Autor Téma: Političtí důstojníci ve Wehrmachtu  (Přečteno 3022 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
Političtí důstojníci ve Wehrmachtu
« kdy: Červenec 05, 2013, 05:42:28 »
Dobrý den. Rád bych se zeptal jestli měl Wehrmacht nějaké politické důstojníky (něco na způsob sovětských komisařů) a jak se jim říkalo. Fotky jsou samozřejmě vítány.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Političtí důstojníci ve Wehrmachtu
« Odpověď #1 kdy: Červenec 05, 2013, 07:15:48 »
Já mám pocit, že ne - alespoň oficiálně. Za politického důstojníka Wehrmachtu bychom třeba mohli považovat členy či přívržence NSDAP, přímo ale oficiální takovou hodnost jako u Rudé armády (političtí komisaři) ovšem neměli, co já vím....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #2 kdy: Červenec 05, 2013, 07:32:49 »
A nebyli tam tzv. osvětový důstojníci, kteří měli obdobnou funkci?

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #3 kdy: Červenec 05, 2013, 07:45:43 »
Co jsem četl, tak ke konci války tam zavedeni byli. Většinou to byli fanatičtí důstojníci SS, ovšem v jednotkách WH sloužili v armádních uniformách. Svými pravomocemi se nelišili od svých "kolegů" z Rudé Armády.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #4 kdy: Červenec 05, 2013, 07:51:50 »
Naše armáda je samozřejmě měla také, byli to bodří hoši s velkou pravomocí , větší než velitel jednotky. Vůbec se nedivím, že je za WW2 rovnou stříleli. Ale v začátcích je Němci patrně nepotřebovali, neboť vojenská morálka byla příkladná a Hitler byl dostatečná modla..

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #5 kdy: Červenec 05, 2013, 09:15:09 »
Velice jste mi pomohli pánové moc vám děkuju. Thore mohl by jsi uvést zdroj ze kterého jsi to četl?
My vyhráváme díky našim Tygrům!

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #6 kdy: Červenec 05, 2013, 09:23:27 »
Píši to ve svým vzpomínkách bývalí němečtí vojáci v celé řadě knížek.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #7 kdy: Červenec 07, 2013, 10:48:27 »
Také jsem se s tím setkal v knihách. Tyto nacistické spojky měly být zaváděny po atentátu na Hitlera.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #8 kdy: Duben 20, 2014, 01:14:47 »
Naše armáda je samozřejmě měla také, byli to bodří hoši s velkou pravomocí , větší než velitel jednotky. Vůbec se nedivím, že je za WW2 rovnou stříleli. Ale v začátcích je Němci patrně nepotřebovali, neboť vojenská morálka byla příkladná a Hitler byl dostatečná modla..

V naší armádě byli zavedeni již před WW II. Do funkcí byli verbováni učitelé, aspiranti v zákl. voj. službě kteří měli být aktivováni. V r. 1937-1938 sloužil otec (středoškolský učitel) jako aspirant, podporučík, velitel spojčety a zástupce velitele velitelské roty 18. pěšího pluku v Plzni a byl verbován do této funkce též. Po válce (1945) znovu ale kantořina byla pro něj posláním a mundůry neměl rád. Organizačně byli zařazeni k štábu praporu.