Autor Téma: Ostravská operace, boje okolo Klimkovic, Hýlova, Vřesiny  (Přečteno 2246 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Richter

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Ostravská operace, boje okolo Klimkovic, Hýlova, Vřesiny
« kdy: Listopad 02, 2013, 10:10:13 »
Dobrý den,
  rád bych Vás požádal o informace, odkazy či knihy, které se dotýkají tohoto tématu. Mám zájem o průběh bojů, použité technice, počty vojáků a ztrát na obou stranách, válečné příběhy atd. 

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
Re: Ostravská oprace, boje okolo Klimkovic, Hýlova, Vřesiny
« Odpověď #1 kdy: Listopad 02, 2013, 11:29:13 »
Dobrý den,
rád bych Vás požál o informace, odkazy či knihy, které se dotýkají tohoto tématu. Mám zájem o průběh bojů, použité technice, počty vojáků a ztrát na obou stranách, válečné příběhy atd. 

Zdravím,

táto téma nepatrí medzi moje záujmové oblasti tak som len skúsil pozrieť námatkovo internetové kníhkupectvá a narazil som na túto publikáciu: http://www.martinus.sk/?uItem=154625

Asi by som skúsil zájsť do niektorého kamenného obchodu, prelistoval ju a usúdil či v nej nájdeš čo hľadáš.
The only easy day was yesterday.

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #2 kdy: Listopad 02, 2013, 11:38:07 »
Ahoj
Ja by som skúsil nejaké mestské kroniky-ak máš šancu sa k nim dostať, dajú sa tam zistiť zaujímavé veci.
Alebo ešte lepšie by možno bolo popýtať sa ľudí ktorí zažili druhú svetovú vojnu. Veteránov ktorí tam v okolí bojovali už asi nenájdeš tak nejaké na tú dobu mladšie ročníky. Počúvanie pamätníkov je často ešte pútavejšie ako kroniky, hovorím z vlastnej skúsenosti

Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

Michal Richter

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #3 kdy: Listopad 03, 2013, 09:51:51 »
Děkuji za odpovědi, díky za nasměřování.