Autor Téma: Pásy tanků  (Přečteno 11401 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

leon IV.

• ČSR
  • Kapitán
Re: Pásy tanků
« Odpověď #15 kdy: Červenec 06, 2012, 02:45:02 »
Možná, že fotka byla provedena při přesunu, daleko od fronty a proto sesmeknutí jim asi nevadilo.
Jiné vysvětlení nemám :D Dost fotek bylo děláno při přesunech.
Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika.
Josif Vissarionovič Džugašvili (Stalin)

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #16 kdy: Červenec 06, 2012, 05:32:41 »
Ani nevím, zda klíč na napínání pásu byl "v povinné výbavě"  v každém tanku.. Tipoval bych to na stav tanku před výměnou pásů.. ;)

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #17 kdy: Červenec 06, 2012, 06:22:36 »
Co já vím, tak za první republiky byl klíč k napínání pásů v základní výbavě tanku...

Jinak zajímavý odkaz k napínání pásů u dnešních pásových vozidel (pásové traktory):
http://www.challenger-ag.com/agco/challenger/ChallengerCS/TrackedTractors/MT700800Features/700800BeltOptionsTension.htm
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #18 kdy: Červenec 07, 2012, 09:43:48 »
Jak tady tak pročítám Vaše diskuse tak mohu také svou troškou přispět do mlýna.Co jsem se dočetl v příručce řidiče  VT-55 tak o napínání tam toho moc není ale nejpovolenější pás tzn. aby ležel na 3 poj.kolech má být do lesa ,kamení a písku.je tam znázornený obrázek tanku přejíždějící bva velké kmeny,kola kopírují terén (prostřední kolo je mezi kmeny 2 a 4 povyslé a první a poslední leží na zemi.
Aby nebyl velký tlak na čepy (střih) tak má být pás uvolněn a na pevném povrchu asfalt/beton se má pás lehce dotýkat prostředního poj.kola aby při zatáčce nedošlo k sesmeknutí.
Jen jsem přetlumočil co je v příručce a celkem to dává i smysl :)
Za tu dobu co jsem ve skanzenu se nám to zaplať bůch nestalo a doufám že nestane.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #19 kdy: Červenec 07, 2012, 11:51:12 »
Jo, něco takového nás učili, jen si nedovedu představit, jak v bojových podmínkách divize zastavuje a přepíná pásy těsně před dálnicí...na Berlín.. ;)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #20 kdy: Červenec 07, 2012, 12:40:44 »
Co si pamatuji já, tak na T72 musely být pásy našponované, takže mne právě hodně zaráží to prověšení na IS2. Ale důvod, ten se asi nedozvím.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ