Autor Téma: Tank č. 23 čili "Růžový" tank  (Přečteno 39817 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Tank č. 23 čili "Růžový" tank
« Odpověď #90 kdy: Červenec 15, 2012, 05:48:30 »
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #91 kdy: Červenec 15, 2012, 05:51:42 »
Hmmm Skvělí termín...škola.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #92 kdy: Červenec 15, 2012, 06:18:15 »
Takže jsem zjistil následující - po osvobození se kolem znojemského nádraží začalo se shromažďováním poškozené a zničené techniky. Celkově se zde objevily i dva zničené tanky IS-2:
-tank IS-2 v.č.21 sloužil během bojů o Znojmo jako silniční záteras společně s T-34/76 na dnešní Palliardiho ulici. Tank utrpěl těžká poškození, včetně roztrhnutí obou pásů, přišel minimálně o jedno hnací přední kolo a část pravého předního blatníku. Stroj je na fotce bez jakéhokoliv vybavení, žádné schránky, ani kulomet v zadní střílně věže. Stroj by do poloviny pojezdových kol zasypán a stál napříč příjezdové cesty.
Poté byl stroj jako všechny odtažen na nádraží ve Znojmě se nacházel ve východní části poblíž kolejí ve dvojici s T-34/85 (viz dole)

-tank IS-2 v.č.28 se nacházel u hlavního příjezdu k nádraží, kde byl obklopen stroji typu Hakl, Panther, Tiger II, RSO atd. IS-2 se nacházel téměř uprostřed skupinky, byl postaven druhý od přístupu ke kolejím.

Ovšem početní stavy (tabulka), kterou mám po ruce vykazuje 25 sovětských vozidel, z toho rovné tři kusy IS. Třetí kus je ovšem konspirativní (nevěřím mu) jelikož jsou zcela fotograficky doloženy pouze ony dva zmíněné

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
« Odpověď #93 kdy: Červenec 15, 2012, 06:57:18 »
Takže jsem zjistil následující - po osvobození se kolem znojemského nádraží začalo se shromažďováním poškozené a zničené techniky. Celkově se zde objevily i dva zničené tanky IS-2:
-tank IS-2 v.č.21 sloužil během bojů o Znojmo jako silniční záteras společně s T-34/76 na dnešní Palliardiho ulici. Tank utrpěl těžká poškození........
  Tiger II ? Myslel jsem, že na našem území se Tiger II neobjevoval...
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #94 kdy: Červenec 15, 2012, 07:10:55 »
Ja som na tej fotke ten Tiger II našiel :D

Stojí trochu ďalej vpredu pred tým Pantherom. hneď vedľa tretieho vagóna ktorý je taký menší.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #95 kdy: Červenec 15, 2012, 07:33:27 »
No, já Ti nevím...  ::)

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #96 kdy: Červenec 15, 2012, 10:25:58 »
Nechci být kousavý, ale kousnu si. Před nějakým rokem ukazovali jakousi skupinu Rusů, kdesi za Uralem, jak mají v plánu přetřít ten tank zpátky na zeleno - buď zapracovala propaganda o zlotřilých češích, nebo to byli veteráni, netuším. Taky sepisovali jakousi petici, dokonce vybrali peníze i na barvu... už jim prý jen zbývá dostat se do Čech. Tak mě napadlo že se s nimi můžete ve svém boji spojit...
ps. tak mě napadá, proč nesehnat někde šrot z T-34 a neudělat pravý pomník prvnímu tanku, který osvobodil Prahu.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #97 kdy: Červenec 15, 2012, 10:37:54 »
Tak obávám se, že  v dnešní době je i T-34 nesehnatelnej...  ::) I když tady by se možná sehnat dal  :P http://www.facebook.com/media/set/?set=a.393723760689655.94432.100001561035760&type=3

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #98 kdy: Červenec 16, 2012, 01:14:38 »
Takže jaké by měl mít po případném přemalování označení?

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #99 kdy: Červenec 16, 2012, 02:11:29 »
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Sm%C3%ADchovsk%C3%BD_tank%2C_1979%2C_zep%C5%99edu.jpg

Toto je fotografie z roku 1979, je vidět, že je zbarvena tmavou barvou, takže zelená. Teď je otázka, jestli to byla standartní zelená ČSLA, či odstín používající Ruadá armáda na konci války.

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #100 kdy: Červenec 16, 2012, 05:08:37 »
Já jsem pro to aby to byla zelené z konce války a označení některého IS bojujícího na našem území.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #101 kdy: Červenec 16, 2012, 09:38:19 »
Diskuzi o Tigeru jsem přesunul zde :
http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,246.0.html
Jinak jsem to zde trochu pročistil.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Tomáš Lacina

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #102 kdy: Červenec 16, 2012, 11:21:49 »
Nevím, v jakém rozsahu bojovali IS-2 na našem území, ale vím, že 1. ČS tanková brigáda dostala darem od 1. Ukrajinského frontu 8 ks IS-2 obou variant které se objevili na slavnostní přehlídce 17. Května v Praze. 7 ks používala až do roku 1947, 1 ks zřejmě skončil na náhradní díly. Prapor těžkých tanků byl rozpuštěn už v únoru 1947, přičemž stroje IS-2 byly v této době již uloženy. Ve stavu československé armády na 2. tankové základně v Žilině bylo ještě všech 7 strojů v roce 1949, k 1. květnu 1951 jich bylo uváděno jen 6 kusů, k srpnu 1958 byly ve skladech vykazovány pouze 4 vozidla IS-2 a k 1. červnu 1960 nebyl uveden ani jeden stroj IS-2. Některé byly použity jako pomníky ve městech Trutnov, Prostějov, Kroměříž, Ostrava, Přelouč.  Snad ty z Prostějova a Kroměříže se dochovali v Lešanech + ,,23“. Jedna čs. ISka měla číslo 103 a namontován protiletadlový DŠK 12,7 mm (17. 5. 1945).
Kdo nepoznal armádní život, neporozumí.

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #103 kdy: Červenec 17, 2012, 12:04:30 »
Když se zítra k tomu dostanu, tak sem dám fotografii IS-2 na památníku v Praze. Fotil jí můj děda. Je černobílá, ale celkem vydařená  :P

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #104 kdy: Červenec 17, 2012, 09:27:07 »
Nevím, v jakém rozsahu bojovali IS-2 na našem území, .........Některé byly použity jako pomníky ve městech Trutnov, Prostějov, Kroměříž, Ostrava, Přelouč.  Snad ty z Prostějova a Kroměříže se dochovali v Lešanech + ,,23“. Jedna čs. ISka měla číslo 103 a namontován protiletadlový DŠK 12,7 mm (17. 5. 1945).
  V Ostravě byl pomník s tankem  IS2?
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ