Autor Téma: Diskuze k tématu "Zajímavé odkazy"  (Přečteno 7754 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Diskuze k tématu "Zajímavé odkazy"
« Odpověď #15 kdy: Březen 14, 2013, 05:45:49 »
No vláda pevné ruky je na první pohled nejideálnější, ale je tu mnoho kdyby. Je sice pěkné že tvůj ideální vládce získá podporu 55% lidí, dalších 35% přizpůsobí, ale co uděláš se zbylýma deseti procenty? Vyvineš na ně nátlak aby se přizpůsobili, nebo aby opustili zemi, popřípadě je popravíš ?!? Za každého režimu a v každé době se najde pár procent opozičníků, kteří budou mít konexe v zahraničí a tak bude jejich hlas slyšet. Když je necháš bez povšimnutí tak hrozí že se od nich nakazí další lidé a celý tvůj režim se rozsype jako domeček z karet. A teď si štuko představ že se moci chopil někdo tobě krajině nepříjemný, stal se despotou a ty jsi mezi těmi Pár nepohodlnými procenty kterých je třeba se zbavit (!) Pokusíš se emigrovat, ale co když ti to bude zakázáno... radši bych moc nespoléhal na to že se moci chopí osvícený diktátor, který bude po chuti zrovna tobě.
Že se v dnešní době nemůže stát, aby jeden člověk vládnul jako Car... no znáš Putina? Jde jen o to jak si člověk umě překroutí ústavu.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #16 kdy: Březen 14, 2013, 05:48:50 »
Rakušáci jednoho zažili, pomalu je zničil a přesto je nostalgie po době, kdy vládl. Je to příklad neobjektivity jedné generace, tehdy byli mladí , tehdejší doba dělala dojem, že předělají svět a přitom jen mnoho lidí pomohli dostat pod drn  a rozbořit to, co jejich rodiče vybudovali.. A přesto na to vzpomínají... :'(

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #17 kdy: Březen 14, 2013, 10:06:22 »
Drtivá většina Němců stála za Hitlerem, proto také byla v Německu a v jeho armádě tak obrovská morálka. Tam vůbec nešlo o teror a vynucenou sympatii. Právě naopak. Žili a cítili se jako jedna velká rodina. To přiznávají i oficiální historici. Můžu se v dnešním ubohém a zkorumpovaném státě cítit pohodově jako v rodině? Nikdy. A že zavíral do vězení vedoucí opozičních stran – komunisty a socdemáky? Vždyť to dělá demokratura taky. Ale zve se pokrytecky demokratickou a svobodnou, otevřenou všem politických názorům.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #18 kdy: Březen 14, 2013, 10:08:53 »
Rakousko ale nebylo Německo - vždyť byly dokonce v 1938 vedeny tajné rozhovory mezi důstojníky československé a bývalé rakouské armády, že v případě války mezi Německem a ČSR hodně vojáků  rakouské národnosti (národnosti platné před anexí Rakouska) buď dezertuje či se vzdá bez boje československým silám.

Ovšem díky 30.září to skončilo jinak.....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #19 kdy: Březen 14, 2013, 11:06:03 »
Pánové, ono se stačí podívat, kde bylo Německo v roce 1933, když jej Hitler převzal, a kde bylo v roce 1938. Tedy po pěti letech.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Zajímavé odkazy
« Odpověď #20 kdy: Září 11, 2014, 09:27:06 »
USA vyhlásili totálnu vojnu Islamskému štátu
http://www.aktuality.sk/clanok/261404/usa-vyhlasili-vojnu-islamskemu-statu/
Proti Islámskému státu budou bojovat a vyhlašovat válku? A dále budou podporovat třeba protisýrijské bojovníky. Tak nějak mne napadla ta figurka se Simpsnů CHÁ CHÁ
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #21 kdy: Září 12, 2014, 11:47:44 »
Thor Herman - popsal bych to takhle: ,,Vše je to pouze kšeft" :)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/