Autor Téma: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu  (Přečteno 18724 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2048
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« kdy: Květen 05, 2012, 12:31:12 »
Poznámka - přestože to sám nepovažuji za válečný zločin (šlo o většinou již o ženy, které se tímto řemeslem živily již dávno před vypuknutím války), byl jsem nucen jej sem zařadit

ÚVOD SEZNÁMENÍ S NEVĚSTINCI WEHRMACHTU
Francie, červen 1940. Kdysi pyšná Francie je na kolenou a je jasné, kdo je zde novým pánem. Nové řády, postihování Židů, odpůrců Německa - to je realitou nového řádu. Pro jeho udržení je třeba ale i velkého počtu vojáků, kteří samozřejmě mívají své choutky. Přestože je Paříž známá tím, že se po jejich chodnících denně procházely dívky ladných křivek ve svých šatech, odhalující různé části těl.  Ovšem velký rozmach ,,nejstaršího řemesla" sebou nesl i různá rizika, hlavně v podobě nakažení pohlavní nemocí.

Při německém tažení ve Francii se objevují první nevěstince, a to dvou druhů:
-ve velkých městech pro potřeby posádek
-mobilní, postupující za vojskem v poli

Tzv. bordely se stávají součástí pravidelných jednotek německé armády, spravované Feldgendarme a vojenskými lékaři. Osazenstvo bordelů se skládalo z žen různého věku, původu i minulosti - jednalo se o mladé, sotva dospělé dívky až po tzv. zkušené ženy vyššího věku. Mezi nimi se nacházely politické vězeňkyně, příslušnice spojeneckých armád zajmuté německými vojsky, či místní ženy, potřebující obživu pro své rodiny. Společně s bordely z koncentračních táborů dosáhl počet lehkých žen kolem 35 tisíc (Wiki uvádí: +- 34 140 žen). 29.července 1940 byl vydán příkaz k regulaci sexuálního života vojáků. Od této doby byla prostituce pronásledována policií.

Většina žen byla přivlečena po tzv. nájezdech Wehrmachtu a SS na náhodné kolemjdoucí. tito lidé byli následně posílání na nucené práce, v lepším případě žen do nevěstinců. Verbování žen do německých nevěstinců pro vojáky se děl po celé Evropě. Největší podobné skutečnosti se děly hlavně na území Sovětského Svazu, Belgie, Norska, Balkánu a Francie.

Švýcarský červený kříž obdržel zprávu řidiče mise Franze Mawicka roku 1942, kdy vypověděl:
,,...uniformovaní Němci hleděli upřeně na na ženy a svítili na ně přitom kapesní baterkou....hleděli upřeně na ženy ve věku 15 až 25 let. Na nejedné z nich při průletu světla po jejich tvářích byl znát pocit rezignovanosti a únavy. Při pohledu na asi 30 let starou ženu jeden z vojáků vykřikl: ,Co tady dělá ta stará děvk*!?´
Když požádala ona žena o trochu jídla, vyhodili ji ven a kopli ji několikráte do oblasti břicha a hrudi se slovy: ,Chléb není!´ Opět dále pátrají po tvářích ostatních žen - nejmladší je asi tak 15 let - ,,ta se bude hodit do postele" ukončuje voják průzkum vozidla."Pouze ve Francii do roku 1942 vznikla stovka domů s lehkými ženami. Kontakt s francouzskými ženami a dívkami mimo tyto domy byl zakázán a Oberkommando des Heeres dokonce uvedlo oběžník, kde přikazoval, že každý z vojáků musí tyto domy navštívit alespoň dvakrát do týdne. V těchto domech příslušníci vojenské lékařské mise dokonce prováděli každý týden kontrolní návštěvy a prováděly u žen zdravotní kontroly.


UBYTOVÁNÍ ŽEN A JEJICH ŽIVOT
Ženy umístěné v nevěstincích byly po ,výkonu jejich služby´umístěny do hlídaného sektoru, ohraničeného ostnatým drátem a hlídány. Budovy, v nichž byly ubytovány, se skládaly z různých místností, kde přespávaly, umýváren, šaten a místností pro stráže. Do umýváren a šaten se ženy většinou dostaly pouze v případě, že je pro ně ,práce".

ČEKACÍ DOBY NA ,,NOC" STRÁVENOU S ŽENOU
Dlouhá noc v objetí ženy, víno, milování. Romantika, víno, večeře. Romantická představa. Jenomže ta se lišila od následujícího napsaného. Podvyživené, unavené a vysílené ženy musely často přijímat denně desítky mužů, jež pouze čekalo na své minuty, kdy mohou dokázat své mužství. Ženy tak byly několikráte za noc znásilňovány, bez milosti a pochopení.

Naopak muž si musel na ,,svou" dívku vyčkat i několik desítek dní od vystavení žádosti. Nezřídka na svou šanci někteří čekali i celé své dovolené. Před samotným příchodem museli vojáci vyplnit dotazník, kdy potom dostali číslo a místo bordelu a číslo ženy jemu určenou. Současně dostal balíček dezinfekčního prostředku a balíček kondomů.

Výpovědi jednotlivých vojáků:
Obergefreiter Josef Brass, Nr. 1 Kompanie, Pionier Bn. 352:
,,V Rusku jsme se nedostali do žádného, ale ve Francii byly docela hojné. Ženy byly průměr ve vzhledu, ale rozhodně ví, jak potěšit muže. U těch mladších to stejně netrvalo moc dlouho, byli mladí a nedočkaví. Mnozí z mladších mužů, 17-19 roků starých, nešli, protože byli v rozpacích z použití věcí, které byly potřebné ,,k tomu", např. dezinfekci. Vždycky mi připadalo, že armádní postupy byly trochu moc, ale na druhou stranu neznám nikoho, že by někdy dostal nemoc z bordelu armády. A když jste věděli, že dívka, která vás má uspokojit měla sex s desítkami jiných... Někteří z nás raději chodili do místních civilních nevěstinců, dívky byly hezčí a chovaly se jako by si to užily. Pokud však dostal VD, pro některé z nich to byla smůla. Poté vás poslal východ sloužit v trestním praporu po dobu dvou týdnů až tři měsíce. "500" (trestné jednotky v rámci německé branné moci) nebyly lehký život a šance jsou mizivé. V každém případě armáda snažila, aby nám co nejlépe za těchto okolností. "


Obergrenadier Karl Wegner, Nr. 6 Kompanie, GR 914:
,,Bylo to dobře nebo špatně? Všechno to jsou irelevantní otázky na čas. Dívky byly hezké pro nás, měli jsme trochu se pobavit a to jsme se cítili, alespoň na chvíli, že si naše armáda nás opravdu cení. To je všechno, co kdy kdo chtěl, a naopak."


Sexuální otroctví - poválečné otázky a vše ostatní

Historická zpráva z roku 1977 tvrdí, že ženy měly možné pracovat ve vojenských nevěstincích již před válkou. I tématika sexuálního ,,podnikání" v rámci německé branné moci se objevila před soudním tribunálem v Norimberku roku 1946, kde za ně padly i tresty.

Zajímavostí je, že mezi srpnem 1939 až srpnem 1943 bylo hlášeno v rámci německé armády plných 250 000 případů nakažení pohlavní nemocí. Pohlavní choroby se nacházely (v létě roku 1942) ve Francii, v Polsku, a to zejména ve Varšavě a na německé půdě. Ruské civilní obyvatelstvo bylo málokdy zdrojem infekce.
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2048
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #1 kdy: Květen 05, 2012, 12:34:47 »
Průkaz bordelu pro vojáky umístěné v Holandsku

A.       Povolení ke vstupu armád bordel
Datum ................................................. .............................................
Vyřizovací číslo knihy .............................................. ..................
Styk pouze s kondomem!
Profylaktická léčba ihned po!
Číslo známky vojáka

B.       V bordelu
Jméno partnera ............................................... ...........................
C.       Osvědčení o následné profylaktické léčbě
Číslo a jednotka na známce vojáka ............................................. ........
Pole-post číslo příjemce ............................................ .....
Výše obdržel profylaktická léčba na ......... hodin v rámci kontrolní počtu profylaktické stanice č: ............ a je tak osvědčuje:
Hodnost, jméno

Tento dokument je třeba uchovávat po dobu 3 měsíců a musí být předložen v případě nemoci.

Zdroje:
Wikipedia.org
dererstezug.com
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

jugen

 • Wehrmacht
  Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 536
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #2 kdy: Květen 05, 2012, 01:57:32 »
Ďakujem za článok ,je dobre spracovaný.

Hoci to patrí do vojnových zločinov ,myslím si ,že to bolo prirodzené zriadiť "bordely" keďže už za čias starovekého Ríma fungovali na rovnakom princípe. Tým ,že ich stredoveká cirkev zamietla,napáchala viacej škody ako úžitku ,totiž výsledkom bolo nekontrolované znásilňovanie všade kde armáda prišla.
Spomeňme si na to čo sa dialo po obsadzovaní nemeckých miest Rusmi a práve tomu sa Nemecká armáda snažila vyhnúť.Nedalo sa to zvládnuť ,ale týmto sa aspoň vyčíňanie krylo pred verejnosťou...

Tak či tak nebolo správne unášať mladé dievčatá do týchto služieb a to ,že sa to dialo už v relatívne modernom veku ľudstva je viac než len smutné...

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #3 kdy: Květen 05, 2012, 02:39:53 »
Mladý člověk tuhle službu potřebuje a jelikož je většinou možnost legálně se seznámit s dívkou vyloučena /hlavně v bojové oblasti a už jen z toho, že je okupant/ nic jiného nezbývá. A co se týče znásilnění, které je jistě odsouzeníhodné, je náhled na tento zločin úplně jiný v podmínkách lítého nekompromisního boje na život a na smrt..Tam, kde lítají střeva a umírají kamarádi je tento "prohřešek" něco jiného, než obdobné znásilnění na univerzitní koleji. Sám si pamatuji, když mne pustili po 8 měsících v míru poprvé mezi lidi / ženského pohlaví/ , tak jsem cítil, jak jsem pro ně, potencionálně nebezpečný.. Muselo prostě přijít sblížení , aby člověk zjistil, že je člověkem mužského pohlaví a ne opice v uniformě, za kterou myslí velitel..Jak jsme na světnici snili o bordelu, jaký měli jiné armády..Bohužel naše velení věřilo, že politické školení nahradí fyzické potřeby ... ;)

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2048
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #4 kdy: Květen 05, 2012, 02:45:43 »
Jsem si tak vzpomněl, že v rámci tzv. ,,bordelů Německa" byly i lágrové nevěstince, určené převážně pro příslušníky Sonderkommandos, či jiné vězně, kteří ,pracovali´ pro německé orgány v táboře.
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

 • ČSR
 • Podplukovník
 • Příspěvků: 811
 • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #5 kdy: Květen 05, 2012, 03:25:15 »
Nevěstince v koncentrácích pro příslušníky SS?  Pokud vím, tak za styk s ženou neárijské krve hrozilo příslušníku SS přinejlepším vězení, nebo trestní prapor ale také trest smrti
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

von.erzgebirge

 • Wehrmacht
  Oberleutnant - nadporučík
 • Příspěvků: 432
 • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 16. května 2009
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #6 kdy: Květen 05, 2012, 04:10:42 »
Takto popisuje (sexuální bordely) Jaroslav Hašek ve Švejkovi.
Na frontě, kdy mocnářství nemohlo už svému vojsku ničím jiným pomoci než přenosnými bordely u štábu brigád, tak zvanými „pufy", které byly roztříděny na: k. u  k. Offizierspuff, k. u  k. Unteroffizierspuff, a k. u  k. Mannschaftspuff.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

rase

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2848
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #7 kdy: Květen 05, 2012, 06:33:08 »
Thor Herman: Příslušníci Sonderkomand nebyli SS a ani vojáci, byli to židé co pomáhali odklízet mrtvoly atd.
Měli různé výhody a především "odklad" od vlastní popravy... byli to tedy takoví poskokové na špinavou práci.
Bohužel mám jen fotografie Německých a Rakouských bordelů z časů první války.
Ještě bych rád zmínil, že vůbec nejhorší podmínky měly ženy v bordelech Japonských.


Nahoře pojízdný bordel (pro důstojníky).
Níže si povšiměte cedulí "pouze pro německé vojáky" a "pouze pro rakousko-uherské vojáky"


Nahoře osazenstvo bordelu někde na Balkáně
Níže pak fotky ze západních "domů"
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Thor Herman

 • ČSR
 • Podplukovník
 • Příspěvků: 811
 • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #8 kdy: Květen 05, 2012, 06:46:23 »
Jo, blbě jsem to pochopil, o těch bordelech pro vězně vím.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Burko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Légionnaire 1ère classe
 • Příspěvků: 37
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #9 kdy: Květen 15, 2012, 01:01:57 »
Mierne offtopic - No mali to Nemci pekne zariadené, ale na japonské sexuálne otroctvo sa to nechytá. Japonci mali bežne vo väčších posádkach umiestnené sexuálne otrokyne, ktoré slúžili svojim telom a úteky sa trestali o mnoho prísnejšie než to robili Nemci. Odhaduje sa, že cez vojnu bolo v sexuálnom otroctve okolo 400 tisíc žien, prevážne do dobitých území.

pan.sup

 • k.k. Landwehr
 • Oberstleutnant
 • Příspěvků: 1506
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 19. prosince 2008
Re: Nevěstince (sexuální bordely) Wehrmachtu
« Odpověď #10 kdy: Leden 10, 2013, 10:18:22 »
Pravděpodobně v podstatně horší situaci se ocitly tzv. comfort woman. Jednalo se o ženy sloužící pro potřeby vojáků japonské armády. Většinou se jednalo o unesené Korejky a Číňanky (i když generalita vojákům oficiálně tvrdila, že se jedná o ryzí Japonky), v menšině o Holanďanky a Britky zajaté v obsazených koloniích, případně o jiná etnika. Samozřejmě záleželo na tom, v jaké posádce Comfort Woman působily. V méně vytížených oblastech fungovaly jako univerzální manželky (nejen ysexuální potřeby, například i vojákům záplatovaly uniformy), jinde musely zvládnout i několik desítek mužů denně (mrkněte na obrázky google, je zde fotka, kde před budkou, která vojákovi při výkonu potřeby poskytovala soukromí, stála fronta několika desítek mužů). Japonská armáda tato opatření zavedla po masakrech v Nankingu (hlavní město KMT). Předcházela tím masakrování civilního obyvatelstva (kdo viděl fotografie toho, co v ženě japonští vojáci dokázali s bajonetem, asi nemusím vysvětlovat). Poslední přeživší "comfort woman" jsou umístěny ve speciálních azylových domech - domů se již nikdy vrátit nemohly, společnost je celkově odmítla.