Autor Téma: označení služby v čsl. legiích  (Přečteno 3593 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
označení služby v čsl. legiích
« kdy: Prosinec 23, 2012, 07:06:59 »
Měl bych malý dotaz, snad jsem jej zařadil správně.
Četl jsem, že za první republiky měli příslušníci armády a četnictva označení své případné služby v čsl. legiích nějak označeno na rukávech uniforem. Neví někdo, jak toto označení vypadalo a zda jej měli i příslušníci policie a finanční stráže?
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
Re: označení služby v čsl. legiích
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:53:27 »
posílám popis, jak to bylo s označením služby v legiích, u armády ve 30. letech plus konkrétní snímek, jak takové označení vypadalo:

U četnictva to bylo obdobné.

U FS nic takového nebylo, nedávno se na to někdo ptal zde, nevím, zda jste to nebyl vy:
http://www.weblight.cz/book/index.php?id_p=64934&id=53517&id_user=42016&login=mbbb&access=1&heslo=3a14239747b4c957c1df45fee8a44980&stranka=0&heslocel=&filtr=

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 24, 2012, 08:30:35 »
V seriály Četnické humoresky má Arazim tieto tri prúžky taktiež na pravom rukáve. Boli červenej farby.

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 24, 2012, 11:04:21 »
V seriály Četnické humoresky má Arazim tieto tri prúžky taktiež na pravom rukáve. Boli červenej farby.
obecně neměli všichni četníci tyto pásky červené, platilo, žy ty pásky byly v barvě výložek. Takže četníci - píslušníci zbraní - ano, šarlatově červené