Autor Téma: Modely kolekce "Bojová vozidla"  (Přečteno 22421 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Modely kolekce "Bojová vozidla"
« kdy: Květen 15, 2010, 02:35:44 »
Takže pánové pokračujem !!! Není to sice kolekce "Tanky", ale její volné pokračování :
Bojová vozidla
Včera (30. dubna 2010) vyšlo první číslo :

1. Sd.Kfz.250D - 1942

Z 14 dní (tj 14. května 2010) vyjdou dvě čísla v jednom.
Flakvierling Sd.Kfz. 7/1 + Sd.Ah.51
Steyr 1500/A01 + 20 mm flak 38

Nebudu s prezentací techniky lézt Tonymu do zelí. Dnes jsem zakoupil ty dva modely v jednom balení, předchozí mě nezaujal a ani se mě nehodí do koncepce k letadlům. Nu na první pohled vypadají pěkně, blíže je zkoumat raději nebudu :D, je pravda k modelu od Hassegawy to má daleko, ale krásně doplní ten jednohlavňový flak. A za cenu 130 Kč no neberte to :D.
Další model jistě potěší fandy moderní techniky, ale o tom více kolega ;).

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky
« Odpověď #1 kdy: Květen 16, 2010, 04:24:06 »
Takže jak s předchozí sbírkou "Tanky" budu zde také informovat s předstihem o novinkách sbírky "Bojová vozidla" od nakladatelství AMERCOM S.A.
Seznam bude pravidelně doplňován (obrázky se mohou v detailech lišit)
Sbírka vojenské techniky
"Bojová vozidla"

14. KVĚTEN 2010

Dne 14. května 2010 vyšel časopis číslo 2. s těmito modely :
Flakvierling SD.KFZ. 7/1 + Sd.Ah.51 a Steyr 1500/A01 + 20 mm flak 38

Seznam sbírky "Bojová vozidla" od nakladatelství AMERCOM S.A.
Již vydáno

1. Sd.Kfz.250D - 1942. (30. dubna 2010)

2. Flakvierling SD.KFZ. 7/1 + Sd.Ah.51 a Steyr 1500/A01 + 20 mm flak 38. (14. května 2010)
Novinky

3. HMMWV M1046 - 2006 (novinka 28. května 2010)

4. Sturmtiger - 1944 (novinka červen)

5. Sd.Kfz.251/10 Ausf.D - 1944 (novinka červen)

6. stíhač tanků Achilles IIC - 1944 (novinka červenec)

7. Steyr RSO/01 + PAK 40 -1944 (novinka červenec)

Časopis číslo 3. s modelem HMMWV M1046 vyjde asi 28. května 2010.

Zdroje : palba.cz (amercom.pl, diecast72.com, CDC Armour, hobbymaster)
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

nomad74

• Francouzská cizinecká legie
  • Caporal-chef
« Odpověď #2 kdy: Květen 22, 2010, 07:37:20 »
chlapci a bude to aj na slovensku? ;)
Si vis pacem, para bellum

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #3 kdy: Květen 23, 2010, 04:22:32 »
nomad74 : Projdi si www.press.sk, a pokud to nenajdeš, tak je brzo. Kolekce "Bojová vozidla" by se tam měla objevit do 1 až 2 měsíců (pouze můj odhad), protože kolekce "Hasičská vozidla" už se tam vydávají. Později by se tam mohla ukázat i kolekce "Letadla světa".
Doplění : Jak jsem někde četl, kolekce "Bojová vozidla" by se na Slovensku měla objevit koncem léta (asi srpen 2010).

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #4 kdy: Září 03, 2010, 10:48:14 »
Sbírka vojenské techniky
"Bojová vozidla"

Dne 3. září 2010 vyšel časopis číslo 10. s  modelem  Bergepanzer Tiger -1944

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #5 kdy: Září 19, 2010, 10:40:14 »
Sbírka vojenské techniky
"Bojová vozidla"

Dne 17. září 2010 vyšel časopis číslo 11. s  modelem amerického automobilu GMC CCKW 353-1944

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #6 kdy: Říjen 01, 2010, 10:08:03 »
Sbírka vojenské techniky
"Bojová vozidla"

Dne 1. října 2010 vyšel časopis číslo 12. s  modelem německé samohybné houfnice StuH 42

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #7 kdy: Říjen 01, 2010, 11:33:26 »
Chtěla bych se zeptat...teda promiň jestli jsi to zde už napsal...jestli ty modely i sestavuješ a sbíráš a máš je doma? Nebo sem jenom  dáváš typy? A jsou jen z umělé hmoty? Nebo i z jiných materiálů? A jsou s potiskem nebo taky je lze domalovat? Celkem mně to zaujalo. Ještě jsem neskládala ale mám ráda takové skládačky. Třeba papírové. Jen kam je potom dát? Zabírají moc místa. Já ráda skládám puzzle - mám doma asi 25 krabic 1000 a 1500, ale vždycky je zase rozložím, protože dát je na stěnu to je kýčové a zabírá to místo.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #8 kdy: Říjen 02, 2010, 12:03:24 »
Dovolím si odpovědět za Tonyho:
Modely jsou kombinací plastu (něco podobného, jako můžeš najít zde v sekci modelařina-technika) a kovu (nevím přesně druh).
Zbarvení je průmyslově nastříkáno, někdy lépe, někdy hůře. Modely jsou ve sbírkové kvalitě, občas se objeví buď deformovaný pás, či špatně odstříknutá část modelu, většinou z plastu. Ale to jsou spíše vyjímky. Lze je koupit v každé lepší trafice. Ale většinou je odebírají tak po pár kusech (u nás v Hodoníně pouze dva kusy jedna trafika).
Tady si jako skládačku moc neužiješ, jelikož již jsou tyto ,,modely" kompletní i s kamufláží. K těmto autíčkům za cenu kolem 120kč (nevím to už přesně) dostaneš navíc i takový časopis, jež se věnuje danému obrněnci.
Víc ti k tomu ale řekne jako ,,expert" Tony.
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #9 kdy: Říjen 02, 2010, 12:47:12 »
Je možné, že jsme to zde někde probírali, ale v tomto tématu ne, takže to vezmu postupně. V tomto tématu (Bojová vozidla) a v tématu "Světové tanky" se jedná o hotové modely. To znamená, že je koupím už sestavené a pomalované, jak je vidíš zde na obrázcích. Samozřejmě, že jdou různě upravit a jinak pomalovat.
Jmenovitě tuto kolekci (Bojová vozidla) kupuji a mám doma všech 13 vydaných modelů. Před touto kolekcí nakladatelství AMERCOM vydalo jinou kolekci 48 různých vozidel pod označením "Tanky" (víc o této sbírce v tématu "Světové tanky"). Tu kolekci vozidel mám kompletní. Protože jsem nebyl úplně spokojen s kvalitou některých modelů začal jsem si doplňovat sbírku od jiných firem (Hobby Master, Easy Model, Dragon, Forces of Valor). Samozřejmě existuje hromada dalších firem (např. King & Country, 21st Century, Panzerstahl....) ale ne všechny k nám dováží.
Modely od těchto firem jsou kvalitní a je na nich různý podíl materiálů, převážně kov a plast. Převážně je to tak, víc kovu - cenově vyšší.
Doporučuji projít téma "Světové tanky", jsou tam podrobněji probrány tyto modely. Samozřejmě existují tyto modely rozložené ve formě stavebnic, je také víc velikostních měřítek (1:35, 1:43, 1:72.....). To je zatím vše, další případné dotazy rád zodpovím.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #10 kdy: Říjen 02, 2010, 06:43:11 »
Podívala jsem se i na tanky a - pěkné. U nás v trafice jsem nic takového neviděla. No možná to má uložené pod pultem. Zajímalo by mě - Tony - kolik kousků máš ve svém vlastnictví  a který máš nejradši anebo který je pro tebe nejvzácnější a jak je máš uložené? Jestli i nějak do krajiny, nebo chronologicky podle roku výroby, výrobce a pod. Já sbírám /možná je to k smíchu, ale  ať/ sovy. Mám jich asi 50. A mám je uložené na poličce. Vím, že to s tvou sbírkou nemá nic společné, ale vždycky jsem ráda, když někdo o ní projeví zájem. Takže ráda si něco přečtu o té tvojí.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #11 kdy: Říjen 02, 2010, 08:20:09 »
Bohužel, na moji odpověď si budeš muset chvíli počkat. Z důvodu změn, které u nás doma přetrvávají (nedostatek místa) jsem byl nucen svoji sbírku z poliček spořádaně přesunout do krabic. Protože je vozidel povícero a zatím jsem si neudělal žádné záznamy, počet si nepamatuji. V nejbližším čase provedu inventuru a doložím stav (aktualizuji tento příspěvek).
Předtím jsem je měl pouze uložené na poličce, pokud to šlo, tak podle států (armád). O nejmilejším nebo nejvzácnějším modelu jsem nepřemýšlel, ale upřednostňuji americká vozidla. Samozřejmě na nejvyšší stupeň řadím československé stroje (nebo techniku sloužící v československé armádě), ale těch je velmi málo. Budu si muset nějaké postavit (OT-62, OT-64, OT-65, BVP-1), u T-54/55, OT-810 nebo T-72 nevidím velký problém, ty se vyrábí hotové.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #12 kdy: Říjen 02, 2010, 08:37:53 »
Dobře. Takže vidím, že když to vozidlo není v obchodě, tak jsi asi schopen sám si ho postavit. To je také zajímavé. Když budeš mít čas, tak napiš více. Zatím díky za info. :)
                                                            E. Vacková

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #13 kdy: Říjen 03, 2010, 08:53:27 »
Dobře. Takže vidím, že když to vozidlo není v obchodě, tak jsi asi schopen sám si ho postavit. To je také zajímavé. Když budeš mít čas, tak napiš více. Zatím díky za info. :)
Rozdíl je v tom, jak postavit model, převážná část modelářů si vystačí se stavebnicí. Existují však machři, kteří si nejen nakreslí plánky, ale udělají si díly a model z nich sestaví. Samozřejmostí je pak perfektní kamufláž. Model je možné umístit do krajiny (dioráma). Já jsem patřil mezi tu první skupinu a nyní se znovu pokouším dostat zpět.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #14 kdy: Říjen 03, 2010, 10:34:39 »
Rozumím dobře, že chceš zase stavět stavebnice? To se mi zdá  zajímavější, než koupit  hotový model a umístnit si ho doma /jako angličáky/. Nemúže to dát tolik radosti, jako když si ho sama postavím. V Rakousku jsem se už dívala po stavebnicích. Panthera ani Stuku neměli. Měli Tigra a myslím nějakého Messersmitha. Jinak všechno GB a USA.
                                                            E. Vacková