Autor Téma: Modelářský infarkt pospeca - časopis Modelář  (Přečteno 7180 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Modelářský infarkt pospeca - časopis Modelář
« kdy: Duben 27, 2012, 07:00:42 »
Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
byla jsem vedením společnosti pověřena funkcí šéfredaktorky časopisu Modelář.
Plastikové modelářství je pro mě zatím nový obor, ve kterém se snažím zorientovat. Proto bych Vás, zkušené modeláře a čtenáře časopisu poprosila o časově omezenou dávku trpělivosti a tolerance k mé neznalosti. Slibuji, že se ve vašem oboru budu snažit zorientovat co nejrychleji. Ráda bych zdůraznila, že nutné změny považuji za nevyhnutelné a budou provedeny v zájmu vyššího prodeje periodika a jeho zachování na trhu. Doufám také, že budou novým restartem slávy tohoto časopisu.

Z marketingových analýz vypracovaných pro vydavatelskou společnost vyplývá, že je třeba rozšířit čtenářskou základnu o ženy se zájmem o modelování, ale také další volnočasové aktivity a pro podobně orientovaný časopis je na trhu prostor. Proto se váš oblíbený Modelář bude od příštího vydání jmenovat Modelář a Modelářka.
Jistě příjemnou zprávou je, že stávající cena (95kč, 3.55EUR) se nezmění a také modelářský obsah zůstane zachován v původním rozsahu, ale přibude dalších 24 stran určených především (ale nejen) pro ženy. Zvýšené náklady na papír, tisk a autorské honoráře pokrají, jak doufáme, noví inzerenti - výrobci a prodejci pomůcek a materiálů pro ženy. Pokud se tento koncept osvědčí, v příštím roce by se podíl ženské části zvýšil.

Stejně jako jsou vaším hobby modýlky tanků, letadýlek nebo panáčků, také ženy mají svou obdobu modelování a řeší při ní podstatné problémy jako vy - modeláři muži. Jsem si jista, že bude docházet k mnoha průnikům - ať už po technologické, nebo materiálové stránce. Proto věřím, že alespoň část obsahu určená pro ženy vás muže může modelářsky obohatit a že část určená pro modeláře muže může obohatit ženy.
Doufám proto, že časopisu s novou tváří zachováte svou dosavadní přízeň.
Vaše Renáta

Denní modelářský program pospeca (27.4.2012, čas 18.30):
Po uvědomění si, že je již čas ke koupi nového vydání časopisu Modelář, jsem shromáždil po všech kapsách rovných 95kč azamířil si směr trafika. Po vyjmutí časopisu z regálu časopisů (vedle mých oblíbených Válka Revue, Milatary revue a Fakta s svědectví), jsem spokojeně zapaltil (prodavačka zvyklá již na deseti a pěti koruny) a zamířil stylem Me-262 směr domov.

Po důkladném přezkoumání částí Pod košilkou a Sůl nad zlato a zhodnocení možných novinek jako kandidátů do poličky, jsem se přesunul přes sekci Diorama (Easy Eight Riders 1:35) a Stavební postup (IS-1 MODEL 1944 1:48) k očekávanému (často) vtipnému a ponaučnému (mému oblíbenému) Jezevčíkovému projevu, zaplňující půl stránky A4.  O to větší překvapení bylo, když na mě vykoukla fotografie kozaté brunety se svým projevem. A už bylo po blahobytu v srdíčku.

V některých časových úsecích se zdálo, že z víkendového modelářského srazu v Žilině (chlastačka na chatě :D ) nic nebude, jelikož jsem byl minimálně 5 minut zralý na odvoz zachrannou službou. Doufám, že přečtení poslední stráky časopisu Modelář 4/2012 rozdýchá většina modelářů....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
Re: Modelářský infarkt pospeca - časopis Modelář
« Odpověď #1 kdy: Duben 27, 2012, 09:19:55 »
Tak teď jsem měl 5 minutový nezadržitelný záchvat smíchu......
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Duben 27, 2012, 09:33:02 »
Tak teď jsem měl 5 minutový nezadržitelný záchvat smíchu......
On Tě smích přejde, až si koupíš další číslo časopisu Modelář a Modelářka za 95,- Kč a půlka časopisu bude o kraslicích nebo okrasných květináčích či jak si pomalovat talířky....
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #3 kdy: Duben 27, 2012, 09:44:20 »
Jelikož si ten časopis nekupuji, tak mě to tak nebolí, baví mě už jen ta představa názvu časopisu Modelář a Modelářka :D :D :D :D :D..... A ta naivita, že si udělají z monopohlavního časipisu časopis pro obě pohlaví..... Opravdu stále přemýšlím zda to není blbý a opožděný aprílový žert :D Protože tohle snad nemůže být pravda!!! :D :D :D

Ne to je fakt tak absurdní... pardon  :D :D :D :D :D :D :D
EDIT: Tady to je barevné na bílem
http://frantisek.valka.cz/download/file.php?id=729011&sid=8e0bab82b161ad5aa6c45a236bdd6947&mode=view

thx Ghola
Rod Flanders

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #4 kdy: Duben 27, 2012, 10:08:41 »
Vždyť už jenom ty texty na obálce jsou tak pitomě směšné že to prostě musí být hec... no pokud ne, tak je to k pláči.
a to si ten časopis nekupuju, nekupoval sem a ani ho kupovat nechci. Pokud by to nebyl hec a vtip, tak pak nechápu, jak si nějaká ženská může myslet, že udělá z časopisu modelář* něco jako Bravíčko nebo Maxim.

*vždyť modelařině se věnují primárně mladí, nebo staří "kluci", které dvě brambory v dekoltu zrovna neberou :D :D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #5 kdy: Duben 27, 2012, 10:38:28 »
Pokud je to vtip, tak se jim povedl, a pokud ne, tak se jim podařilo zku.... další časopis s výmečným zaměřením. Ta ženská drží ten tank jak kdyby měla na talířku palačinky, fůj, hamba. Už si časopis asi nekoupím.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #6 kdy: Duben 27, 2012, 10:48:12 »
no prostě to musí být hec...
Povedlo se jim ale zvýšit můj zájem o ten časopis asi tak o 87%, teď si ho v obchodě prolistuju (ať vím kde je pravda)... to je ale tak všechno.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #7 kdy: Duben 27, 2012, 11:28:17 »
Si snáď robia srandu.  :o :o  :D

Seriózny časopis pri ktorom som načerpal veľa informácií ,dokázala  pani Renátka položiť. Už vidím davy ľudí čo si kupujú tento brag.  :D :D

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #8 kdy: Duben 27, 2012, 11:31:55 »
Já to vidím spíše na aprílový žert.  Kéž bych se nemýlil
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #9 kdy: Duben 28, 2012, 01:15:32 »
Mno pánové,má reakce byla téže infarktová.A také doufám že je to žert,nejsem zvědav v modelářském časopise číst inzeráty na vložky a šmiňky ale kupuju si ho kvůli modelům.jestli to není žert tak pekelně lituju ročního předplatného a zbylé výtisky pokud to je pravda poletí z kastlíku rovnou do popelnice a vícekrát si ho už nekoupim.
Jedině V..l muže udělat ženskou,redaktorkou takovédleho časopisu.To ten Jezevčík pěkně klesl,modeláři co znám a odebírají tak jsou pěkně nakrklý....a já jsem též znechucen.

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #10 kdy: Květen 04, 2012, 10:05:10 »
Jugen: plně se s tebou ztotožňuji. Bohužel na srandu to nevypadá :(
VAIS: on si ten časopis nekupují jen páni v lepším věku či mladí usmrkanci :D Viděl jsem nejednu holku (dokonce modelářku) se zájmem číst tento časopis (docela hodně i tatínci, maminky či prarodiče si tento časopis pořizují něco jako katalog pro syna, vnuka modeláře*)

*potom se mám divit, kam se mi ztrácejí některá čísla :D

Thor Herman: kéž by, kéž by :(

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #11 kdy: Květen 06, 2012, 09:20:53 »
No, já taky nejsem nejmladší, ale ani nejstarší. Když jsem si to přečetl poprvé, bral jsem to jako prdel, ale v naší republice je možný úplně všechno. Pokud si tento časopis kupují ženy a dívky modelářky, tak rozhodně proto, že tam jsou MODELY a ne hovna. Uvidíme, jestli je to sranda, tak se rád zasměju. Jestli je to pravda, tak si myslím, že prodejnost tohoto časopisu půjde rapidně dolů. A já si toto číslo koupím, protože 1) to bude důkaz totální stupidity 2) tomu za 5 let nikdo nebude věřit a hlavně 3) jsem zvědavý na pokračování článku o M4A3E8. Totálně rozhozenej Jarouš.
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #12 kdy: Květen 18, 2012, 07:21:39 »
Tak měsíc utekl jako voda, máme tu 18.5.... Koupil někdo ten časopis?? Co v něm je???? :D :D :D
Rod Flanders

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #13 kdy: Květen 18, 2012, 07:36:19 »
Valím se podívat :D

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #14 kdy: Květen 18, 2012, 07:43:34 »
Tak to jsem sám zvědavej.  ;)
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ