Autor Téma: Tank č. 23 čili "Růžový" tank  (Přečteno 39291 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Re: Tank č. 23 čili "Růžový" tank
« Odpověď #15 kdy: Červenec 06, 2012, 12:57:41 »
Thore, měl jsem tu čest jak mluvit s majorem Stříbrným /z Lidic/ , tak i s pilotem Friedlem i s jeho manželkou, popřípadě zprostředkovaně s lidmi, kteří byli s veterány v přímém kontaktu po válce. A můj dojem byl hlavně jejich pocit ukřivdění za chování "spoluobčanů" k nim..To je nesmírně uráželo a zraňovalo, vliv nějaké přemalované zbraně je prostě marginální.. Dnes se k nim pokrytecky hlásí i pacholci, kteří jako slouhové režimu nebo dokonce přímý iniciátoři těchto svinstev  toto způsobovali. To je stigma válečné generace našich hrdinů...

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #16 kdy: Červenec 06, 2012, 01:19:45 »
Thore, měl jsem tu čest jak mluvit s majorem Stříbrným /z Lidic/ , tak i s pilotem Friedlem i s jeho manželkou, popřípadě zprostředkovaně s lidmi, kteří byli s veterány v přímém kontaktu po válce. A můj dojem byl hlavně jejich pocit ukřivdění za chování "spoluobčanů" k nim..To je nesmírně uráželo a zraňovalo, vliv nějaké přemalované zbraně je prostě marginální.. Dnes se k nim pokrytecky hlásí i pacholci, kteří jako slouhové režimu nebo dokonce přímý iniciátoři těchto svinstev  toto způsobovali. To je stigma válečné generace našich hrdinů...

Máš svým způsobem pravdu.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #17 kdy: Červenec 06, 2012, 01:27:43 »
A ta růžová barva, většinou zmińovaná v souvislosti se 4% populací, to je hrozná urážka padlých vojáků všech armád protiněmecké koalice.

??? Sakra!! Co je tohle za kec??? Promiň, ale proč sem taháš tohle, jakou to má souvislost! Nechápu! A tahle trapná proklamace, že růžová patří homosexuálům, to je vrchol jakékoli debilnosti! Fakt nechápu co to má společného s tou urážkou!
Některé barvy mají holt obecně přidělený nějaký symbol. Hnědá fašisty, černá katolíky, rudá či červená komunisty, zelená islám atd. A růžová je považována za barvu homosexuálů, a jak jsem již psal: přemalování tohoto tanku na jakoukoliv "nevojenskou" barvu je urážkou bojovníků z 2. světové války. Tedy aspoň podle mne. Nikomu tento svůj názor nevnucuji, ale vzít si jej nenechám
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Tomáš Lacina

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #18 kdy: Červenec 06, 2012, 04:29:31 »
Některé barvy mají holt obecně přidělený nějaký symbol. Hnědá fašisty, černá katolíky, rudá či červená komunisty, zelená islám atd. A růžová je považována za barvu homosexuálů, a jak jsem již psal: přemalování tohoto tanku na jakoukoliv "nevojenskou" barvu je urážkou bojovníků z 2. světové války. Tedy aspoň podle mne. Nikomu tento svůj názor nevnucuji, ale vzít si jej nenechám
Souhlasím s tím, že by ta růžová barva měla zmizet. Ten tank představuje mnoho pohledů. Osvobození, smrt, bolest, naději, veterána, každý na ten tank kouká jinýma očima. Rozhodně to nemá být reklama nějakého avantgardního umělce a rozhodně ne v muzeu vojenské techniky.
Kdo nepoznal armádní život, neporozumí.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #19 kdy: Červenec 06, 2012, 04:43:52 »
Thor Herman: [Některé barvy mají holt obecně přidělený nějaký symbol. Hnědá fašisty, černá katolíky, rudá či červená komunisty, zelená islám atd. A růžová je považována za barvu homosexuálů, a jak jsem již psal: přemalování tohoto tanku na jakoukoliv "nevojenskou" barvu je urážkou bojovníků z 2. světové války. Tedy aspoň podle mne. Nikomu tento svůj názor nevnucuji, ale vzít si jej nenechám

Souhlasím s tím, že by ta růžová barva měla zmizet. Ten tank představuje mnoho pohledů. Osvobození, smrt, bolest, naději, veterána, každý na ten tank kouká jinýma očima. Rozhodně to nemá být reklama nějakého avantgardního umělce a rozhodně ne v muzeu vojenské techniky.

Máš pravdu: kdyby ten tank byl umístěn někde v muzeu umění, tak si o "úrovni" dotyčného umělce  pomyslím své, ale nějak bych to asi pochopil.

Ale zrovna mne napadla jiná věc, nevím zda-li je vhodná do tohoto topicu, takže se jen zmíním a nebudu to rozvíjet dále. Jen se divím, že za bývalého režimu nikde nevznikl památník tanku věnovaný PŘÁTELSKÉ  INTERNACIONÁLNÍ POMOCI z 21.8. 1968 Asi měli soudruzi tolik soudnosti.

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #20 kdy: Červenec 06, 2012, 05:18:21 »
Rozhodně bych udělal petici za znovunavrácení původní podoby. (jenže nevím jak  :( )
My vyhráváme díky našim Tygrům!

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #21 kdy: Červenec 06, 2012, 06:30:19 »
Pánové, pročtěte si tyto odkazy, a bude vám jasno, že uvedení tanku do původní barvy bude velký problém, spíše nemožné.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tank_číslo_23

http://brigadyr.ic.cz/speciality/ruzovy_tank/ruzovy_tank.htm
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

RainBowPolux

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
    • Můj nový blog
« Odpověď #22 kdy: Červenec 06, 2012, 06:50:32 »
 :o Tak tohle jsem vůbec netušil! Že byl tank "oloupán" a znovu natřen, tak to je naprostá šílenost! Proč to udělali? To je takovýto vandalismus opravdu považován za umění? Kam jsme to dopracovali?
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #23 kdy: Červenec 07, 2012, 04:40:56 »
Možná že tentokrát by se nám to mohlo povést a přesvědčit je.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #24 kdy: Červenec 07, 2012, 04:52:45 »
Rozhodně bych udělal petici za znovunavrácení původní podoby. (jenže nevím jak  :( )
Třeba petice na
museum@army.cz    ?

Ale to je asi zbytečné, je to státní moloch, neberoucí na přání obecného lidu ohledů

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #25 kdy: Červenec 07, 2012, 04:56:20 »
a jinak, podívejte se, v jakém stavu jsou další IS 2, chce se mi až brečet

http://www.vhu.cz/cs/stranka/sbirkovefondy%20vhu/sovetsky-tezky-tank-is-2-ranneho-provedeni-

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #26 kdy: Červenec 07, 2012, 06:15:01 »
Ale je to lepší než projít vysokou pecí, ne? Tohle je dobrý základ na kterém se dá stavět na rozdíl od rozpadlého zámku...

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #27 kdy: Červenec 07, 2012, 06:50:17 »
Ale přece něco udělat musíme ne? Myslím že petice je celkem realistický a uskutečnitelný nápad.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #28 kdy: Červenec 07, 2012, 06:56:39 »
Ale přece něco udělat musíme ne? Myslím že petice je celkem realistický a uskutečnitelný nápad.

Velmi silně pochybuji, že si z té petice budou něco dělat. Ale jsem pro, byl by hřích se o to nepokusit

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #29 kdy: Červenec 07, 2012, 07:02:31 »
Thore ,veď je tam písané ,že ich idú rekonštruovať.Pokiaľ sa to týka iba toho jedného kusu ,tak je to smutné..
Dám vám jeden nápad.Na Modelfore som videl ,ako parta modelárov kontaktovala nejakú leteckú základňu ,kde bol pomník lietadla (myslím ,že to bol Su- 7) a spolu s vojakmi ho dali do nového kabáta.Keby ste videli tie fotky tak žasnete!S úplného vraku spravili novú nablýskanú mašinu (samozrejme ho len namaľovali ,ale rozdiel bol veľký). Skúste napísať danému múzeu , či majú v pláne rekonštruovať aj ostatné tanky a ak nie ,tak či by boli ochotný dať vám čísla farieb ,akými majú byť tanky natreté a ponúknite sa ,že ich natrete.  ;)