz. Samozřejmě ať se stane cokoliv bude na vině USA. Nikdo nebere v potaz, co ta ruská sebranka provedla Ukrajině ve 20 -30. tých letech, což si starší generace dobře pamatuje a nikdy jim to nezapomene/ záměrný hladomor a miliony mrtvých/. Rusko se pořád /samozřejmě dělá dojem naivity/ diví, co proti němu všichni mají, ale kam přišli , nechali jen zkázu, když ne fyzickou tak jen morální..Většina obyvatel Evropy  je má raději daleko, až na část obyvatel socialistického ráje, které má v palici školní propagandu a systematické vymývání mozků ala Rudý komisař, které má tuhý kořínek. Zrovna dnes jsem hovořil se sousedem, samozřejmě komunistou/je jich většina/ a jen jsem čekal, kdy se dostane k USA a jejich vymlácení indiánů a obsazení Mexika. A dočkal jsem se. Jsou jako kafemlejnek, přes kopírák. A nevím , kde je NATO na východě, i my jsme na východě  a když přijedeš do Francie Německo je také na východě.. Pokud by šlo o normální situaci, stačilo by jako ve Skotsku na Krymu udělat referendum pod mezinárodní účastí, klidně už před rokem nebo 10 lety, lidé by si to rozhodli a nebyl by problém. Ale k čemu by vlastně Rusům byla armáda, že?
Vážený kolego,
zjistěte si např. zde něco o Ukrajině např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajina. Ukrajina není a ani v historii nikdy nebyla jednolitým etnikem. Ba právě naopak. Na tomto území se k Ukrajincům hlásilo vždy cca +50% obyvatelstva. Takže vyženeme do vedlejších zemí až k 50% neukrajinců? Nebo je demokraticky přesvědčíme prohlásit, že se hlásí k Ukrajinské národnosti a mateřské řeči? A co uděláme s Ukrajinci jejiž mateřská řeč je ruština (např. Kličko)?
Vyhnání bylo pouze a jen ekonomické rozhodnutí Velmocí které nechtěli opakovat chybu po WW I která vedla k WW II (skutečnost není politicky korektní). Platilo po celé Evropě včetně "demokratické" (Francie, Itálie, Beneluxu). Mělo za cíl zabránit ekonomickému kolapsu Německa po prohrané válce. Nahradilo v hospodářství totálně nasazené pracovní síly a demograficky válečné ztráty země (výsledek cca +1,5 mil.). Zanechaný Německý majetek v zahraničí byl podstatnou částí Válečných reparací Německého státu a státem byl  postiženým nahrazen paušální částkou (tuto "spravedlnost" ať si občané vyřeší se svým státem). Vyhnáni byli pouze Ti kteří již dříve přijali Říšskoněmecké občanství (nikoli např. adoptivní otec p. Schwarzenberga na rozdíl od jeho biologického).
Zjistěte si co provedla před Stalinem Vilémovsko-Německá a Polská sebranka na Ukrajině při a po WW I (5. let zde rabovali potraviny, doma si zabránili hladomoru na úkor hladomorů na Ukrajině). Asi se budete velmi divit, že to bylo skoro to samé jen se o tom nehovoří. Zkuste si promluvit s některým Voliňákem jež sem přišel po WW II co tam za okupace  prováděli Poláci (Armia Krajowa) a Ukrajinci (milice včetně UPA) s obyvateli. Proč dobrovolně narukoval. Pro ně tehdy byli Rudí (i komisaři) osvobození. Pár jich zde ještě žije ale nechtějí vzpomínat.
Vaše názory jsou někdy pouze černé nebo bílé ale život je vždy v odstínech šedi. Za vše špatné na světě nemůže jednou pouze Rus, jednou pouze Amík, jednou židé nebo svobodní zednáři. Já tvrdím, že život není derby Sparta-Slavia kde za vše špatné může protivník a mí hoši jsou čistí jak lilie. Můžeme odsuzovat pouze konání ale vždy brát shodný metr (etalon) jak na Slávisty tak i Sparťany. Vy častokrát fandíte Slávii které promíjíte to co na Spartě kritizujete (oprávněně). Já se snažím ten shodný metr nacházet bez růžových brýlí nebo fanklubu. Pouze za sebe a pro sebe, ne ve jménu někoho nebo něčeho. Jsem však jen člověk a nikoli Vševidoucí Bůh.

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #16 kdy: Březen 21, 2014, 09:55:13 »
Vážený kolego, Vaše šeď má jednu chybu, vše se tam schová a omluví. Když někdo mluví o něčem nebo něco srovnává, šeď odpoví, ale co tamti, ti byli ještě horší a támhleti, ti byli to samé jen se o tom nemluví. Tady byla řeč o obyvatelích Ukrajiny, kteří se prohlásili za rusy, /nic proti tomu/odhlasovali si odtržení s pomocí vojsk jiné mocnosti, která dnes zabírá vše, co na tom území je a odmítá se o tom bavit. Šedé vidění prohlásí-no a co, jsou ještě horší než oni a vlastně na to mají právo. Víte vy černobílí jaké je tam etnické složení obyvatel? Je třeba používat fakta, nehledat cokoli, co to omluví. Proto je až zarážející obdoba našich Němců,  víte pane kolego, kolik Němců žilo v ČSR? Měl by jste si něco přečíst. A také chtěli do říše a ničili majetek a měli armádu cizí mocnosti za bukem. Ale ta , na rozdíl od Ruska aspoň uzavřela smlouvu  /je jedno jak tlačila/, kde ČSR "přenechala"území , na kterých čeští Němci žili..Rusko se vůbec neobtěžuje s čímkoliv. a pokud se nepletu , dnešní svět je na smlouvách a dodržování hranic založen. Přestaňte koukat v mlze a zkuste se podívat na světle, jak se věci mají. Jsem zvědav. co budete psát, až Rusové vlítnou na Ukrajinu, samozřejmě nejdříve jejich profíci zařídí nějakou demonstraci, kde jistě budou nějací usmrcení/samozřejmě Rusové/ a nebudu se moc mýlit, až tam bouchne nějaká bomba nebo se odpálí barák i s ruskými obyvateli..Jistě budete tvrdit, že to zorganizovala CIA, kdo jiný, že?  ;)

Sláma

 • RAF
 • Group Captain
 • Příspěvků: 1015
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #17 kdy: Březen 22, 2014, 09:43:55 »
Tak, to by asi stačilo, nebo ne? Kříži, máš dar psaní, umíš se vyjádřit, ale stále jenom k jednomu tématu. u ostatních odbočuješ.  Název zde je Diskuse k zajímavým odkazům, nikoli Diskuse o Ukrajině. Přejděte prosím na jiné fórum a tuto diskusi ukončete. Nepište již další příspěvky. Téma se rozvíjí systémem K.O, nikoli O.K...
Sláma

QVAK

 • ČSR
 • Rotmistr
 • Příspěvků: 143
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #18 kdy: Březen 22, 2014, 11:31:36 »
O.K.

Thor Herman

 • ČSR
 • Podplukovník
 • Příspěvků: 811
 • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Ssgt.Vais

 • US ARMY
 • Major
 • Příspěvků: 496
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #20 kdy: Březen 22, 2014, 05:29:42 »
Tedy s názorem pana senátora se nějak nemohu ztotožnit...

Pro ty co nerozumí: Tataři pryč z Krimu!
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

QVAK

 • ČSR
 • Rotmistr
 • Příspěvků: 143
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #21 kdy: Březen 22, 2014, 05:59:08 »
Názor p. Žantovského:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Expert-zasne-cemu-se-u-nas-rika-novinarina-Podivejte-co-provadel-Veselovsky-s-poslancem-Usvitu-312458

Postřehy poslance expolicajta Humla:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejdriv-jsem-kyjevskym-protestum-fandil-pise-poslanec-Huml-Ale-pak-se-zacal-zajimat-a-zjistil-312464

Jeden shrnující komentář bez závěru:
http://www.blisty.cz/art/72639.html

Neodpustím si jednu úvahu.
Základní tmel Ukrajiny jež ji charakterizuje byla skoro tisíciletá schopnost soužití různých národů a národností v jednom celku včetně trvalého vybalancovávání i protichůdných požadavků i bývalých nepřátel. Díky >500 letému životu "na okraji" tehdejších říší museli být a byli její obyvatelé podstatněji soběstatečnější než bylo potřeba v centralizovaných říších a navíc s nevyprofilovanou trvalou (dědičnou) vládnoucí elitou. Do elity postupovali schopní ze silné střední třídy, neschopní klesali zpět do střední třídy. Pakliže tuto schopnost potlačíme a nenahradíme despocií státní útvar se samovolně rozvolní a rozpadne, atomizuje dle lokálních (národnostních, církevních, kulturních, ekonomických)  nevybalancovaných požadavků. Vznikem "revoluční ale legální a legitimní" vlády byla tmelící schopnost ztracena. K jejímu opětovnému nalezení můžou pomoci jen předčasné ale hlavně naprosto svobodné volby a znovuobnovená nepsaná dohoda místních. Jestli se jich Ukrajina nedočká atomizuje a nikdo tomu nezabrání pokud by ji neokupoval. Nic na tom nezmění ani nesouhlas i různé dohody nynější elity, nové Ukrajinské ekonomické oligarchie.

P.S. Je zajímavé, že Ukrajina nikdy neměla na rozdíl od okolních říší historické hranice ale vždy své historické centrum, Kyjev.

Kageneck

 • Administrátor
 • Příspěvků: 2615
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno. 22. června 2009
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #22 kdy: Březen 22, 2014, 06:27:20 »
Jsem si říkal, kdy se tu podobné téma objeví :) Jinak zdraví uživatele ze Švédska ;-)

Postavil bych ten problém trochu jinak... vůbec bych neřešil legitimitu referenda nebo ne nebo možná jen jednou větou... netvrďte mi, že jsou to standardní podmínky, když na území suveréního státu vlítne cizí mocnost a pod jeho taktovkou se koná referendum. A je úplně jedno, že by většina hlasovala stejně pro, stejně by to dopadlo v Sudetech v roce 1938... opravdu to je styl, podle kterého chceme postupovat i v budoucnu?

Že se Rusové vzdali Krymu v roce 1954 je tak trochu jejich problém, stěžovat si na vlastní chyby je přinejmenším úsměvné. Hranice se mění, území přecházejí od státu ke státu.... takhle se prostě postupovat nedá. Podle stejné logiky by Rakousko mohlo činit nároky na české země, Německo na východní prusko atd. Od toho zde máme mezinárodní právo a mezinárodně uznávané hranice. Tuším, že v roce 1994 se Ruská federace zavázala, že respektuje a garantuje hranice Ukrajiny včetně Krymu... tím pro mě celá debata o tom, kdo je v konfliktu hodný a zlý končí. Rusko porušilo dohodu, ke které se samo zavázalo.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Oto

 • Finská armáda
 • Yliluutnantti - Nadporučík
 • Příspěvků: 330
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. března 2009
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #23 kdy: Březen 22, 2014, 10:03:59 »
Trochu jiný pohled na "Ukrajinské jaro". Jsem zvědav, zdali se bude ukrajincům v nové západní demokracii žít lépe, stejně jako se žije lépe libijcům, po odstranění Kaddáfího (pro neznalé se Libie jako stát téměř rozpadla na kmenová území, která mezi sebou válčí).

http://svobodnenoviny.eu/financni-mrchozrouti-se-sletaji-na-ukrajinu/

venco

 • ČSR
 • Podporučík
 • Příspěvků: 207

Thor Herman

 • ČSR
 • Podplukovník
 • Příspěvků: 811
 • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #25 kdy: Březen 23, 2014, 12:04:13 »
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

QVAK

 • ČSR
 • Rotmistr
 • Příspěvků: 143
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #26 kdy: Březen 23, 2014, 11:33:12 »
Sice odkaz jež sem možná přímo nepatří ale např. pro Kříže úvaha, názor o Sudetech vz. Krym:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Historik-se-vratil-ke-srovnavani-Krymu-a-Sudet-O-tech-pry-nic-nevime-protoze-nam-o-nich-lhali-312476

A navíc přednáška někomu k zamyšlení, někomu k zavrhnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k&list=HL1395566434&feature=mh_lolz

QVAK

 • ČSR
 • Rotmistr
 • Příspěvků: 143

Thor Herman

 • ČSR
 • Podplukovník
 • Příspěvků: 811
 • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #28 kdy: Březen 25, 2014, 05:23:22 »
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Sláma

 • RAF
 • Group Captain
 • Příspěvků: 1015
Re: Problém Ukrajiny a Krymu
« Odpověď #29 kdy: Březen 25, 2014, 11:59:13 »
Kříži,
mně vadí celá tato diskuse. A nejen ona. Do Panzernetu jsem se dostal před mnoha lety, kdy se zde diskutovalo o historických událostech, o zbraních, o době minulé.
        Dnes se z toho stalo, a to také díky Tobě, úložiště politických vášní a nesmyslných debat. Budu rád, a nejen já osobně, když se tyto debaty přesunou na politická fóra a zde necháte prostor tankům, lodím, letadlům, jak to bylo v době nedávné. Mám známé, kteří si kdysi rádi přečetli pasáže zde o lodích, letadlech a tancích, které vytvořili pospec, Sahidko, nebo Tony. Dnes se zde nic nenapíše, jenom se neustále blbě kecá a úroveň fóra upadá. Ty to víš, protože jsme o tomto tématu spolu povídali již mnohokrát a nedokážeš nic pochopit. Jenom každému, kdo se opováží Ti to připomenout, je dle Tebe okamžitě cenzor, komunista, politruk.
     Psal jsem Ti také otázky typu: Kdo obsadil Rakousko?, Kdo obsadil ČSR? Kdo napadl Dánsko, Belgii, Holandsko, Francii, Norsko, Řecko, tehdejší SSSR? Bylo to dle Tvého názoru SSSR a nehodní Češi, že?  A tak dále a tak dále. Nejsi schopen se zabývat minulostí jinak, než skrzevá své vlastní pocity.
      Nemá smysl se dále rozepisovat. Budu upřímný, tyto debaty sem nepatří, ať se vám to líbí nebo ne. K těmto tématům Panzernet forum nikdy zaměřeno nebylo a doufám, že ani nebude.

     A poslední věc- Panzernet forum není věc veřejná, i když je umístěno na internetu se svobodným přístupem k informacím. Ten kdo to vše platí ze svého je panzernet a tudíž má stále (a bude mít) právo veta, protože celý projekt je jeho osobním vlastnictvím. Ať si o tom myslíš co chceš, třeba i to, že jsem politruk....
      A protože každý, nejen Ty, zde vyjadřuje své názory svobodně, i když mluvíš o cenzuře, celou diskusi bych nejraději smazal. Je o ničem.
Sláma