Autor Téma: Tank č. 23 čili "Růžový" tank  (Přečteno 39375 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Tank č. 23 čili "Růžový" tank
« kdy: Červenec 04, 2012, 02:50:40 »
Růžový tank... ten mě naprosto vyvádí z míry!
Ta růžová potvora se na zeleno rozhodně nebude přemalovávat, protože... Já nevidím důvod, proč by to takhle mělo zůstat, ale jelikož je to počin "umělce" Černého, tak by byl dnes prohlášen za výtržníka a vandala ten, který by vrátil tanku jeho původní barvu a změnil ho zpět z obludky na kus vojenské techniky!
Takže tento tank asi bude strašit v Lešanech i nadále!

Hm..co udělat akci přemalování tak, aby z toho byl neznámý pachatel? :-)
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
Re: Tank č. 23 čili "Růžový" tank
« Odpověď #1 kdy: Červenec 04, 2012, 05:44:07 »
Pánové vím že je to nabádání k trestné činnosti ale co takhle udělat sraz a přemalovat tank spět? Složíme se na barvy někdo najde obrázky kvůli označení a jede se na výlet.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

RainBowPolux

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
    • Můj nový blog
« Odpověď #2 kdy: Červenec 04, 2012, 09:24:22 »
Pánové vím že je to nabádání k trestné činnosti ale co takhle udělat sraz a přemalovat tank spět? Složíme se na barvy někdo najde obrázky kvůli označení a jede se na výlet.

O tom už jsem přemýšlel několikrát, ale hodně rychle jsem si to rozmyslel, jelikož Lešany patří Vojenskému historickému ústavu a je tam dost psů, kteří v noci hlídají!
A myslím, že tam v noci bude i noční hlídač! Akce by to byla jen velice těžko proveditelná, ale naděje, že se ten tank dočká zpět své zelené, se nevzdávám!
Ale jedno vím jistě, já ho bohužel nepřemaluji.  ;)
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #3 kdy: Červenec 05, 2012, 12:19:40 »
Tak si půjčíme hasičskou helikoptéru do toho vaku dáme zelenou barvu a letíme  ;)

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Červenec 05, 2012, 01:39:53 »
Prečo to robiť v noci? Zakecajte sa so strážnikmi v okolí, ostatný si zoberte montérky a keby sa niekto pýtal ste zamestnancami múzea a pretierate tank. 3 to máte sprejom do 10 minút hotové.  :D

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #5 kdy: Červenec 05, 2012, 07:37:29 »
Ale něco by se udělat mělo, je sice hezké že o tom mluvíme ovšem to nic neřeší. Měli bychom udělat petici, je to naše povinnost jakožto milovníků vojenské techniky.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #6 kdy: Červenec 05, 2012, 08:18:19 »
Tomu tanku je to jedno, když byl 60 let vykradený na podstavci , byla to jen kysna a nikomu to nevadilo..Nám tvrdili, že to byl T34 a musela být revoluce , aby se slavnostně oznámilo, že je to jinak..Lež na lež. Dětem to nevadí, hrají si na něm tak jako tak. ;)

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #7 kdy: Červenec 05, 2012, 08:51:41 »
Prečo to robiť v noci? Zakecajte sa so strážnikmi v okolí, ostatný si zoberte montérky a keby sa niekto pýtal ste zamestnancami múzea a pretierate tank. 3 to máte sprejom do 10 minút hotové.  :D
To bys musel mít sprej veliký jak hasičák. Tank není trabant.  :D
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #8 kdy: Červenec 05, 2012, 09:46:24 »
Tomu tanku je to jedno, když byl 60 let vykradený na podstavci , byla to jen kysna a nikomu to nevadilo..Nám tvrdili, že to byl T34 a musela být revoluce , aby se slavnostně oznámilo, že je to jinak..Lež na lež. Dětem to nevadí, hrají si na něm tak jako tak. ;)

Ano pro děti to je zajímavost ,,Jé mami růžovej tank" a víc se nestarají, ale opravdu chceme aby vstoupil do podvědomí národa jako ten růžovej tank?
nebo jako tank který osvobozoval Československo? To co mu udělali je sprostota ti tankisté ti vojáci nasazovali životy a tehdy to ještě nebyly okupanti
byly to osvoboditelé a tohle je náš vděk? Takhle jim plivnout do očí? jestli je vám to jedno tak klidně ale mě ne a nikdy nebude.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #9 kdy: Červenec 05, 2012, 10:06:22 »
Já bych to neviděl tak  černě, je to jen mašina a jen tak mimochodem , ůcta k osvoboditelům se více narušila fabulací a nepravdivou propagandou o průběhu bojů v Praze. Rozumný člověk dobře ví, že osvoboditel je ten nebo onen a jde hlavně o to, aby ve školách děti učili pravdu a že vojáci té, které strany nedělali politiku, ale bojovali a umírali. Na druhou stranu jej přemalovat na zeleno by nevadilo, ale pro návštevníka by byl jen jeden z mnoha..Je to úhel pohledu. Mě by spíš potěšilo uvést jej do původního stavu /zda by to ještě šlo/ a tím oslavit sovětskou techniku a osvoboditele..
A při tankovém dnu jej předvést v chodu.. ;)
Vše jsou jen kusy železa, ale když je oživíš /jako Golema/ dojde Ti mnoho věcí ..

RainBowPolux

• Wehrmacht
    • Můj nový blog
« Odpověď #10 kdy: Červenec 05, 2012, 10:29:33 »
Já bych radši ten ta(n)k viděl zeleně!  ;D
Ale jinak se plně ztotožňuji s názorem kolegy výše!
A vlastně s tímto tankem se váže ještě jeden počin opět mnou "milovaného" Černého, a to ten prostředníček! >:( To už je podle mého nevkus nejvyššího kalibru! Totální urážka! A radši už dál nepíšu, nevím, jak by to dopadlo...
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #11 kdy: Červenec 05, 2012, 10:56:15 »
Tank může být jen kupa mrtvého železa někde na pomníku, pod kterým se líbají milenci, či močí opilci. Může to být nástroj útlaku poraženého a okupovaného státu. Ale také to může být symbol naděje a vítězství. A onen zmiňovaný tank byl pro mne osobně vždy symbolem porážky Německa ve 2. světové válce.  A ta růžová barva, většinou zmińovaná v souvislosti se 4% populací, to je hrozná urážka padlých vojáků všech armád protiněmecké koalice.
(nepíši protifašistické, ale protiněmecké, tehdy vojáci bojovali proti Německu pod heslem BIJ NĚMCE.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #12 kdy: Červenec 05, 2012, 11:24:41 »
Není lepší bij fašisty ? Tím se staneš, ale Němcem se narodíš..Je to stejné jako se židovskou otázkou, může za to malý kluk, že má obřízku a narodil se židem? To, že měli vojáci heslo bij Němce vyplynulo z jejich zkušeností z války, ale není to správné.. A co se týče růžové barvy,  to ti nevadí, že se malému děvčátku kupují růžové oblečky? A co bys řekl, kdyby byl tank modrý? ;)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #13 kdy: Červenec 05, 2012, 11:42:14 »
Není lepší bij fašisty ? Tím se staneš, ale Němcem se narodíš..Je to stejné jako se židovskou otázkou, může za to malý kluk, že má obřízku a narodil se židem? To, že měli vojáci heslo bij Němce vyplynulo z jejich zkušeností z války, ale není to správné.. A co se týče růžové barvy,  to ti nevadí, že se malému děvčátku kupují růžové oblečky? A co bys řekl, kdyby byl tank modrý? ;)
Souhlasím, že máš pravdu, to heslo není z dnešního hlediska správné. Ale v kontextu té doby bohužel platilo. A platilo jak pro sovětské, tak i pro západní spojence. Dnes se nám to může zdát podivné a snad i brutální a nespravedlivé, ale nemůžeme soudit tehdejší bojovníky.
A přemalování toho tanku na jakoukoliv "nevojenskou" barvu  je urážka padlých i přeživších bojovníků. Nevím, jestli jsi se účastnil někdy nějaké debaty s našimi druhoválečnými vojáky. Nemyslím ty, organizované za bývalého režimu, ale někdy řekněme v posledních 15 letech. Vzhledem ke svému členství v KVH a účasti na akcích já ano. A jsou to lidé, kteří prošli válečným peklem, mnozí pak v letech padesátých komunistickými lágry, a poslouchat je, to je velmi zajímavý zážitek.
Bohužel, děsím se každé příští akce, kdo z nich opět nepříjde.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

RainBowPolux

• Wehrmacht
    • Můj nový blog
« Odpověď #14 kdy: Červenec 06, 2012, 12:24:39 »
A ta růžová barva, většinou zmińovaná v souvislosti se 4% populací, to je hrozná urážka padlých vojáků všech armád protiněmecké koalice.

??? Sakra!! Co je tohle za kec??? Promiň, ale proč sem taháš tohle, jakou to má souvislost! Nechápu! A tahle trapná proklamace, že růžová patří homosexuálům, to je vrchol jakékoli debilnosti! Fakt nechápu co to má společného s tou urážkou!