Autor Téma: Girls und Panzer (TV seriál)  (Přečteno 7377 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Girls und Panzer (TV seriál)
« kdy: Červenec 12, 2013, 10:17:42 »
Girls und Panzer (TV Seriál)

Originálny názov: ガールズ&パンツァー
Krajina pôvodu: Japonsko
Minutáž: 12x 24min
Rok natočenia: 2012
Réžia: Cutomu Mizušima

Oficiálny text distribútora:

Kaligrafia, ikebana, kendo a jazda tankom, mladé dievča môže rozvíjať svoje pôvaby všelijak. Zvlášť obrnenci sú v svete Girls und Panzer obzvlášť populárny. Školy s dobrou povesťou si nemôžu dovoliť aby neviedli Tankový záujmový krúžok. Tie najlepšie môžu dokonca zostaviť celú tankovú divíziu. Medziškolské tankové turnaje v ktorých sa samozrejme neumiera patria k najprestížnejším spoločenským udalostiam a najschopnejšie tankistky pozná a obdivuje celý svet.
Začínajúci avšak nádejný krúžok hrdiniek seriálu Girls und Panzer súce zatiaľ žiadnu slávu nezískal avšak určite si ju čoskoro vydobije. Veď má v arzenále aj jeden tank československej výroby. (csfd.cz)

Vlastný názor:

TAK A DOHNALI STE MA K TOMU!!! :D :D :D

Pôvodne som tento seriál nepoznal. Sem tam som kútikom oka zaregistroval nejaké anime tanky pri surfovaní na You Tube ale až príspevok tu na Panzernete ma prinútil pozrieť si to celé. Samozrejme ako väčšina anime seriálov z Japonska je tu všetko postavené na hlavu. Takže je samozrejmé že tanky ovládajú ženy a ak by ste namietali že je to mužské povolanie tak si hrdinky významne zaťukajú na čelo a prehodnotia vašu mentálnu spôsobilosť. O logiku tu však nejde. Tú sme nechali pri filme Zachráňte vojaka Ryana v scéne s nie tak úplne origo Tigrom. To čo je ťahúňom seriálu sú tanky a ich súboje. Všetko medzi tým je len vata ktorou sa musíme prehrýzť. Školské týmy sú tu úzko vyprofilované (Angličanky pijú pri boji čaj, Američanky skúšajú špinavé triky no keď na to príde sú voči súperom férové a Rusky? Škoda reči. A to nehovorím o Nemkách :D .) takže nuda tu rozhodne nebude. Tvorcovia si dali na tankoch rozhodne záležať a nebáli sa si z nich urobiť pojazdný cirkus (také kamufláže ako v tomto seriáli sa len tak nevidia). Aj charaktery postáv (no "charaktery") sú zábavné. Dievča ktoré odmietalo vstúpiť do krúžku kvôli životnej traume je vedúcou krúžku, posádku samohybného dela tvoria dievčatá obdivujúce rôznych vojvodcov (Rommel, Julius Cézar ...). Seriál je to zaujímavý. Zaujímavé taktiež je že sa inšpiroval hrou World of Tanks a faktom že aj mnoho dievčat túto hru hraje. Snáď len toľko k tomuto netradičnému seriálu. Moje hodnotenie? Ak dokážete vybrať mozog z hlavy a zapnúť len primárnu funkciu vedomia že sa na niečo dívate tak si zaslúži tento seriál (u mňa. Ja to ovládam už od Titaniku :D ) 70 %. Aj to len kvôli Kaťuši a pohľadu kamery z čela tanku pri jazde.

Pár obrázkov:

P.S: No a teraz ma zožerte!!!  :D  :D  :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
Re: Girls und Panzer (TV seriál)
« Odpověď #1 kdy: Červenec 20, 2013, 10:10:03 »
No zajímavé na tomto seriálu je i jistá odolnost tanků...přece jenom když vás zasáhnou 4 tanky ze tří metrů a z vašeho tanku se jen zakouří a vyjede bílá vlaječka je to úctyhodný výkon. (1 Churchil a tři matyldy trefí právě LT38)  :D  :D  :D
My vyhráváme díky našim Tygrům!

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #2 kdy: Červenec 20, 2013, 11:05:47 »
Jop. Ono nemôžeme chcieť aby niekto v seriáli pre mladistvých (a ešte k tomu v kreslenom seriáli) uhoreli tri stredoškoláčky v tanku. A to sme ešte len v treťom dieli. Veď aj pri stretnutí s Mausom to Char 1 len tak odhodilo :D :D :D . Každý anime seriál má svoje pravidlá. Je rozdiel sledovať Girls und Panzer pre násťročných a sledovať Hellsing pre odrastenejších :D :D :D Ani v WoT po zásahu neukážu ako vaša posádka umiera v krutých bolestiach.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #3 kdy: Červenec 21, 2013, 12:07:54 »
Viděl jsem ukázku jak si holčiny poradili právě s Mausem. Velice doporučuju :D :D :D

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #4 kdy: Září 03, 2013, 01:57:49 »
Seriál ma bavil, len mi vadila tá "vata" medzi súbojmi tankov- tie kecy sa nedali počúvať a občas sa mi stalo že som počas nich jednoducho išiel na facebook a podobne /asi som už starý, kedysi som to pri anime bol schopný pretrpieť/. Výsledný dojem je ale pozitívny, ako napísal poviedkar- keď chcete vypnúť mozog a len sa pobaviť je Girls und Panzer fajn. U mňa 60%
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #5 kdy: Září 03, 2013, 10:13:21 »
Len taká maličká zaujímavosť pre tých čo hrávajú WoT.

Úspech seriálu v Japonsku donútil vývojárov k spolupráci s tvorcami seriálu a tak sa na Japonskom serveri majú už čoskoro ukázať kamufláže a logá ktoré máme možnosť vidieť v tomto seriáli.

Popravde, musím povedať že by bolo zaujímave dať si na StuG. III kamufláž z prvých častí seriálu :D ale do ružového tanku ma nikto nedostane :D .

A pre modelárov sa tiež niečo nájde. V Japonsku istá firma začala vyrábať plastové modely s kamuflážnymi schémami z tohoto seriálu. Vraj idú na dračku!!!

EDIT: Pridávam ešte link k článku o spolupráci Wargaming s tvorcami seriálu:

http://www.konata.cz/2013/08/girls-und-panzer-spolupracuje-s-wot/

A na tejto stránke sa dajú zohnať modely tankov účinkujúcich v tomto seriáli:

http://www.hlj.com/product/PLZ01745/Mil
                           Alexander Berkman

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #6 kdy: Září 04, 2013, 07:30:16 »
Ten model bych si koupil jen kvůli tomu, že třeba nějaký typ lze špatně sehnat.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #7 kdy: Září 05, 2013, 04:57:50 »
Tak ale musíš uznat, že takový růžový M3 Lee nebo červeno žlutý StuG by na soutěži nebo třeba jen výstavě pozornost na 100% přitáhl :D
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #8 kdy: Září 05, 2013, 05:16:07 »
Práve o to ide :D v stojatých vodách modelárskych výstav sa opakujú kamufláže ktoré sú si podobné ako vajce vajcu. S modelom Stug-u III v červeno-žlto-modro-bielej kamufláži alebo s LT 38 v zlatom prevedení by jeden modelár mohol vyvolať poriadny rozruch. :D :D :D A tých pár infarktov sa popri tom stratí :D :D :D
                           Alexander Berkman

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #9 kdy: Září 24, 2014, 05:11:15 »
Možno ste si všimli možno nie :D . Nedávno vyšla špeciálna časť venujúca sa súboiju medzi Dievčenskou akadémiou Ooarai a talianskou univerzitou Anzio. Tento súboj bol v pôvodnej sérií vynechaný a dočkali sme sa ho až teraz. Ak vám pôvodná séria pripadala padnutá na hlavu tak tento diel je rovnako šialený ako tie predchádzajúce. Na operáciu Makaróny budem ešte dlho spomínať :D :D :D
                           Alexander Berkman

sandoslap

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #10 kdy: Září 29, 2014, 08:08:48 »
Přišel jsem, viděl jsem....a nemohu se toho nabažit! Já vím, jsem šílenec  :D
Že máte dřevěnou nohu? Nevadí, nemusíte utíkat, jste li statečný.

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #11 kdy: Září 30, 2014, 04:14:42 »
Sandoslap nezúfaj nie si v tom sám. Ja to sledujem tiež takže nás na psychiatriu zavrú spolu :D
                           Alexander Berkman

sandoslap

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #12 kdy: Říjen 01, 2014, 07:38:30 »
Alespoň si tam bude o čem povídat  :D

P.S.: Ti z vás, kdož pochybujete o odolnosti tanků v tomto seriálu, zajisté náleží do řad méně pozorných! V jedné z prvních epizod je na vědomí dáno jasné prohlášení, že vnitřek strojů je chráně uhlíkovými deskami....přesně tak.
Že máte dřevěnou nohu? Nevadí, nemusíte utíkat, jste li statečný.